Niezależnie od tego jak genialny, innowacyjny i doskonały wydaje Ci się oferowany przez Ciebie produkt lub usługa, pozostanie on jednym z wielu nikomu nieznanych produktów, jeśli nie zadbasz o to, by świat się o nim dowiedział. Czy myślisz, że drukarki Zeccer zdobyły by popularność, gdyby stały w kilku biurach? Zapewne nie. Ale jak sprawić, aby o Twoim biznesie dowiedziała się jak największa ilość potencjalnych klientów? Istnieje kilka niezawodnych sposobów, dzięki którym osiągniesz swój cel, a Twoje przedsięwzięcie będzie wielkim sukcesem. Musisz jednak pamiętać, że każdy z nich wymaga od Ciebie systematycznych działań i cierpliwości. A oto i one.

kolorowe metki z napisem “Sale”

Wizytówka Google My Business

O konieczności posiadania strony internetowej nie trzeba nikogo przekonywać. Dobrze prowadzona i wypromowana, stanie się Twoim niezastąpionym pomocnikiem w prowadzeniu biznesu. Nie każdy wie jednak, że istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, pod pewnymi względami o wiele prostsze i skuteczniejsze w porównaniu do stron internetowych. Jest nią wizytówka Google My Business. Jest to narzędzie, którego nazwa doskonale oddaje jego sens – to wizytówka, tyle że w formie wirtualnej i znacznie bardziej rozbudowana od swojego „papierowego” odpowiednika. Zawiera ona informacje o firmie – nazwę, lokalizację, numer telefonu, godziny otwarcia oraz oferowane przez firmę usługi. Poza tym można urozmaicić ją o inne, ciekawe i zachęcające klientów, dane – opis firmy i usług czy produktów, menu. Dzięki możliwości dodawania zdjęć i wpisów, staje się ciekawą formą informowania klientów o nowościach, rabatach czy wyprzedażach. Dodatkowo pozwala klientom zamieszczać opinie o Twoich usługach, a więc ci, którzy dopiero zastanawiają się nad skorzystaniem z nich, mogą się przekonać, że warto to zrobić. Pamiętaj, żeby koniecznie w wizytówce zamieścić adres swojej strony www oraz adres witryny, na których klienci będą mogli szczegółowo zapoznać się z ofertą.

Kampanie reklamowe Google AdWords

Kampanie Google AdWords (obecnie Google Ads) są formą marketingu, która pozwala na wyświetlanie w wynikach wyszukiwania tekstów reklamowych, które dobierane są pod względem wybieranych przez użytkownika słów kluczowych. Na przykład, wpisując w wyszukiwarkę frazę „ksero bez kolejek” lub „wydruk bez kolejek”, prawdopodobnie ujrzysz reklamę drukarek samoobsługowych Zeccer. Reklamy te linkowane są do określonych stron internetowych i pozwalają użytkownikowi błyskawicznie znaleźć dokładnie to, czego szukał. Do innych form reklamy AdWords należą bannery (czyli tak zwana reklama graficzna), reklamy video, poprzez pocztę mailową oraz kampanie produktowe. Wszystkie one, profesjonalnie prowadzone, mogą pomóc Ci w znalezieniu potencjalnych klientów.

napis “AdWords”

Gadżety reklamowe

Masz już założoną wizytówkę firmową, a Twoje kampanie Google AdWords zaczynają Ci zapewniać coraz więcej nowych klientów. Co jeszcze możesz zrobić (wszak wiadomo, że klientów nigdy za dużo)? Zawsze dobrym pomysłem jest przygotowanie gadżetów reklamowych w postaci różnego rodzaju smyczek, długopisów, breloków do kluczy czy papierowych torebek z firmowym logo. Zwłaszcza te ostatnie gadżety są wyjątkowo skuteczne jeśli chodzi o utrzymanie obecnych i pozyskanie nowych klientów. Dlaczego? Przede wszystkim są niezwykle praktyczne i użyteczne – kiedy klient wychodzi z Twojego sklepu czy salonu, zapakuj kupione przez niego produkty w eleganckie torby papierowe z nadrukiem i dorzuć do niej foldery reklamowe lub wizytówkę. Na torebkach powinny się znaleźć  logo i nazwa Twojej firmy, a kolorystyka powinna być spójna z kolorystyką wystroju punktu. Możliwe, że klient, po powrocie do domu, zachowa ładną, gustowną torebkę, a kiedy znowu będzie potrzebował produktu lub usługi, które mu zaoferowałeś, wróci właśnie do Ciebie. Poza tym torbę zobaczą jego znajomi i bliscy, a więc informacja o Twoich usługach „pójdzie w świat”. Takie reklamowe torby papierowe są także stosunkowo tanie i składają się na płasko, więc nie potrzebujesz dużo miejsca do ich przechowywania, a ilość modeli i wzorów jest ogromna.

