Mieszkania do remontu

Dziś wiele osób marzy o swoich czterech kątach. I w tym celu rozgląda się za działką pod budowę domu lub za budynkiem do remontu. Lecz nie każdy ma takie możliwości, aby samodzielnie rozglądać się za działką i samodzielnie doglądać budowy domu. Nie każdy też posiada czas i umiejętności do tego, aby zajmować się renowacją starego budynku. Wiele osób kłopot z zakupem działki i budową domu oddaje w ręce dewelopera. Lecz nie wszyscy tak robią, gdyż nie każdy dysponuje gotówką i może pozwolić sobie na sfinansowanie firmy deweloperskiej. Jak również nie każdy posiada odpowiednie zabezpieczenie, które umożliwia mu uzyskanie kredytu hipotecznego. Dlatego wiele osób zastanawia się nad tym, gdzie szukać ogłoszeń o mieszkaniach do remontu na sprzedaż? Takie ogłoszenia można bardzo łatwo zdobyć w sieci.

Wystarczy włączyć komputer i w wyszukiwarce podać temat. A natychmiast wyskoczy kilka stron przedstawiających pożądane oferty. Biorąc pod uwagę nasz kraj to mieszkania do remontu do kupienia są na wyciągnięcie ręki. W wielu regionach Polski są wsie, gdzie znajduje się po kilka opuszczonych domostw, które czekają na nowego właściciela. Wystarczy tylko skontaktować się z właścicielami budynków, sprawdzić autentyczność własności i kupić dom do remontu. Zazwyczaj są to budynki podupadłem po rodzicach. O ich sprzedaży decydują dzieci często porozrzucane po kraju. Lecz przy dobrej zgodzie wszystko jest możliwe do zrealizowania.

Ogłoszenia o mieszkaniach do remontu Warszawa w internecie trzeba traktować jako pierwszą fazę transakcji. W żadnym razie nie wolno od razu na podstawie zdjęć umawiać się na daną sumę pieniędzy. Wstępne negocjacje choć są potrzebne, ale muszą być tylko powierzchowne. Gdyż najważniejszą rzeczą przed podjęciem decyzji o zakupie nieruchomości jest sprawdzenie stanu faktycznego budynku. Najlepiej do oględzin zaprosić osobę, która się na tym zna. I będzie w stanie obiektywnie ocenić stan fundamentu, stan ścian i stan dachu. Bo te trzy rzeczy są najważniejsze w budynku. Gdy dach jest zrujnowany oznacza to dodatkowo duży koszt na jego wymianę. Gdy są zniszczone fundamenty lub ściany zewnętrzne, to w ogóle trzeba się zastanowić, czy zawracać sobie głowę taką transakcją. Gdyż taki dom może nadawać się tylko do rozbiórki. Poza powyższymi trzeba sprawdzić także instalację elektryczną i wodociągową. Tutaj też najlepiej sprawdzi się zaproszony fachowiec.

Drugą bardzo ważną rzeczą jest sprawdzenie dziedziczenia. A więc tego, czy zrobiony jest spadek po rodzicach i czy wszyscy spadkobiercy są zgodni, co do sprzedaży domu i całej posesji. Sprawdzić koniecznie trzeba też to, czy nie ma małoletnich spadkobierców i czy dom nie posiada zameldowanych lokatorów. Oraz to, czy nie jest obciążony długami. Przed zakupem warto też dyskretnie przeprowadzić wywiad środowiskowy, po to aby po zakupie nie być rozczarowanym i poszkodowanym. Bo dom może posiadać złą energię lub być miejscem tragedii. I nie wiadomo, czy w takim domu będziemy mogli żyć.

Mając dokładne i wiarygodne informacje dopiero można przystąpić do omawiania szczegółów transakcji, jak i do negocjowania ceny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here