pomidory

Technika Pomodoro jest to skuteczny i prosty sposób na właściwą organizację pracy lub nauki. Każdy kto chce siedzieć swój czas produktywnie nad danym zagadnieniem powinien spróbować takiej techniki na sobie. Na czym ona polega oraz dlaczego warto ją stosować? Być może okaże się, że będziecie zaskoczeni rezultatami. Sprawdźcie to sami!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/technika-pomodoro-zrob-wiecej-w-krotszym-czasie/ 

Technika Pomodoro – idealny sposób na organizację pracy

Produktywność wymaga od człowieka dużych pokładów skupienia, a także koncentracji. Skakanie z jednego zadania do drugiego zdecydowanie nie jest dobrym rozwiązaniem. Efektem takiej pracy może być tylko bezsensowny stres, zmęczenie oraz niska jakość prezentowanych wyników. W jaki sposób tego uniknąć? 

Doskonałym rozwiązaniem, które poprawi naszą produktywność może być technika, która zwana jest techniką Pomodoro. Przydaje się ona nie tylko w pracy, ale również w szkole. Na czym polega?

Technika Pomodoro – na czym polega taka technika?

Technika Pomodoro polega na tym, maksymalnie koncentrujemy się na danym zadaniu, a czas staramy się wykorzystać najbardziej intensywnie i robimy sobie w ciągu takiego maratonu skupienia krótkie przerwy.  Dla przykładu pracujemy przez około 20 minut ciągiem, a później robimy sobie 5 minut przerwy. Tak wygląda jedna sesja techniki Pomodoro. Liczba sesji w ciągu pracy nie jest ustalona. Po 4-5 sesjach przychodzi czas na dłuższy odpoczynek trwający np. 20 minut.

Czas, który przeznaczony jest na wykonanie zadania powinniśmy traktować jak święty. W tym momencie powinniśmy skupić się maksymalnie na tym co w danej chwili robimy. Przerwa w pracy oznacza odejście od komputera, czy też telefonu i zrobienie czegoś dla siebie (np. krótki spacer, aby się przewietrzyć lub chwila relaksu przy ulubionej muzyce). Może to być również zjedzenie przekąski czy zrobienie sobie kawy.

Technika ta ma to do siebie, że najlepiej zaczynać ją małymi kroczkami. Na początku powinniśmy zaczynać od jednej sesji na dzień, a z czasem wprowadzić sobie większą ilość sesji. W taki sposób zorganizujemy sobie czas pracy oraz zauważamy korzyści, które płyną z takiego rozwiązania. Być może uda nam się wprowadzić technikę pomodoro w swój codzienny rytuał i stanie się ona dla nas nawykiem.

Zobacz też: http://100dia.pl/polska-z-najnizszym-oprocentowaniem-lokat-w-bankach-w-ue/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here