Sklep w modelu dropshipping - od czego zacząć jego prowadzenie?

Prowadzenie własnego sklepu internetowego jest dobrym sposobem na posiadanie ciekawej i rozwojowej pracy, gdzie sami sobie jesteśmy szefami i sami decydujemy o tym jak pracujemy i kiedy. Ta niezależność bycia przedsiębiorcom kusi bardzo wiele osób i sprawia, że podejmują oni trud założenia własnej działalności. Być może wydaje się, że wcale nie jest to proste, a samo wystartowanie z własnym sklepem wymaga sporego wkładu własnego. Jak się jednak okazuje – można to zrobić prościej i warto z takiej możliwości skorzystać.

Na czym polega model dropshipping?

Jest to taki sposób prowadzenia sklepu, gdzie oferowane przez nas produkty są u nas dostępne jedynie w sposób wirtualny. Dlatego też często mówi się, że sklep w modelu dropshipping zatowarowuje się jedynie wirtualnie. Oznacza to, że klient składa u nas zamówienie na towary, które dodamy do sklepu, a my zamawiamy w kolejnym kroku te towary u producenta lub też w hurtowni. Naszą pracą jest więc założenie takiego sklepu, jego obsługa, działania reklamowe, a także uzupełnianie bazy produktów. Jednakże sam proces kompletowania zamówienia, pakowania i wysyłki do klienta przeniesiony jest na hurtownie lub producenta. Jak łatwo jest sobie wyobrazić, aby w taki sposób prowadzić działalność sklepu internetowego, konieczna jest współpraca z hurtownią dropshipping. O tym jak najlepiej zacząć współpracę z hurtownią dropshipping dowiesz się w artykule: https://blog.sky-shop.pl/hurtownie-dropshipping-o-co-pytac-przed-rozpoczeciem-wspolpracy/.

Dość łatwo jest też od razu wyłuskać największe zalety takiej pracy. Po pierwsze jest to znacznie łatwiejszy start z własną działalnością, gdzie jedyną rzeczą jest samo przygotowanie sklepu bez konieczności magazynowania i przechowywania towarów, które będziemy chcieli sprzedać. Nie ryzykujemy także w związku z zakupem towaru, który może się nie sprzedać. Zarabiamy natomiast na zasadzie prowizji od każdego zamówienia jako pośrednicy. Kolejną zaletą jest to, że nie musimy poświęcać czasu na to, aby odpowiednio przygotować zamówienia do wysyłki i je zabezpieczyć, nie ma też konieczności podejmowania współpracy z firmami kurierskimi, ani też nie musimy tych paczek samodzielnie wysyłać. Mam natomiast czas na to, aby skupić się na reklamowaniu sklepu, a także na to, aby rozwijać prowadzoną przez siebie działalność.

Sklep jest tutaj podstawowym narzędziem pracy

Jeśli jednak nie wiemy, w jaki sposób zabrać się do jego stworzenia, możemy skorzystać z platformy Sky-shop.pl. Na platformie możemy w kilku krokach stworzyć sklep, wybrać jego szatę graficzną poprzez wybór szablonu, a następnie możemy nim zarządzać za pomocą specjalnego panelu administracyjnego. Nie musimy już martwić się kwestiami hostingu. Narzędzie jest na tyle kompleksowe, że możliwa jest za jego pomocą integracja z hurtownią dropshipping, a także z serwisem Allegro oraz z innymi kanałami sprzedaży. Jest to narzędzie proste w obsłudze, które sprawdza się w codziennej praktyce. Aby ruszyć ze swoim pomysłem i sprawdzić, czy warto działać za pośrednictwem tej platformy można wypróbować 14 dni okresu darmowego korzystania z tej właśnie platformy. Dzięki niej otwarcie własnej działalności jest jeszcze łatwiejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here