wzór listu motywacyjnego

List motywacyjny jest jednym z głównych dokumentów, które aplikujący na daną ofertę składa pracodawcy. Stanowi on uzupełnienie CV, ze szczególnym uwzględnieniem tych cech kandydata, które czynią go najodpowiedniejszym do podjęcia określonej pracy. Ważne, by nie powielać informacji zawartych w CV tylko je rozszerzyć, np. jeśli w CV zawarliśmy znajomość języków obcych i stopień ich zaawansowania, to w liście motywacyjnym opisujemy doświadczenie związane z użytkowaniem języka obcego. Jeżeli zaś w CV umieściliśmy odbyte kursy i szkolenia, to w liście motywacyjnym opisujemy umiejętności i doświadczenia nabyte podczas tych kursów.

Wzór listu motywacyjnego

Wzór listu motywacyjnego na interesujące nas stanowisko pracy możemy znaleźć w Internecie, na przykład na streonie www.aplikuj.pl/cv/wzory-listow-motywacyjnych/, gdzie znajdziemy szereg przykładowych listów.

Wzory listów motywacyjnych są bardzo pomocne przy stworzeniu profesjonalnego listu, a korzystając z nieodpłatnej pomocy, unikniemy wielu błędów.

List motywacyjny zawsze powinien być dopasowany do oferty pracy, na którą aplikujemy. Tworząc go, opisujemy swoje doświadczenie zawodowe, umiejętności i osiągnięcia, które pasują do wymagań z ogłoszenia. W ten sposób pokażemy przyszłemu pracodawcy, że mamy kompetencje wymagane na danym stanowisku i zatrudnienie nas przyniesie firmie korzyści.

Przeczytaj też: https://infostrow.pl/praca/szukasz-nowej-pracy-zobacz-co-powinien-zawierac-list-motywacyjny/cid,88660,a

Profesjonalny list motywacyjny składa się z:

1. nagłówka: W nagłówku listu motywacyjnego muszą znaleźć się dane kontaktowe, tak jak numer telefonu, profesjonalny adres e-mail i link do profilu na LinkedIn. Dodajemy tam też dane odbiorcy: imię i nazwisko (jeśli je znamy), stanowisko, nazwę oraz adres firmy.

2 zwrotu grzecznościowego: Pod nagłówkiem listu motywacyjnego umieszczamy odpowiedni zwrot grzecznościowy — „Szanowny Panie / Szanowna Pani”, jeśli zwracamy się do konkretnej osoby lub „Szanowni Państwo”, jeśli nie znamy personaliów odbiorcy.

3 wstępu: zaczynamy list motywacyjny od wymienienia powodów, dla których aplikujemy do danej firmy.

4 rozwinięcia: to najważniejsza część listu motywacyjnego, w której opisujemy swoje najważniejsze doświadczenia zawodowe, osiągnięcia i umiejętności.

5 zakończenia: odpowiednie zakończenie listu motywacyjnego sprawi, że pracodawca nas zapamięta. W zakończeniu listu wyrażamy chęć spotkania osobiście lub piszemy, jakie korzyści odniesie firma z zatrudnienia właśnie nas.

Osobom bez doświadczenia rekomendujemy skorzystanie z gotowych wzorów listów motywacyjnych, dostępnych m.in. na powyżej wzmiankowanej stronie internetowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here