organizacja czasu
Fot. Pexels.com

Obecna sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że wiele osób zajmuje się pracą zdalną. Praca z domu zyskała swoich zwolenników, którzy chcą pozostać w takim trybie. Jednak są osoby, które już chcą wrócić do biura ponieważ nie mogą się skupić na pracy w domu. Organizacja czasu pracy może rozwiązać ten problem.

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/organizacja-czasu-w-pracy-zdalnej/

Organizacja czasu czyli planowanie

Podstawową rzeczą o jaką należy zadbać jest zaplanowanie swoich obowiązków. Dotyczy to zarówno życia zawodowego jak i domowego. Takie sprawy jak ugotowanie posiłku czy zrobienie prania nie powinny mieć miejsca w godzinach pracy.

To właśnie podział dnia między obowiązki domowe i zawodowe sprawi, że łatwiej będzie Ci się skupić na jednym z tych obszarów. Będąc w domu powinniśmy jasno planować godziny, w których poświęcamy się pracy i nie poświęcać uwagi na inne rzeczy.

Jeśli mamy biuro lub jakiś wydzielony pokój do pracy warto skorzystać z tego rozwiązania. Podział przestrzeni na biurową i domową również może wspomóc w skupieniu się na zadaniach.

Organizacja czasu w pracy online – jak to robić?

Kiedy czeka nas praca online warto wypisać zakres obowiązków, który czeka nas kolejnego dnia w pracy. Lista ta popularnie nazywana jest to do czyli do zrobienia. Taka lista powinna być tworzona na koniec każdego dnia. Kiedy już wypełnimy zadanie warto je wykreślić ponieważ działa to motywująco.

Pożegnaj się z rozpraszaczami czasu podczas pracy online. Jeśli w pracy nie używasz smartfona odłóż go do szuflady bądź drugiego pokoju, tak aby do niego nie zaglądać w trakcie wykonywania zadań. Spróbuj odciąć się od mediów społecznościowych podczas pracy. Jeśli jeszcze jakiś element może Cię rozpraszać to również spróbuj go wyeliminować.

Pamiętaj o balansie. Praca z domu nie sprawia, że masz całą dobę odpowiadać na maile czy telefony służbowe. Wydziel sobie czas dla pracy, rodziny, dla siebie oraz na rozwój osobisty. Rozwój umiejętności jest niezwykle ważny, zwłaszcza w tej sytuacji. Pozwala na zdobywanie celów i wpływa na poczucie zadowolenia.

Organizacja czasu w pracy zdalnej jest niezwykle istotna. Oddzielenie swoich obowiązków zawodowych od życia prywatnego i wyznaczenie granicy również może spowodować większą motywację do pracy. A także dobre wykonywanie obowiązków.

Zobacz też: http://100dia.pl/jaka-moze-byc-praca-w-domu-dla-mam/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here