Meble biurowe, czyli wizytówka Twojej firmy

Meble biurowe często kojarzą się z nieestetycznymi koszmarkami rodem z PRL-u. Nowoczesny design mebli biurowych to praktyczne rozwiązania, które jednocześnie nie będą razić w oczy nawet najbardziej wymagającego kontrahenta. Szukasz praktycznych i estetycznych meblarskich rozwiązań do Twojego biura? Oto kilka rzeczy, które z pewnością Cię zainteresują.

I do gabinetu i do recepcji

Zarówno biuro, jak i recepcja pełnią głównie funkcję reprezentacyjną. Dobór i aranżacja odpowiednich mebli wpływa na to jak będą postrzegać Cię klienci i kontrahenci oraz pomogą podkreślić Twój profesjonalizm i doświadczenie.

FX Meble to sprawdzony wybór biurowych mebli i lad recepcyjnych. Zarówno meble gabinetowe, jak i lady wykonane są z wysokojakościowej płyty. FX Meble to nie tylko precyzja i staranne wykonanie, ale także dbałość o detale. Produkty FX Meble to także uniwersalny, ponadczasowy design, który podkreśli profesjonalny charakter każdego biura.

Użytkowość przede wszystkim

Kupując meble do gabinetu czy biura, warto kierować się dwoma wytycznymi. Po pierwsze meble powinny mieć nowoczesny design i wyglądać solidnie i profesjonalnie. Po drugie, jeżeli zdecydujesz się na model, który odzwierciedla charakter biurowego czy gabinetowego pomieszczenia oraz świetnie wpisuje się w aranżacyjną wizję, zwróć uwagę na jego użytkowość. Nawet najbardziej solidne i perfekcyjnie wykonane biurko czy szafka nie sprawdzi się w biurowej przestrzeni, jeżeli nie będzie praktyczne i funkcjonalne.

Biurko powinno mieć odpowiednio zaprojektowany blat, który będzie dostosowany do codziennej pracy oraz posiadać szafkę lub szufladę (najlepiej zamykaną na kluczyk) na najpotrzebniejsze rzeczy i dokumenty, do których użytkownik biura czy gabinetu musi mieć łatwy i szybki dostęp w każdej chwili.

Wyposażenie gabinetu czy biura to także różnego rodzaju półki oraz szafki. Umożliwiają przechowywanie dokumentów, przedmiotów niezbędnych do codziennej pracy (np.: odpowiednia szafka lub półka na drukarkę), czy elementów ozdobnych lub dyplomów, które oddają charakter firmy i współtworzą jej profesjonalny wizerunek.

Architekci i projektanci wnętrz podkreślają, że idealne meble gabinetowe dają możliwość uzupełnienia podstawowego zestawu o dodatkowe elementy. Meblując biuro, nie zawsze da się przewidzieć wszystkie sytuacje oraz potrzeby klientów, personelu czy swoje własne. Możliwość dodania szafek czy półek w tym samym stylu jest cenną opcją oferowaną przez producentów mebli biurowych i gabinetowych.

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, czyli jak umeblować recepcję?

Recepcja to wizytówka każdego biura. FX Meble oferuje szeroki wybór lad recepcyjnych dla najbardziej wymagających właścicieli firm.

To właśnie recepcję jako pierwszą widzi każdy kontrahent albo klient, kiedy wchodzi do biura. Lada recepcyjna powinna być estetyczna i elegancka. Przy planowaniu recepcji oprócz estetyki należy zwrócić uwagę, by jej styl idealnie wpisywał się w design całego biura i podkreślał profesjonalizm firmy.

Lada recepcyjna powinna mieć solidne wykonanie oraz zawierać praktyczne rozwiązania dostosowane przede wszystkim do potrzeb klientów i kontrahentów. Jeżeli przy ladzie recepcyjnej mają być udzielane tylko szybkie informacje, można spokojnie zdecydować się na wysoki blat bez krzeseł. Jeśli natomiast osoby przychodzące do firmy będą spędzać z różnych powodów przy ladzie troszkę więcej czasu, warto pomyśleć o modelu z niższym blatem i krzesłami dla klientów, po to, by zapewnić im jak największy komfort.

Wybór mebli biurowych to jeden z najważniejszych wyborów designerskich jaki czeka Cię przy aranżowaniu pomieszczeń w Twojej firmie. Pamiętaj, by oprócz estetyki wziąć pod uwagę również praktyczny charakter biurek czy lad recepcyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here