Zarabianie na nieruchomościach

Inwestowanie w nieruchomości to dzisiaj jedna z najpopularniejszych form lokowania własnych oszczędności. W tej najpowszechniejszej formie, inwestorzy po prostu nabywają mieszkania oraz budują domy na własny użytek. Jak potwierdzają eksperci do spraw nieruchomości, takie środki trwałe są też pewnym sposobem na pomnażanie pieniędzy.

Jak zarabiać na nieruchomościach?

Coraz więcej inwestorów nabywa nieruchomości w celu ich wynajmu. W Warszawie cena wynajmu mieszkania to około 52 złote za metr kwadratowy mieszkaniowej powierzchni. Największym powodzeniem cieszą się kawalerki i mieszkania do 50 metrów kwadratowych, które znajdują się w centralnych lokalizacjach miasta. Nie ma wątpliwości, że inwestycje w mieszkania pod ich późniejszy wynajem, to opłacalny sposób lokowania własnych środków. Co więcej, coraz więcej osób decyduje się na wynajem krótkoterminowy i ten sposób generowania dochodów traktuje jako główny, często jedyny.

Powodzeniem cieszą się również tzw. flipy mieszkaniowe. Inwestorzy kupują nieruchomości, które bardzo często wymagają gruntownego remontu, ale za to są w atrakcyjnej cenie. Po odnowieniu mieszkania te trafiają ponownie na rynek sprzedaży, ale ich oferta jest już znacznie droższa. Różnica w cenie zakupu i sprzedaży takiej nieruchomości, to czysty zysk dla inwestora.

Inwestowanie nadwyżek pieniędzy w nieruchomości

Trzeba przyznać, że inwestycja w nieruchomości wymaga dużych nakładów finansowych i nie każdego na takie operacje stać. Weźmy pod uwagę, że tylko połowa Polaków w ogóle generuje jakiekolwiek oszczędności, a większość z nich posiada na koncie nie więcej niż dwie pensje. To zbyt mało, by kupić mieszkanie.

Z drugiej strony finansowe wsparcie oferują banki i jeśli tylko potencjalny inwestor posiada wystarczającą zdolność kredytową, może ubiegać się o kredyt hipoteczny. Ten należy spłacać, zaś przy wynajmie nabytej nieruchomości, inwestor nie ponosi już żadnych kosztów, ponieważ zobowiązanie regulowane jest ze środków pochodzących właśnie z wynajmu. 

Warto wspomnieć, że Polacy mają coraz większą świadomość w zakresie konieczności nie tylko pomnażania, ale właśnie pomnażania swoich pieniędzy. Ponieważ oszczędności nie przychodzą nam łatwo, najczęściej decydujemy się na inwestycje bez ryzyka. Wolimy zarobić mniej, ale za to pewnie. To dlatego tak ogromną popularnością cieszą się lokaty bankowe, zamiast na przykład agresywnych funduszy inwestycyjnych. W przypadku inwestowania w nieruchomości można mówić o niskim ryzyku inwestycyjnym. Od lat ceny mieszkań raczej „szybują” w górę, zarówno jeśli chodzi o kupno-sprzedaż jak i wynajem. Nieruchomości nie tracą na wartości, ale przy ich nabywaniu trzeba brać pod uwagę chociażby lokalizację z potencjałem czy rodzaj zabudowy. Wiadomo na pewno, że najlepiej zarabia się na mieszkaniach w strategicznych miejscach wielkich aglomeracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here