Żywność przez internet

Pandemia koronawirusa znacznie zmieniła nawyki potencjalnych konsumentów w zakresie nabywania konkretnych produktów. O ile jeszcze do niedawna za pośrednictwem sieci kupowaliśmy ubrania, kosmetyki czy sprzęt elektroniczny, tak dzisiaj e-sklepy oferują nam również żywność. Okazuje się również, że zupełnie inne stały się nasze potrzeby zakupowe, a sklepy online doskonale przystosowują się do nowych realiów.

Co kupujemy w sieci?

Ciekawostką jest fakt, że tylko w czasie pandemii koronawirusa w Polsce powstało nawet 2000 nowych e-sklepów. Wpływ na to miały oczywiście potrzeby i zmieniające się preferencje Polaków, którzy chętnie korzystają dzisiaj z nowoczesnej technologii. To jednak niejedyna przyczyna tak prężnego rozwoju branży e-commerce. Rządowe obostrzenia sprawiły, że liczne punkty handlowe zostały na wiele miesięcy zamknięte, a zakupy online stały się tak naprawdę jedyną opcją, by móc w ogóle nabywać konkretne produkty. Polskie społeczeństwo zmieniło swoje nawyki, a aż 70% użytkowników sieci potwierdza, że będzie realizować zakupy w sieci nawet po wygaszeniu pandemii. To przecież maksymalny komfort, wygoda, oszczędności cenowe i oczywiście bezpieczeństwo, bo zakupy bez wychodzenia z domu pozwalają zachować całkowity reżim sanitarny i społeczną izolację.

Największą popularnością cieszą się zakupy ubrań, sprzętów elektronicznych, ale też kosmetyków czy akcesoriów dla dzieci. Należy dodać, że jeszcze do niedawna żywność nie cieszyła się tak dużym powodzeniem, patrząc na asortyment e-sklepów. Teraz jest zupełnie inaczej, a zakupy jedzenia z dostawą pod drzwi stały się już standardem. Nabywamy nie tylko produkty spożywcze trudno dostępne w sklepach stacjonarnych czy te zagraniczne, ale także tzw. pierwszej potrzeby. Warto podkreślić, że w sieci rozwija się branża żywności premium, czyli z tzw. wyższej półki. Sklepy oferują wyselekcjonowane, najlepszej jakości produkty, jak eherbata, gdzie dostępne są herbaty z całego świata pod rozmaitą postacią.

Jedzenie przez internet – co z jakością?

Osoby, które jeszcze nie spróbowały zamawiać żywności online, naprawdę mają czego żałować. Czy wiesz, że większość sklepów, które prowadzą punkty stacjonarne, ale oferują też zakupy w sieci, to właśnie użytkownikom internetu proponują najlepsze warunki współpracy? Przede wszystkim zakupy jedzenia drogą internetową można robić w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Co więcej, klient ustala samodzielnie preferowany czas dostawy, najczęściej w następnym dniu roboczym o konkretnej godzinie. Sklep daje gwarancję świeżości wszystkich produktów, nawet jeśli jest to mięso, ryby czy nabiał. Ciekawostką jest przy tym fakt, że coraz bardziej rozwija się w internecie oferta żywności ekologicznej, tej optymalnie zdrowej. Nie da się pominąć kwestii komfortu, bo wygoda robienia zakupów przez internet jest ogromna. Bez wychodzenia z domu udaje się zapełnić lodówkę. W czasach pandemii koronawirusa jest to zresztą najbezpieczniejsze rozwiązanie, które minimalizuje ryzyko zachorowania na COVID-19 – odbiór zamówienia następuje w sposób bezkontaktowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here