Reklama na Tik Toku - w jaki sposób możesz promować tam swoją markę?

TikTok podbił serca nastolatków. Nawet jeśli w kwestii aplikacji społecznościowych zatrzymałeś się na Instagramie, prowadząc własny biznes, nie możesz ignorować możliwości reklamowych, jakie daje uwielbiana przez młode pokolenie aplikacja. W jaki sposób reklamować się na TikToku? Podpowiadamy.

    1. Co to jest TikTok i dlaczego warto się tam reklamować?

TikTok (wcześniej Musical.ly) to aplikacja, w której użytkownicy zamieszczają krótkie (trwające do 15 sekund) filmy, z popularną muzyką w tle. Podobnie jak na Instagramie, można tu korzystać z filtrów i efektów, a dodatkowo aplikacja oferuje bazę utworów muzycznych. Użytkownicy TikToka mogą pod publikowanymi przez innych treściami zostawiać reakcje i to właśnie angażowanie użytkowników jest tutaj kluczem do sukcesu.

 

Dlaczego powinieneś promować swoją markę na TikToku? Niech przekonają cię liczby, które są niemałe. Miesięcznie z aplikacji korzysta 600 milionów użytkowników w 154 krajach. Spośród osób, które pobrały aplikację TikTok, ponad 28% korzysta z niej codziennie, a największą grupę wiekową (41%) tworzą osoby w wieku 16-24 lata. Co więcej, tylko w Polsce z TikToka korzysta aż 2,1 miliona użytkowników miesięcznie! TikTok jest więc najlepszym sposobem dotarcia do młodych odbiorców, ale jak go do tego wykorzystać?

 

Jeśli chcesz dotrzeć z reklamą swojej marki do młodego pokolenia, TikTok jest do tego idealny i to nie tylko dlatego, że największa grupa, która korzysta z tej aplikacji, to osoby do 24. roku życia. Z pewnością interesowałeś się już możliwościami reklamowymi na Facebooku i Instagramie, być może nawet z nich korzystasz i w praktyce miałeś okazję się przekonać, że coraz trudniej jest o zasięgi. Powinieneś zatem wiedzieć też, że w młodszym pokoleniu Facebook coraz częściej jest passe i ustępuje miejsca aplikacjom takim jak TikTok. W dodatku reklama na TikToku w Polsce dopiero raczkuje, a to oznacza, że prawdopodobnie nie pojawiła się tam jeszcze twoja konkurencja!

    1. Jak promować markę na TikToku?

Reklama na TikToku może pójść jedną z dwóch dróg. Trudniej będzie założyć konto dla marki, zwłaszcza, jeśli dopiero pracujemy nad jej rozpoznawalnością. Dlaczego jednak nie skorzystać z już istniejących zasięgów? Mowa o influencerach, z którymi możemy nawiązać współpracę na zasadzie lokowania produktu. Gra jest warta świeczki, bo czołowe postaci z Polski na TikToku są obserwowane przez ponad 2 miliony osób!

 

Product placement u popularnych muserów to najlepsze rozwiązanie – influencer może stworzyć dla marki dedykowany film albo ich serię. Co zyskujemy? Otóż zasięg to tylko jedno… Skoro naszą markę poleci ktoś znany, zyskamy wizerunkowo. Ważna jest też kreacja – nie zapominajmy o  potencjale treści rozchodzących się viralowo. Wreszcie, warto pamiętać o tym, że influencerzy na TikToku najczęściej posiadają swoje profile również w innych serwisach społecznościowych, gdzie także są obserwowani przez tysiące osób. Promocja z muserami przy użyciu wielu kanałów może przynieść jeszcze lepsze efekty.

Brzmi kusząco, ale nie wiesz, jak zacząć? Nie musisz robić wszystkiego sam – możesz poprosić o pomoc agencję kreatywną Green Parrot, która przeprowadzi dla ciebie świetną kampanię. Zobacz ofertę: https://greenparrot.pl/nasza-oferta/reklama-na-tiktoku/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here