Jak importować z Chin?

Jeżeli chcemy zacząć import produktów z Chin, może się okazać, że podejmiemy dobrą decyzję, ale tylko wtedy, gdy będziemy wiedzieć, co powinniśmy przywozić. Zanim się za to zabierzemy, powinniśmy pozyskać wiedzę o tamtejszym rynku, zdobyć informacje o zasadach realizacji transakcji w handlu zagranicznym i towarze, który chcemy przywieźć, tak aby później nim handlować. Do tego potrzebna nam będzie bardzo dobra znajomość języka angielskiego, tak abyśmy bez problemów mogli się porozumiewać z dostawcą.

1

Jeżeli szukamy miejsca, które będzie łączyło ze sobą importerów i eksporterów z całego świata, to musimy popatrzeć w Internecie. Tam z pewnością trafimy na największy serwis internetowy w tym temacie, o nazwie alibaba.com. Co ważne, możemy się na nim zarejestrować całkowicie za darmo.

Jak importować z Chin?

2

Wystarczy, że wybierzemy kategorię produktu, który nas interesuje, a pojawią nam się propozycje eksporterów z całego świata. Jeśli będziemy chcieli się skupić jedynie na propozycjach z Chin, to wystarczy, że włączymy filtr, który znajduje się w górnej części strony internetowej.

3

Kiedy już się zarejestrujemy na tej stronie internetowej, będziemy mogli wysyłać pytania do wszystkich importerów i eksporterów, których traktujemy jako potencjalnych partnerów w interesach. Gdy uda się połączyć propozycję kupna jakiegoś importera z propozycją sprzedaży eksportera, to jest szansa uzyskania sporej prowizji. Masz tam szansę także zgłaszać swoją propozycję kupna. Wtedy od eksporterów będzie mógł otrzymywać oferty sprzedaży. To jest sposób, aby zyskać najważniejsze informacje o tym rynku.

4

Jeżeli chcemy zarobić na sprowadzanym towarze, to musimy wybrać coś, co na pewno się sprzeda. Dlatego powinniśmy zajrzeć do działu „Hot Products Top 20”. To tam znajdziemy produkty, które obecnie cieszą się największym zainteresowaniem. To oznacza spory popyt, więc dużą szansę, że uda nam się je sprzedać.

5

Warto zwracać uwagę, kto jest sprzedawcą. Jeśli kupimy bezpośrednio od producenta, pomijając wszystkich pośredników, to mamy szansę kupić je znacznie taniej.

6

Zaletą tego portalu jest to, że w pewnym zakresie sprawdza wiarygodność producentów. Musimy sprawdzać, czy przy chińskim producencie widnieje znaczek certyfikatu zaufania TrustPass® (Verified by ZD Info.) oraz czy będzie to „Gold Supplier”.

7

Zawsze też możemy skorzystać z pomocy specjalisty. On nam pokaże jak powinniśmy wtedy importować towar. Firma taka jak Verico Experts dopomoże ci sprawdzić jakość wybranego towaru, przejrzy wiarygodność partnera w Chinach, sprawdzi rynek, który chcemy zdobyć, a nawet dopomoże nam przy założeniu firmy.

8

Możemy sprawdzić jeszcze inne serwisy, takie jak www.made-in-china.com oraz www.globalsources.com. Tutaj producentów na www.made-in-china.com sprawdza szwajcarska firma SGS, więc także możemy być spokojni o zawierane tam transakcje.

Warto wiedzieć, że istnieje jeszcze serwis polski bigchina.pl, ale musimy liczyć się z tym, że tutaj ofert jest znacznie mniej, niż na tych wyżej wymienionych. Z biegiem czasu może się to jednak zmienić, dlatego warto uważnie obserwować ten serwis.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here