Realizuj obowiązki kadrowo-płacowe terminowo i prawidłowo

Każdy przedsiębiorca zatrudniający pracowników jest zobligowany do tego, aby prowadzić kadry i płace. Nie musi on jednak zajmować się nimi samodzielnie. Coraz więcej firm decyduje się dzisiaj na outsourcing kadrowo płacowy, który daje gwarancję, że obowiązki te będą realizowane terminowo i prawidłowo.

Kadry i płace w firmie

Obszar kadr i płac związany jest z zatrudnieniem pracowników. To szeroka gama obowiązków nakładanych na przedsiębiorcę przez przepisy prawa. Dotyczą one między innymi spraw w ZUS – Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, US – Urzędach Skarbowych, PFRON – Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Pracodawca zobowiązany jest do sporządzania odpowiedniej dokumentacji, rozliczania podatków oraz składek, odprowadzania ich we wskazanych terminach, a także do prowadzenia innych spraw kadrowo-płacowych.

Realizacja obowiązków kadrowo-płacowych

Przedsiębiorcy zatrudniający pracowników mogą zatrudnić specjalistę ds. kadr i płac, którego obowiązkiem będzie prowadzenie powyższych czynności. W mniejszych firmach takie rozwiązanie nie jest jednak korzystne pod kątem kosztowym.

W związku z powyższym pracodawca może samodzielnie realizować obowiązki kadrowo-płacowe, także ze wsparciem ze strony właściwego oprogramowania. Może on również skorzystać z outsourcingu kadrowo płacowego.

Świadczony dla firm outsourcing kadrowo płacowy to pełna obsługa włączająca szeroką gamę czynności prowadzonych przez specjalistów w dziedzinie kadr i płac.

Wśród usług w ramach outsourcingu kadrowo płacowego znajdują się:

– przygotowywanie umów o pracę i cywilnoprawnych
– sporządzanie list płac
– zakładanie i prowadzenie akt pracowniczych
– prowadzenie ewidencji czasu pracy, urlopów, zwolnień
– przygotowywanie dokumentów dla ZUS, US oraz PFRON
– przekazywanie dokumentacji do odpowiednich urzędów
– kontrola terminów badań okresowych, szkoleń BHP i innych obowiązków
– pomoc przy rekrutacji pracowników i zwolnieniach
– wsparcie podczas kontroli
– doradztwo kadrowo-płacowe

Profesjonalny outsourcing kadrowo płacowy to zatem korzystne wsparcie przeznaczone dla każdego przedsiębiorcy zatrudniającego pracowników. To pewność, że obowiązki kadrowo-płacowe będą realizowane zgodnie z przepisami i zawsze w terminie!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy GLC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here