Tanie laptopy używane – jak kupić dobry sprzęt

Czy w dzisiejszym świecie tani może oznaczać dobry? Jak najbardziej. Używane komputery są tego doskonałym przykładem. Na co więc zwracać uwagę przy zakupie?

Porównaj specyfikację

Tanie laptopy używane zdecydowanie wygrywają pod względem technicznym z nowymi urządzeniami w tych samych cenach. Kwestią dyskusyjną jest tutaj jednak stan poszczególnych podzespołów. Matryca, bateria, czy dysk mogą już być wyeksploatowane i nie będą spisywać się dobrze. Dlatego ważne jest, by sprawdzić wszystkie elementy przed zakupem. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Dobrym wyborem będzie wówczas zakup sprzętu na aukcji internetowej, np. w serwisie Allegro. Z tytułu zakupu towaru na odległość mamy czternaście dni na zwrot bez podania przyczyny. Możemy wtedy na spokojnie przetestować laptopa, a jego poprawne działanie zweryfikować za pomocą konkretnych narzędzi, dostępnych w internecie. Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, czy otrzymaliśmy dokładnie taki sprzęt, jaki przewidywała aukcja. Niezgodność produktu z opisem jest podstawą do uznania reklamacji. Pomóc w tym może nam program AIDA64 Extreme, który dokładnie pokaże nam specyfikację techniczną komputera. Decydując się na tanie laptopy używane, powinniśmy rozejrzeć się za tymi, które jeszcze 5-7 lat temu były sprzętem z tzw. „górnej półki” i kosztowały 4-6 tysięcy złotych. Obecnie można je kupić za mniej niż tysiąc złotych, a specyfikacją techniczną przewyższają nowe modele dostępne w tym przedziale cenowym.

Biznesowe tanie laptopy używane

Jeśli jednak obawiamy się, że kupimy laptop, który nie spełni naszych oczekiwań, możemy poszukać firm, które zajmują się sprzedażą sprawdzonych komputerów używanych. Wiele firm ma w swojej ofercie laptopy poleasingowe. Jest to sprzęt, który przedsiębiorstwo zakupiło dla swoich pracowników, a po spłacie rat leasingowych zastąpiono je nowszymi modelami. Laptopy biznesowe są zrobione z lepszych i trwalszych podzespołów, dzięki czemu gwarantują sprawne działanie nawet po kilku latach od daty produkcji. Ślady użytkowania takich komputerów są niewielkie i nie wpływają one na ich działanie. Poza tym, posiadają funkcje, których nie ma w laptopach sprzedawanych detalicznie. Jednym z nich jest czytnik linii papilarnych, który pozwala na ustawienie dostępu na podstawie odcisku palca. Sprzęt poleasingowy sprzedawany jest po wcześniejszym czyszczeniu i ewentualnej naprawie usterek. Zobacz, jakie poleasingowe tanie laptopy używane można dostać do 1000 zł. Kupujący otrzymuje również gwarancję, co daje nam poczucie pewności co do jakości sprzedawanego sprzętu. Jest to więc najpewniejszy sposób zakupu używanego komputera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here