Magento czy Prestashop - jaki skrypt będzie najlepszy dla sklepu internetowego?

Wybór odpowiedniego skryptu do własnego sklepu internetowego nie należy do najłatwiejszych decyzji. W dzisiejszym artykule porównamy dwa oprogramowania e-commerce typu open source czyli Magento i Prestashop. Oba skrypty są popularne na rynku, każdy z nich ma mocne i słabe strony, dlatego ważne jest, by wiedzieć który z nich będzie dla Ciebie lepszy. Który z tych skryptów będzie najlepszy dla twojego sklepu internetowego? Sprawdź poniższe porównanie.

Jedna z najczęściej wybieranych platform tworzenia sklepów internetowych

Magento jest jednym z najbardziej popularnych skryptów wykorzystywanym przy tworzeniu sklepów e-commerce, głównie średnich i dużych. Fakt ten
nie dziwi, ponieważ Magento pozwala stworzyć dowolnej wielkości sklep, a jego ogromna funkcjonalność wyposaża twórców sklepu we wszystko, co jest potrzebne do zbudowania dobrze działającej witryny sklepu internetowego.

Według expertów e-commerce, Magento oferuje wiele możliwości związanych z obsługą sprzedaży, raportowaniem, zarządzaniem produktami, systemami płatności, a jeśli to dla Ciebie za mało, możesz skorzystać z dodatkowych modułów. To, że platforma ta jest łatwo dostępna i należy do oprogramowań typu open source nie oznacza, że jest prosta w obsłudze. Magento to ciężki orzech do zgryzienia, w którym nawet proces instalacji jest dość złożonym procesem, dlatego jeśli jesteś początkującym graczem, może okazać się to dla Ciebie sporym wyzwaniem. Po instalacji skryptu proces skomplikowania pozostaje ten sam – obsługa sklepu opartego o Magento jest zadaniem dla specjalistów w tej dziedzinie,
którzy posiadają umiejętności informatyczne.

Prosty w obsłudze dla użytkownika

Prestashop z założenia skierowany jest głównie do małych i średnich firm, a jego obsługa jest zdecydowanie prostsza niż Magento również podczas instalacji, która nie wymaga specjalistycznej wiedzy na temat platformy. Pod względem funkcjonalności Prestashop odbiega od poprzednika, jednak również zapewnia podstawowe zadania sklepu e-commerce, które można rozszerzyć dodatkowymi szablonami i modułami. Do niewątpliwych zalet tego skryptu należą niższe wymagania systemowe niż w przypadku Magento, łatwiejszy interfejs i prosty panel administracyjny. Prestashop pojawiło się na rynku 6 lat później niż Magento, dlatego posiada mniejszą społeczność użytkowników, którzy mogą pomóc rozwiązać ewentualne problemy.

Obie platformy się niewątpliwie dobrym wyborem, a to, na którą z nich
się zdecydujesz zależy wyłącznie od twoich potrzeb. Planujesz założenie podstawowego sklepu internetowego ze średnią liczbą produktów i niewielkim tempem wzrostu? Postaw na Prestashop, który nie będzie generować wielkich kosztów i pozwoli zaoszczędzić czas na konfigurację sklepu. Magento jest idealną opcją dla tych, którzy oczekują pełnej kontroli nad dopracowywaniem swojego sklepu internetowego, planują dynamiczny rozwój i dysponują większym budżetem. Nie da się jednak ukryć, że Magento jest bezpieczniejszą opcją, nie zawsze da się przewidzieć szybki sukces własnego biznesu, a wdrażając tę platformę nie trzeba martwić się skalowaniem działalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here