Jak nauczyć się angielskiego?

Chcesz biegle posługiwać się językiem angielskim? Ciągle chodzisz na kursy, ale nie czujesz się na tyle pewnie, by mówić w tym języku? Poznaj wskazówki, co zrobić, aby dobrze się nauczyć tego języka.

1

Jak najwięcej mów.

Najczęściej ludzie uczący się języka obcego sami się blokują, poprzez nakręcanie się strachem. Obawa, że źle wypowiedzą jakieś słowo, że będą śmiesznie wyglądać próbując coś powiedzieć, że zapomną jak się coś wymawia, sprawia, że w ogóle nie chcą mówić. To najgorsze co można zrobić w tym momencie. Najlepszą i najskuteczniejszą metodą nauki języka obcego, jest ciągłe mówienie. Nawet jeśli na początku będzie nam to źle wychodziło, to z czasem będziemy coraz lepiej wszystko wymawiali, a także zyskamy na pewności siebie.

Jak nauczyć się angielskiego?

Nauka języka, tak jak wszystkie inne rzeczy, wymaga ciągłych ćwiczeń. Nie daj się strachowi, bo zazwyczaj ma on tylko wielkie oczy. Twoje wysiłki w odniesieniu do poprawnego mówienia, będą docenione, nikt się nie będzie śmiał, a ty szybciej przyswoisz niezbędną wiedzę.

2

Korzystaj z każdej okazji.

Nie ma znaczenia czy uczysz się języka w szkole, czy na kursie. Rób wszystko, aby uczyć się go jak najwięcej. Możesz korzystać z różnych źródeł, różnych sposobów. W Internecie także znajdziemy wiele propozycji na naukę języka angielskiego.

3

Ciągle z  językiem angielskim.

Im więcej będziemy używać tego języka, tym szybciej się go nauczymy. Słuchajmy muzyki w języku angielskim, czytajmy w nim książki i oglądajmy bajki oraz filmy. Jeśli mamy taką możliwość, rozmawiajmy po angielsku z przyjaciółmi. Im więcej będzie angielskiego wokół nas, tym szybciej zaczniemy się z nim oswajać, aż w końcu będziemy w tym języku „myśleć”.

4

Słuchaj Anglików

Dobra nauka języka obcego polega na umiejętności odpowiedniego akcentowania wypowiedzi. Jeśli mamy możliwość, uczmy się angielskiego od rodowitych Anglików, którzy oferują swoją pomoc jako native speaker. Wówczas osłuchamy się z akcentem i będziemy mogli go próbować naśladować.

5

Filmy po angielsku.

Warto przerzucić się na filmy w języku angielskim. Jeśli jeszcze będziemy mogli jednocześnie słuchać wypowiedzi w tym języku i widzieć w nim napisy, to z pewnością powiększymy swoje słownictwo. Do tego poznamy, jak wypowiada się te cięższe słowa.

6

Szukaj angielskich piosenek.

Słuchanie piosenek po angielsku, czytanie ich tekstów, to także świetna metoda na naukę tego języka. A jeśli chcemy, to mając tekst zawsze możemy próbować śpiewać go razem z artystą. W ten sposób także będziemy się oswajać z brzmieniem tego języka.

7

Ćwicz jak najczęściej

Poprzez prawidłowe poznanie gramatyki i słownictwa można nauczyć się języka. Musimy jednak sporo ćwiczyć, dlatego warto do tego wykorzystywać każdą wolną chwilę.

8

Poszukaj testów

Ważne jest wykonywanie testów, które mają sprawdzić naszą znajomość języka. Wypełniając je systematycznie możemy wiele się nauczyć, a jeśli wrócimy później do testów sprzed kilku miesięcy, to będziemy zaskoczeni jak bardzo nasza wiedza się przez ten czas poprawiła.

9

Nagrywaj się

Rzadko kto lubi swój nagrany głos. Warto jednak nagrywać swoje wypowiedzi, bo za jakiś czas będziemy mogli sprawdzić, o ile lepiej mówimy w tym momencie i być może chętniej będziemy rozmawiać w towarzystwie.

10

Słuchaj jak najwięcej

Inaczej się słucha wypowiedzi, gdy widzimy osobę mówiącą i to co się dzieje obok niej, a inaczej wtedy, gdy tylko ją słyszymy, bez obserwowania. Dlatego słuchajmy rozmów telefonicznych, audycji radiowych, płyt CD. Wielu ludzi uważa, że rozmowa przez telefon po angielsku jest najtrudniejszą rzeczą, ale tylko ją ćwicząc opanujemy ją do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here