Gdzie zorganizować imprezę integracyjną?

Integracja okazuje się być bardzo istotnym czynnikiem funkcjonowania w szkole, jak i w pracy. W tworzeniu odpowiednich relacji między ludźmi, będzie wspierało przygotowywanie odpowiednich imprez integracyjnych, dostosowanych specjalnie do określonej grupy ludzi. W przypadku szkoły, taka zabawa będzie miała charakter zapoznawczy, będzie miała za zadanie budować pozytywne stosunki i scalać uczniów. W kontekście firmy, poza wymienionymi wyżej, mamy jeszcze motywację dla podwładnych, dla których taki wyjazd powinien być w nagrodę, ale także powinien być zapowiedzią dalszych wyjazdów, jeżeli ich praca nadal będzie utrzymana na takim poziomie jak dotychczas.

1

Chociaż taki wyjazd przygotowywany jest przede wszystkim dla pracowników, aby mogli się zabawić, odpocząć oraz zrelaksować, to jednak dobrze będzie, jeśli szef zaszczyci ich swoją obecnością. Nie trzeba być przez cały czas, można dołączyć tylko na chwilę, ale z pewnością wpłynie to dobrze na odczucia podwładnych.

Gdzie zorganizować imprezę integracyjną?

Poza tym, daje to możliwość obserwowania pracowników poza biurem, a to może nam wiele o nich powiedzieć. Taka luźna zabawa i odprężenie, mogą sprawić, że część z nich będzie zachowywała się inaczej niż ma to miejsce na co dzień, w pracy. Wówczas może się okazać, że ktoś nieśmiały w pracy, na luzie jest urodzonym przywódcą, a ktoś wyważony i kulturalny w pracy, na luzie nie przejmując się obecnością szefa, nadużywa alkoholu i przeklina.

2

Jeżeli szefostwo chce połączyć taką imprezę integracyjną, z pozyskaniem większej ilości informacji o swoich pracownikach, to koniecznie trzeba imprezę zorganizować w formie zadaniowej. Paintball potrafi wiele wyzwolić w ludziach, pokazując kto jest odważny, kto gładko wejdzie w rolę przywódcy, a kto będzie się ciągle chował za innymi. Jeśli będziemy dobrymi obserwatorami, to możemy z tego wydobyć wiele cennych informacji.

3

Dobrą zabawę sprawimy podwładnym, a także sami się o nich sporo dowiemy, także wtedy, gdy zaproponujemy im imprezę integracyjną połączoną z jazdą konno, na quadach czy windsurfing. Spore grono osób marzy o tym, aby kiedyś tego spróbować, jednak tak naprawdę się tego obawiają i tego nie robią. Zobaczymy ich wówczas podczas nauki czegoś nowego, sprawdzimy kto jest wytrwały w dążeniu do celu, kto się szybko zniechęca, a biorący udział w tych propozycjach z pewnością będą bardzo zadowoleni.

4

Możemy też zaproponować podwładnym wejście do parku rozrywki, albo do aqua parku. Każdy lubi się czasami poczuć jak dziecko, więc może się okazać, że takie pląsy i zabawy będą miłą propozycją i świetnym sposobem na odstresowanie się. Jednak przy takich propozycjach musimy patrzeć na to jaki mamy zespół. Młody i energiczny z pewnością będzie zachwycony, gdy jednak mamy bardziej statecznych pracowników, to mogą już nie być tak zadowoleni.

5

Jeżeli firma nie może sobie pozwolić na tak duże wydatki, to zawsze można zaproponować wyjście na kręgle, albo bilard. Pracownicy będą zadowoleni z okazji spędzenia czasu na koszt pracodawcy, a jednocześnie będą mogli się lepiej poznać poza biurem.

6

Możemy jeszcze skorzystać z tradycyjnych metod organizowania takich imprez, czyli spotkań na sali restauracyjnej, razem z tańcami i muzyką na żywo. Nie jest to coś oryginalnego i szalonego, ale najłatwiej będzie wszystkich zadowolić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here