Krioterapia

Krioterapia to proces polegający na poddaniu ciała działaniu ekstremalnie niskich temperatur na kilka minut. Stosowany jest jako zabieg upiększający na ciało i twarz.

Proces krioterapii nie jest nowy. Istnieje od lat dwudziestych XX wieku i pierwotnie był stosowany w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów i innych chorób zapalnych. Zabieg ten można wykonać na różne sposoby, ale najczęściej odbywa się to poprzez stanie w lodowatej komorze przez trzy minuty lub siedzenie na ławce z lodem z lodem na szyi i górnej części pleców przez dwie minuty.

Korzyści z krioterapii są zróżnicowane, ale obejmują zmniejszenie stanu zapalnego, poprawę krążenia, zmniejszenie bólu związanego z bólem mięśni i stawów, zmniejszenie poziomu lęku, zwiększenie tempa metabolizmu, zwiększoną produkcję kolagenu, który pomaga promować gojenie się kontuzji

Krioterapia, znana również jako krio, to zabieg wykorzystujący ciekły azot do stworzenia zimnego środowiska. Zimne środowisko powoduje, że komórki organizmu przechodzą w naturalny stan hibernacji. Proces ten może pomóc organizmowi schudnąć poprzez spalanie tłuszczu i zmniejszenie stanu zapalnego.

Proces krioterapii to nie tylko utrata wagi. Pomaga również osobom z zapaleniem stawów, przewlekłym bólem i fibromialgią. Stwierdzono, że krioterapia łagodzi ból do trzech miesięcy po sesjach terapeutycznych.

Krioterapia to zabieg stosowany od jakiegoś czasu w medycynie. Zabieg ten polega na krótkotrwałym poddaniu ciała działaniu ujemnych temperatur.

Krioterapia jest powszechnie znana jako ekstremalna terapia zimnem, która pomaga w utracie wagi. Jest również stosowany do łagodzenia bólu, przeciwdziałania starzeniu się i odmładzania skóry.

Proces krioterapii rozpoczyna się od wejścia do kriokomory, a następnie stopniowego obniżania temperatury. Osoba przebywa w komorze od dwóch do czterech minut, w zależności od swoich preferencji i tego, jak bardzo chce znieść niskie temperatury.

Krioterapia to zabieg upiększający wykorzystujący niskie temperatury do poprawy wyglądu ciała i twarzy.

Słowo „krioterapia” pochodzi od greckich słów „krio” oznaczających „przeziębienie” i „terapia” oznaczającego „leczenie”. Krioterapia może być stosowana w przypadku utraty wagi, trądziku, cellulitu, rozstępów lub innych schorzeń skóry. Niektóre osoby stosują również krioterapię do regeneracji mięśni po aktywności fizycznej.

Krioterapia jest często mylona z kriochirurgią (czasami nazywaną „chirurgią z użyciem ciekłego azotu”), która jest zabiegiem chirurgicznym polegającym na zamrażaniu tkanki skórnej w celu jej zniszczenia. Kriochirurgię najczęściej wykonują chirurdzy, którzy specjalizują się w tego typu operacjach.

Krioterapia to coraz popularniejszy zabieg na ciało i twarz. Jest to niskotemperaturowa terapia na dużych wysokościach, która ma wiele zalet. Kriolipoliza Cooltech – skuteczne wymrażanie tłuszczu.

Pierwszą korzyścią krioterapii jest to, że może pomóc w utracie wagi. Zabiegi krio mogą zmniejszyć retencję wody i wyeliminować cellulit na ciele. Niska temperatura pomaga również napiąć skórę twarzy, co może pomóc w przypadku zmarszczek i innych oznak starzenia.

Zabiegi krioterapii są również bardzo dobre dla regeneracji mięśni po intensywnych treningach lub kontuzjach sportowych. W niektórych przypadkach wykazano, że są one tak samo skuteczne, jak niektóre leki na receptę w tym celu.

Oprócz tych korzyści wykazano, że krioterapia poprawia jakość snu poprzez obniżenie poziomu kortyzolu w nocy i zmniejszenie stanu zapalnego w organizmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here