jakie są rodzaje kopert?

Koperty można śmiało nazwać najpopularniejszym i najbardziej uniwersalnym opakowaniem przesyłki lub listu. W kopercie możemy umieścić zarówno list, niewielki przedmiot lub kartkę pocztową. Wszystko to co nie jest łatwe do zniszczenia i nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń.

Koperty są dostępne w wielu rozmiarach i rodzajach. Dzięki mnogości kopert bez większego problemu, możemy dopasować się do rozmiaru przesyłki.

Popularne rozmiary koper

Najczęściej wybieranym rozmiarem kopert jest rozmiar C6, głównie ze względu na swoją uniwersalność, ponieważ do takiej koperty zmieścimy zarówno kartkę pocztową, jak i kartki A4 złożone na pół.

Jeżeli chcemy spakować do koperty coś co ma większy gabaryt, powinniśmy wybrać kopertę w większym rozmiarze. Ale to nie problem, bo jak wiadomo rodzajów kopert jest cała masa. Jeżeli ktoś się nie zna na rodzajach kopert, nic nie szkodzi. Właśnie po to została wprowadzona międzynarodowa kwalifikacja. Jest to taki przewodnik po proporcjach i wielkościach kopert dostępnych na rynku.

Koperty - czym się różnią?

Najpopularniejsze rozmiary kopert:

  • koperta C3, możemy ją zaliczyć do kategorii dużych kopert. Swoją wielkością odpowiada kartce A3. Wymiary takiej koperty to 32,4 cm na 45,8 cm.
  • koperta C4, jest mniejszym wariantem, niż koperta C3. Do takiej koperty zmieści się kartka, która ma wielkość A4. Wymiary takiej koperty to 22,9 cm na 32,4 cm.
  • koperta C5, ma średnią wielkość, zmieści się do niej kartka A4 złożona na pół. Wymiary takiej koperty to 16,2 cm na 22,9 cm.
  • koperta C6, jak już wiadomo jest to najpopularniejsza wielkość koperty. Swoim rozmiarem idealnie pasuje do klasycznej kartki pocztowej. Wymiary takiej koperty to 11,4 cm na 16,2 cm.
  • koperta DL, jest nietypowa. Charakteryzuję się tym, że jest wąska i długa.

Jak wybrać rozmiar koperty?

To jaki rozmiar koperty wybierzemy, zależy przede wszystkim od tego co chcemy wysłać w tej kopercie. Niektóre rzeczy da się zgiąć i złożyć na kilka części, ale nie wszystkie. Te, które można złożyć, należy wysłać w kopercie C6, te których nie da się złożyć, należy wysłać w kopercie dobranej do przedmiotu.

Przeczytaj też: http://100dia.pl/kalendarze-dla-dzieci-po-co-dziecku-kalendarz/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here