Wynajem odpowiedniej powierzchni biurowej jest niezwykle ważny dla każdego przedsiębiorcy. Biuro jest nie tylko siedzibą firmy, ale także jej wizytówką, dlatego znalezienie właściwego miejsca powinno być decyzją starannie przemyślaną. Jakimi zasadami należy się kierować i na co zwracać szczególną uwagę szukając lokum przeznaczonego do stworzenia wymarzonego biura?

Lokalizacja

Najważniejszym czynnikiem, który wpływa na decyzję dotyczącą wynajmu powierzchni biurowej jest lokalizacja. Bardzo często to właśnie położenie biura sprawia, że Klient zainteresuje się naszą firmą. Lokalizacja znacząco oddziałuje na rozwój firmy, dlatego tak ważne jest by znajdowała się ona w atrakcyjnej dzielnicy miasta, czyli takiej, do której dojazd jest przynajmniej dobry. Istotne jest, aby budynek, w którym znajduje biuro, był zadbany. Zapuszczony, brudny budynek odpycha Klientów i zniechęca do skorzystania z usług firmy. Dodatkową zaletą jest jeśli w pobliżu biura znajduje się spory parking, na którym bez problemu będą mogli pozostawić swój samochód nie tylko pracownicy, ale również Klienci. Kolejnym ważnym punktem w pobliżu biura są sklepu lub lunchownie, w których pracownicy będą mogli zjeść obiad.

Stan budynku

Jednym z najważniejszych czynników odnośnie do wynajmu powierzchni biurowej jest stan budynku, w którym się znajduje. Istotne jest to, czy budynek jest zadbany nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz. Wygląd oraz wyposażenie toalet, stan techniczny wind, to wszystko wpływa na ogólny wizerunek firmy, dlatego warto wybrać taki budynek, który nie będzie wymagał generalnego remontu. Dodatkową zaletą jest obecność stróża, który czuwać będzie nad bezpieczeństwem biura, w którym znajdować się będzie wiele cennych sprzętów.

Cena wynajmu

Bardzo często decyzję o wynajmie powierzchni biurowej determinuje cena. Ważne jest jednak, by nie sugerować się wyłącznie opłatą wynajmu, ponieważ może okazać się, że za kwotę, którą jesteśmy w stanie zapłacić, wynajmiemy jedynie małe pomieszczenie, wymagające generalnego remontu, gdzieś poza granicami miasta. Warto przemyśleć wszystko dokładnie i przekalkulować najbardziej optymalne rozwiązanie. Jeśli siedzibę naszej firmy nie będzie odwiedzać codziennie wielu Klientów najlepszym wyjściem będzie zrezygnowanie z biura w ścisłym centrum, na rzecz powierzchni biurowej w być może słabszej urbanizacyjnie dzielnicy, ale w wyższym standardzie. Strony takie jak Officego.pl posiadają szeroką ofertę biur do wynajęcia w wielu miastach w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here