Jak walczyć ze stresem?

Stres jest możliwy do kontrolowania, jednak najpierw musimy wiedzieć, czym on jest i w jakich momentach możemy się go spodziewać. Najprostsze wytłumaczenie czym jest stres, odnosi się do tego, że jest to fizyczna i psychiczna reakcja organizmu, na presję odczuwaną z otaczającego nas świata. Nawet jeśli coś tylko trochę nas denerwuje, to każdego dnia dochodzi coraz więcej takich drobnych rzeczy, aż w końcu dopada nas stres.

Jego nadmierna siła może prowadzić do bezsenności, depresji, różnych chorób związanych z sercem, dlatego tak ważne jest to, aby wyciszać stres od razu, gdy zaczyna się on w nas pojawiać. Prawda jednak jest taka, że łatwiej jest o tym mówić, niż faktycznie wprowadzić w codzienne życie, co prowadzi do tego, że coraz więcej ludzi sięga po specjalne leki na stres i depresję, a to z kolei może prowadzić do uzależnienia od nich. Dlatego właśnie warto sprawdzić, co powinniśmy robić, aby szybko i bezpiecznie walczyć ze stresem, nie sięgając po żadne sztuczne wsparcie.

Jak walczyć ze stresem?

1

Pomocny w walce ze stresem będzie seler, posiada on fito-składniki, dzięki którym będzie on oddziaływał na nas uspokajająco. A to sprawi, że będzie miał świetny wpływ na nasz organizm i umysł. To właśnie sprawia, że w stresowych sytuacjach warto jeść dużo selera.

2

Wiśnie także mają właściwości, które pozytywnie wpływają na nasz układ nerwowy, co prowadzi do tego, że lepiej radzi on sobie ze stresem, któremu jest poddawany.

3

Warto także sięgać po sałatę, która działa uspokajająco, a do tego będzie miała świetny wpływ na naszą sylwetkę.

4

Na odstresowanie możemy sobie także zafundować kąpiel relaksującą. Wystarczy, że do wanny wlejemy gorącej wody, a następnie do niej dodamy 1/3 filiżanki imbiru i tyle samo sody oczyszczonej. Nie wychodź z wanny, dopóki nie odczujesz, że woda wyciąga z ciebie całe zdenerwowanie.

5

Na kojenie naszych nerwów zbawienny wpływ będzie miał też owies, więc warto go mieć w naszej kuchni.

6

W relaksie może nam pomóc też wtarcie w ciało ciepłego olejku sezamowego. Warto przy tym wykonywać delikatny masaż, albo nawet poprosić kogoś, aby go zrobił. Po wszystkim należy wziąć kąpiel.

7

Dobrze na nasze zszargane nerwy będzie robił kardamon. Czasami warto go dodać trochę do herbaty, ryżu, soczewicy albo warzyw.

8

Warto mieć pod ręką herbatę miętową. Uspokoi, a także pomoże nam spokojniej zasnąć.

9

Możemy także popijać herbatę z estragonu, albo dodawać go w formie suszonej do zup i sałatek. To także uspokoi nasze nerwy.

10

Podczas stresu ważne jest rozluźnienie mięśni, co w efekcie doprowadzi do zredukowania zdenerwowania. Dlatego warto się wybrać na krótki, ale energiczny spacer.

11

Dobry wpływ na uspokojenie nerwów, ma także wdychanie zapachowych olejków, zwłaszcza tych lawendowych.

12

Na koniec coś, co możemy robić zawsze i wszędzie. Głębokie oddychanie, podczas którego wciągamy powietrze powoli przez nos, a wydychamy powoli ustami. To pozwoli się zrelaksować i jednocześnie uspokoić. Jeżeli przy tym zamkniemy oczy i skupimy się na oddychaniu, zamiast na tym, co nas zdenerwowało, to pożądany efekt zostanie uzyskany jeszcze szybciej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here