Przybory szkolne niezbędne do nauki

Każdy rodzic wie, jak drogie potrafi być utrzymanie dziecka w wieku szkolnym. Lista rzeczy potrzebnych do szkoły jest bardzo długa, a dodajmy do tego jeszcze podręczniki i już – przepis na jesienną depresję gotowy. Aby tego uniknąć, warto przemyśleć wydatki wcześniej i skorzystać z oferty dyskontów biurowych. Do tego potrzebna będzie lista niezbędnych przyborów szkolnych dla Twojej pociechy.

Tornister czy plecak?

Nasze zakupy warto zacząć od kupienia plecaka lub tornistra. To w nim przecież znajdować się będą wszystkie artykuły szkolne. Wybór nie jest łatwy, ponieważ znajdziemy na rynku bardzo wiele modeli chwalących się różnymi cechami i parametrami. Do tego dochodzi, bardzo ważny przecież, walor estetyczny. Najłatwiej jednak zacząć od wyboru pomiędzy plecakiem a tornistrem. Jakie są różnice?

  • Tornister – typowo szkolna konstrukcja. Usztywnione plecy i dobra organizacja miejsca w środku pozwolą na łatwe ułożenie zeszytów szkolnych. Do tego gumowane nóżki pozwolą postawić tornister stabilnie na ziemi, co sprzyja noszeniu termosów bez obaw o wylanie. Tornister ma jednak swoje wady. Dostosowana do szkolnego użytku konstrukcja nie nada się na co dzień, a usztywnienie i dobra organizacja okupione są wysoką wagą. Dobrze sprawdzi się u wszystkich najmłodszych uczniów, którzy nie muszą jeszcze nosić tony podręczników. Typowo szkolna konstrukcja świetnie sprawdzi się na początku drogi edukacyjnej.
  • Plecak – konstrukcja bardziej uniwersalna od tornistra. Zwykle również lżejsza, ale bez tak bardzo usztywnionych pleców. Do tego raczej ubogie wnętrze, wymagające samodzielnej organizacji przyborów szkolnych i zeszytów. Bez odpornych na przetarcia nóżek na spodzie, jednak możliwy również do użycia wszędzie poza szkołą. Zdecydowanie lepszy wybór w dobie noszenia ciężkich podręczników z racji swojej o wiele mniejszej wagi. Wymagają jednak samodzielnego zagospodarowania wnętrza. Warto zwrócić uwagę na wygodne modele z wypełnionymi pianką szelkami.

Nieważne co wybierzemy, przy dużych ciężarach niezbędne okażą się: pas biodrowy i piersiowy. Pozwolą one odciążyć zmęczone ramiona i przenieść ciężar bliżej środka ciężkości.

Przybory szkolne do pisania i malowania

Notatki to zmora wszystkich uczniów szkół. Aby je prowadzić, oprócz zeszytu szkolnego potrzebne będzie coś do pisania. Czy to będzie pióro, długopis, czy pisak – to już zależy od preferencji samego młodego użytkownika. Nie da się jednoznacznie wskazać na jeden typ. Wybór wymaga czasu i wypróbowania wszystkich trzech. Do tego niezbędny będzie ołówek, a idąc dalej – przy młodszych dzieciach – flamastry i kredki. Do tych ostatnich kupmy temperówkę. Nierzadko to właśnie zajęcia z plastyki będą najbardziej kosztowne. Liczne artykuły do malowania mogą przysporzyć o ból głowy. Oprócz pasteli nie zapomnijmy o farbach do malowania i pędzlach. W razie pomyłki przyda się również gumka, a do pióra i długopisu – korektor. A to wszystko trzeba przecież gdzieś schować. Tutaj z pomocą przychodzą nam liczne modele piórników – większych i mniejszych. W końcu żaden z rodziców nie pragnie bałaganu w nowym plecaku dziecka.

Artykuły szkolne papiernicze

Przechodzimy do kolejnego elementu szkolnej wyprawki. Artykuły szkolne to w końcu nie tylko piórnik, plecak i zeszyty szkolne. Potrzebne będą liczne zeszyty szkolne, bloki rysunkowe, a może nawet techniczne. Wszystko to już zależy od indywidualnych wymagań nauczycieli. Na zajęcia z plastyki przydadzą się takie artykuły szkolne jak bloki kolorowe, bibułki i papier samoprzylepny. Jeśli już o nich mowa, to zaopatrzmy się również w niezawodne nożyczki i dobrej jakości klej.

Pozostałe przybory szkolne

Po skompletowaniu powyższych nie obędzie się również bez kilku innych przyborów szkolnych. Choć znajduje się w każdym telefonie, to jednak przyda się jako osobne urządzenie – kalkulator. Bez niego ani rusz w starszych klasach, gdzie potrzebne będzie obliczanie pierwiastków i logarytmów. Jeśli już jesteśmy przy matematyce, to nie zapomnijmy o zestawach geometrycznych na czele z niezastąpioną linijką. Do rysowania okręgów przydatne okażą się cyrkle. Warto kupić jeden większy i drugi bardziej precyzyjny.

Do przechowywania w szatni butów na przebranie przydatny będzie worek na buty. Choć można użyć do tego zwykłej reklamówki, to jednak worek będzie bardziej higienicznym rozwiązaniem, ponieważ przepuszcza powietrze i można go wyprać. Na tym można chyba skończyć listę niezbędnych artykułów szkolnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here