Wśród turystów, a także wśród osób często podróżujących w celach biznesowych w ostatnim czasie popularność zyskały aparthotele, w których można przenocować w luksusowych warunkach. Od tradycyjnych hoteli różnią się one tym, że oferują gościom nie tylko pokój, lecz całe, w pełni wyposażone mieszkanie – apartament. W systemie hotelowym, na krótki okres, można więc wynająć mieszkanie.

Aparthotele niczym grzyby po deszczu wyrastają na mapie Polski, coraz więcej jest ich w górach, na Mazurach, nad morzem, a także w zabytkowych popularnych miastach czy dużych ośrodkach biznesowych. Inwestorzy prześcigają się w pomysłach na nietypowe rozwiązania i wyjątkowe udogodnienia, dla przykładu w Darłowie właśnie powstaje apartamentowiec Marina Royale, który ulokowany jest tuż nad samym brzegiem morza. Nowoczesność i luksus przyciągają klientów. Goście apartamentu mają zazwyczaj do dyspozycji nawet kilka pokoi, własną kuchnię, łazienkę, garaż, taras; niekiedy luksusowe mieszkania na wynajem są dwupoziomowe, a także posiadają garaż. Nowoczesne aparthotele oferują często saunę, jacuzzi, basen, restauracje czy spa, dzięki czemu goście mają dostęp do wszelkich wygód.

Inwestycja dla każdego

Wiele aparthoteli nie znajduje się w posiadaniu jednego właściciela. Mieszkania wystawione są na sprzedaż i zainwestować może w nie każdy zainteresowany. Zazwyczaj całym kompleksem zarządza firma zewnętrza, a zyski wpływają do poszczególnych właścicieli, którzy nie muszą martwić się o promocję, wyposażenie, naprawy, remonty i pozostałe kwestie związane z udostępnianiem miejsc noclegowych. Można więc wynajmować mieszkanie turystom, na stałe mieszkając na drugim końcu kraju. Zyskuje się również pewność, że nie pojawi się przestój w najmie, a lokal będzie dopilnowany i utrzymany na odpowiednim poziomie. Aparthotele cieszą się popularnością również poza sezonem turystycznym, co ważne jest szczególnie nad morzem czy na pojezierzach. Obiekty dostarczają ciekawych rozrywek i udogodnień, które zachęcają turystów do wypoczynku jesienią czy zimą.  Oczywiście niektóre apartamentowce pozostawiają wolną rękę inwestorom, którzy mogą w dowolny sposób zarządzać swoim lokalem i samodzielnie zajmować się wynajmem apartamentu.

Co więcej okazuje się, że krótkookresowy wynajem apartamentu jest zdecydowanie bardziej korzystny niż wynajem długoterminowy zwykłego lokalu mieszkalnego – przynosi większe zyski. Rentowność takiej inwestycji nad morzem jest również większa niż rentowność lokat bankowych czy obligacji. Zyski z wynajmu apartamentu osiągają nawet 6%, a nieruchomość przez lata zwiększa swoją wartość. Dodatkowo wynajem w celach turystycznych nie objęty jest ustawą o ochronie praw lokatorów i zwalnia z wielu obowiązków. Inwestor ma więc znaczący przychód, wygodę, a także pewność, że ulokowany kapitał jest bezpieczny.

Źródło: Marina Royale – Nieruchomości nad morzem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here