Nowe apartamenty w Gdańsku – szansa na wysoki zarobek!

W ubiegłym roku do Gdańska przyjechało około 3 milionów turystów, z czego większość zdecydowała się na nocleg w mieście. To duży wzrost w porównaniu z poprzednimi latami. Część z nich zdecydowała się na nocleg w apartamentach na wynajem.

Dane opublikowane przez Gdańską Organizację Turystyczną napawają optymizmem – Gdańsk cieszy się większym powodzeniem wśród turystów nie tylko z Polski, ale również z innych krajów. Z drugiej strony, w związku z tak dużą popularnością Gdańska, pojawił się także problem – noclegi. Baza noclegowa w mieście jest ograniczona, co przekłada się na kłopoty ze znalezieniem noclegu, a przy tym na jego wysokie koszty.

Według danych zaprezentowanych przez Gdańską Organizację Turystyczną aż około 377 tysięcy turystów, którzy zdecydowali się w zeszłym roku na nocleg w Gdańsku, wybrało prywatne mieszkania. Najem mieszkań w celach turystycznych jest bardzo popularny – to atrakcyjna alternatywa dla hoteli, hosteli, willi, pensjonatów, a także innych standardowych obiektów noclegowych. Wynajmując mieszkanie, turysta otrzymuje do dyspozycji cały lokal, najczęściej z pełnym wyposażeniem, który zapewnia mu większą prywatność, swobodę oraz wygodę.

W związku z tym inwestorzy coraz częściej kupują nowe apartamenty w Gdańsku w stylu https://riverfront.pl/ i decydują się na ich wynajem. Jedna noc w apartamencie to koszt od około 150 do nawet 500 złotych w zależności od jego metrażu, lokalizacji oraz prestiżu. Turyści muszą pamiętać o szybkiej rezerwacji noclegów – najlepsze oferty znikają z rynku z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem! Wobec tego zakupienie apartamentu w Gdańsku i przeznaczenie go na wynajem może być bardzo korzystnym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę aktualne ceny noclegów w tym właśnie mieście.

Zarabiać można jednak nie tylko na wynajmie krótkoterminowym – turystycznym, ale również na wynajmie długoterminowym, na przykład studentom, pracownikom czy małżeństwom. Wówczas zarobki będą wprawdzie niżesz, ale dla właściciela nieruchomości to także mniejszy problem z obsługą klientów korzystających z noclegów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here