Ulotki i plakaty

Od lat plakaty i ulotki stanowią jedną z najbardziej skutecznych metod pozwalających na efektywne pozyskanie klienta. Wystarczy tylko wydrukować ich odpowiednią ilość i rozkleić plakaty na słupach ogłoszeniowych. Warto wykorzystać każdą dostępną przestrzeń i regularnie uzupełniać te, które zostały zerwane lub zniszczone przez np. niesprzyjające czynniki atmosferyczne. Ulotki natomiast warto przekazać wynajętej osobie, która będzie rozdawała je do ręki przechodniów i wrzucała do skrzynek na listy. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że część osób po prostu wyrzuci ulotkę do pierwszego napotkanego kosza na śmieci. Ale zapewne, zanim to zrobi, chociaż rzuci na nią okiem, mimowolnie zapamiętując znajdujące się na niej logo i specyficzną kolorystykę. Natomiast znajdą się też takie osoby, które ulotkę schowają do torby czy kieszeni i zabiorą do domu. Ten sposób pozyskiwania klientów nadal jest skuteczny, mimo że ulotki ścielą się dywanem na ulicach naszych miast. To dlatego wciąż jest stosowany. Nie lekceważ więc jego siły.

Samoobsługowe drukarki Zeccer

Zamiast ulotek można po prostu pokazać swój pomysł światu – tak, jak to ma miejsce w przypadku samoobsługowych drukarek Zeccer. Stoją one w kilkudziesięciu punktach wielu polskich miast – w galeriach handlowych, sklepach 1-minute, na uczelniach i w bibliotekach oraz kawiarniach. Dzięki nim w kilka minut wydrukujesz potrzebne Ci dokumenty, notatki czy bilety PKP i to bez stania w kolejce. Szybko, wygodnie, w czasie przerwy na kawę – czy może być lepszy sposób na przekonanie klienta do swojego produktu? 

Ustawienie drukarki samoobsługowej w kawiarnii czy restauracji to idealna forma zachęcenia Klientów. Bardzo prawdopodobne, że osoba, która skorzystała z drukarki pozostanie też w kawiarni czy restauracji i skorzysta z jej oferty, jeżeli będzie zadowolona najprawdopodobniej powróci i zyskasz nowego, stałego Klienta. Dodatkowo, bardzo możliwe, że poleci to miejsce swoim znajomym, mówiąc że w danej restauracji szybko może coś wydrukować. Jak to działa w praktyce? Odwiedź stronę https://zeccer.pl/ i dowiedz się więcej. 

Reklama w social media

Czy znajdzie się obecnie ktoś, kto nie posiada konta w przynajmniej jednym portalu społecznościowym? Zapewne takie osoby istnieją, ale ma jest ich już wiele. Użytkownikami portali społecznościowych są zarówno młode, kilkunastoletnie dzieciaki, jak i dorosłe osoby na szanowanych stanowiskach i osoby starsze. Wszyscy doceniają nieograniczone możliwości kontaktowania się ze znajomymi i obcymi z całego świata. To jednak także szansa dla firm, która pozwala stosunkowo niewielkim nakładem pracy i kosztów pozyskać klientów. Wystarczy tylko założyć firmowy profil, opisać swoją działalność, wstawić zdjęcia swoich produktów. Na tym jednak praca się nie kończy, bowiem, aby utrzymać aktywnych i pozyskać nowych klientów, należy utrzymywać z nimi stały kontakt. Czyli regularnie zamieszczać nowe posty, koniecznie ze zdjęciami, np. nowej linii kolorystycznej produktu. Warto też poprosić klientów o przesyłanie komentarzy i zdjęć przedstawiających ich samych korzystających z zakupionego u Ciebie produktu lub usługi. Taka forma reklamy z pewnością zachęci do kontaktu osoby, które szukają asortymentu z kategorii, którą się zajmujesz. Dodatkowo reklama w social media rozchodzi się błyskawicznie – wystarczy, że któryś z Twoich klientów „polubi” Twój profil lub kliknie ikonę „udostępnij”, a reklama będzie widoczna także dla jego znajomych. Należy pamiętać o tym, że adres strony internetowej oraz witryny Twojej firmy powinny zostać uzupełnione w stosownych polach profilu. W ten sposób będą dobrze widoczne, a klienci będą regularnie odwiedzali je, pozwalając im przy okazji wskoczyć wyżej w wynikach wyszukiwania.

Oto 6 skutecznych sposobów pozyskiwania klientów dla Twojej firmy. Ale to tylko część z ogromnej ilości sposobów na zdobycie jeszcze większej ilości odbiorców i podniesienie sprzedaży firmy. Warto więc czytać artykuły, korzystać z możliwości, jakie dają darmowe szkolenia z marketingu i w praktyce stosować porady dostępne w internecie, na przykład na specjalistycznych blogach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here