Czym jest Ethereum, ile jest warte i jak je kupić

Łańcuch blokowy Ethereum może być wykorzystywany przez programistów do tworzenia aplikacji, zwanych zdecentralizowanymi (DApps). Aby uzyskać dostęp do tej sieci, programiści muszą kupić token powiązany z Ethereum – ether (ETH). Podobnie, jeśli użytkownicy chcą wejść w interakcję ze zdecentralizowaną aplikacją, muszą zapłacić w eterze. Ponadto na sieci Ethereum można opierać nowe kryptowaluty, zwane tokenami. Tak jest w przypadku ostatnio popularnej waluty cyfrowej – Shiba Inu, która została wypromowana m.in. przez taką osobowość jak Elon Musk. Shiba Inu początkowo została stworzona dla żartu, jednak z biegiem czasu trafiła do czołówki najchętniej kupowanych kryptowalut. Przeczytaj poradnik gdzie i jak kupić Shiba Inu.

Podobnie jak w przypadku Bitcoina, inwestorzy mogą kupować i przechowywać eter jako inwestycję długoterminową, mając nadzieję, że jego wartość będzie stale rosła w dłuższej perspektywie. Ale tak jak w przypadku każdej inwestycji w kryptowaluty, cena eteru będzie prawdopodobnie doświadczać wielu wzlotów i upadków, zwłaszcza w krótkim okresie. Ta niestabilność jest powodem, dla którego eksperci zalecają, aby inwestycje w waluty wirtualnie nie przekraczały 5% całego portfela i aby inwestować tylko tyle, ile jesteś w stanie stracić.

Ile warte jest Ethereum?

Ethereum zostało wprowadzone na rynek w 2018 r. i w 2021 r. wielokrotnie osiągało nowe rekordy wszech czasów – ostatnio ponad 4800 dolarów w listopadzie ubiegłego roku. W ciągu ostatniego roku jego cena wahała się od około 1000 do 4800 dolarów za monetę. Chociaż cena Ethereum nieco spadła od ostatniego rekordowego poziomu, nadal jest znacznie wyższa niż przedział 1000 USD, w którym znajdowała się jeszcze pod koniec 2020r.

Podobnie jak w przypadku większości kryptowalut, cena Ethereum podlega znacznym wahaniom. Ze zmianami kursów należy się liczyć w przypadku każdej inwestycji w cyfrowe waluty. Warto pamiętać, że jej cena nie jest powiązana z żadnym towarem ani walutą, więc jest podatna na silne wahania w zależności od czynników zewnętrznych, takich jak zainteresowanie mediów lub proponowane regulacje dotyczące kryptowalut.

Jak kupić Ethereum?

Aby kupić Ethereum, musisz wybrać odpowiednią giełdę walut cyfrowych. W tym artykule dowiesz się jak nabyć swoje pierwsze ETH. Niestety nie możesz kupić kryptowaluty za pośrednictwem banku lub internetowego biura maklerskiego, dlatego musisz skorzystać z platformy handlu kryptowalutami. Na rynku jest mnóstwo giełd kryptowalutowych, od łatwych w obsłudze systemów po skomplikowane pulpity nawigacyjne dla zaawansowanych traderów.

Ponieważ Ethereum jest tak popularne, większość giełd kryptowalutowych pozwoli Ci na zakup eteru, ale zalecamy trzymanie się kilku bardziej popularnych giełd, takich jak Coinbase, Gemini czy eToro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here