Smart Office - czyli jak łatwo można zamienić biuro w salę wideokonferencyjną?

Coraz częściej mówi się o rynku pracownika. Pracodawcy muszą nie tylko pozyskać pracowników, ale także bardziej o nich zadbać, gdy znajdą się już na pokładzie firmy. Dobre warunki finansowe i dodatki do wynagrodzenia to tylko jedna strona medalu. Drugą jest bowiem samo miejsce pracy.

Wyposażenie biura i to, jakie wykorzystuje się w nim technologie nabiera dla pracowników coraz większego znaczenia. Z tego powodu warto poznać ideę Smart Office. Czym więc jest inteligentne biuro?

Idea Smart Office

Idea Smart Office ma zadanie wprowadzać do biura szereg udogodnień i sprzyjać pracy kreatywnej. Głównym celem, który jej przyświeca jest więc zwiększenie komfortu oraz ułatwienie codziennej pracy. Przykładami jej wdrożenia są m.in. panele sterowania, za pomocą których w jednym miejscu można regulować oświetlenie, klimatyzację czy nagłośnienie pomieszczenia. Dodatkowo, czynniki te mogą być automatycznie dostosowywane wraz ze zmieniającymi się warunkami – np. poziomem nasłonecznienia. Standardem w korporacyjnych przestrzeniach biurowych stają się także monitory zlokalizowane w różnych, „nieoczywistych” dotychczas miejscach – np. w kuchni. Wyświetlane są na nich bieżące komunikaty związane z pracą firmy oraz stanowią one kolejny kanał komunikacji.

Idea Smart Office, a sale wideokonferencyjne

Z jednej strony coraz częściej w wielu przedsiębiorstwach standardem staje się możliwość pracy zdalnej. Z drugiej strony firmy inwestują w biura, tworząc takie przestrzenie do pracy, by pracownicy przychodzili do nich z radością. Sale konferencyjne – kiedyś wizytówki firm – dziś zeszły na dalszy plan, ustępując miejsca powierzchniom, które odpowiadają na potrzeby pracowników, jak np. pomieszczenia typu focus room czy huddle space (https://www.visioncube.pl/huddlespace/). Sprzyja temu technologia – dzisiejsze rozwiązania pozwalają łatwo zmienić każdą przestrzeń w praktyczną salę wideokonferencyjną.

Dzięki zastosowaniu terminali i systemów wideokonferencyjnych można uzyskać wysoką jakość obrazu oraz dźwięku nawet przy dużych wieloosobowych spotkaniach. Aby dołączyć do wideokonferencji – wystarczy smartfon czy laptop z zainstalowaną aplikacją. Jednak przy dużych i istotnych spotkaniach znacznie bardziej praktyczny i funkcjonalny okazuje się dedykowany sprzęt.

Nowoczesne terminale wideokonferencyjne poza gwarancją wysokiej jakości obrazu i dźwięku posiadają także szereg funkcji dodatkowych, które ułatwiają komunikację. Popularnym wyborem wśród klientów są terminale marki Poly, które idealnie wpasowują się w opisywaną ideę Smart Office.  Zapewniają one m.in. możliwość łączenia się z wieloma lokalizacjami czy nagrywania konferencji. Dzięki wielokierunkowym mikrofonom, wszyscy uczestnicy konferencji znajdujący się w jednym pomieszczeniu będą dobrze słyszani bez efektu echa, zaś zdalne sterowanie pilotem znacznie ułatwi pracę i nie będzie zakłócało przebiegu wideokonferencji.

Wideokonferencje coraz częściej stają się standardem w wielu przedsiębiorstwach. Ich uczestnicy oczekują wysokiej jakości przekazu obrazu i dźwięku i nie można tego ignorować. Sala wideokonferencyjna nie musi stanowić osobnego pomieszczenia, używanego tylko w czasie połączeń wideo. Inteligentne biuro potrafi zamienić się w taką salę wtedy, kiedy jest taka potrzeba – zgodnie z przyjęta ideą Smart Office. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here