konsolidacja kredytów

Rzadko można przejść przez życie bez długów. Ludzie doświadczają zadłużenia z tytułu kart kredytowych, kredytów studenckich, kredytów hipotecznych, kredytów samochodowych, rachunków medycznych, agencji windykacyjnych i innych. Jest to powszechne, nieuniknione i możliwe do opanowania, jeśli podejmiesz właściwe kroki w celu zarządzania finansami i wydatkami. Słabe zarządzanie długiem może powodować wiele problemów fizycznych, psychicznych i związanych z relacjami. Naszą radą jest konsolidacja kredytów za wczorajsze błędy i rozpoczęcie budżetowania na jutro.

Kontrolowanie zadłużenia za pomocą budżetu

Mniej niż połowa Polaków, czyli 49%, zarządza swoimi finansami z budżetem. Niektóre z powodów niekorzystania z budżetu to brak czasu, nuda lub stres na myśl o zarządzaniu finansami. Jednak budżetowanie jest niezbędne do zdrowego życia finansowego, a nie tylko temu, by w przyszłości konsolidacja kredytów była zbędna ponieważ:

  • pomaga w spłacie długów
  • zmniejsza wydatki
  • śledzi wydatki
  • pomaga oszczędzać i planować przyszłość
  • poprawia wartość netto
  • utrzymuje Twoje cele finansowe na bieżąco

Strategie budżetowe – 50/30/20

Chociaż istnieją różne strategie zarządzania budżetem, popularną jest strategia 50/30/20. Ta strategia dzieli Twój dochód (po opodatkowaniu) na trzy kategorie: 50% tego, czego potrzebujesz, 30% tego, czego chcesz i 20% od oszczędności i spłatę długów – takich jak konsolidacja kredytów. Dzięki tej strategii możesz spojrzeć na swoje wydatki i zbadać, gdzie wydajesz za dużo.

Potrzeby (50%)

Twoje potrzeby nie podlegają negocjacjom, co oznacza, że nie możesz ich uniknąć – rzeczy, których potrzebujesz do życia, takich jak schronienie, artykuły spożywcze i usługi komunalne. Jeśli wydajesz ponad 50% dochodu po opodatkowaniu na to, czego potrzebujesz, możesz rozważyć zmniejszenie mieszkania za tańszy czynsz, oszczędniejsze zakupy spożywcze lub korzystanie z transportu publicznego zamiast jazdy samochodem.

Pragnienia (30%)

Twoje pragnienia to wszystko, co nie jest niezbędne. Wieczory na mieście, rozrywka, gry, alkohol, wakacje, zmodernizowane telewizory i drogie karnety na siłownię. W przypadku wielu potrzeb istnieją sposoby na całkowite pozbycie się ich. Na przykład możesz ugotować obiad w domu i zapalić świeczki zamiast chodzić do eleganckiej restauracji. Możesz pominąć w tym roku wakacje lub zdecydować się na trening w domu zamiast na siłowni.

Oszczędzanie/ spłata zadłużenia (20%)

Twoje oszczędności obejmują inwestycje, takie jak płatności RRSP, fundusze awaryjne i spłata zadłużenia – w tym konsolidacja kredytów. Dług zaliczany jest do tej kategorii, ponieważ spłacanie go powoduje mniejsze odsetki, co pomaga oszczędzać.

Chociaż wykazano, że strategia 50/30/20 pomaga zarządzać długiem, ważne jest, aby dostosować budżet do własnych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here