Trend, który zawładnął światem biznesu i nowych technologii. Chmura obliczeniowa stała się niezawodnym partnerem wielu przedsiębiorcach na praktycznie każdym obszarze biznesowym. To ona zrewolucjonizowała obsługę klienta, umożliwiając firmom wdrożenie wygodnego i skalowalnego systemu przy niewielkich kosztach. Jak prognozuje amerykańskie przedsiębiorstwo IDC, wydatki na call center w chmurze będą sukcesywnie rosły o 17,7% w skali roku.

11 mld dolarów do 2019 r?

Obecnie wybierając system do obsługi klienta, trudno jest szukać firmy, która w swoich poszukiwaniach i rozważaniach pominęłaby call center w chmurze. Wynika to w znaczącym stopniu ze znacznie mniejszych kosztów tego rozwiązania niż w przypadku tradycyjnych opcji, które jeszcze do niedawna były jedyną propozycją dla firm. IDC zapowiada, że w skali roku wydatki na call center w chmurze w Stanach Zjednoczonych będą wzrastać o 17,7%. Jeszcze odważniej do rozwoju chmurowych systemów pochodzą eksperci z Market&Research, którzy zapowiadają, że globalne wydatki zwiększać się będą o 21,3%. Efektem tak prężnego rozwoju ma być w 2019 roku wartość call center w chmurze na poziomie aż 11 mld dolarów.

Bardzo duże znaczenie mają wydatki na tradycyjny model call center. Trzeba liczyć się z kosztami w wysokości kilkaset tysięcy złotych. Czym jest to spowodowane? Już sama licencja Contact Center jest droga i jej cena liczona jest w tysiącach. Do niej należy doliczyć jeszcze koszty związane z zakupem i wdrożeniem systemu oraz jego użytkowaniem. Call center w chmurze ogranicza te koszty do minimum. Nie ma konieczności zakupu sprzętu, ponieważ wszystko odbywa się w wirtualnej rzeczywistości, natomiast do obsługi klienta potrzebny jest jedynie dostęp do Internetu i oczywiście odpowiedni sprzęt, który firma i pracownicy już posiadają – laptop, inne urządzenia mobilne oraz słuchawki.

Firma chce się rozwijać i musi mieć do tego odpowiednie warunki

Nie ma przedsiębiorcy, który w swoim planie na przyszłość nie uwzględniałby rozwoju oraz rozbudowy firmy. Sprzyjają temu warunki, jakie stwarza nam nowoczesna zaawansowana technologia. Możemy korzystać z wielu aplikacji i systemów usprawniających pracę, duże firmy cenią więc sobie łatwość ich integracji. Call center w chmurze można bez problemu zintegrować z aplikacjami biznesowymi, CRM’ami i bazami danych, jak w przypadku systemu oferowanego przez  Systell.pl. Dzięki temu tworzymy jeden system zwiększający efektywność pracy oraz usprawniający procesy monitorowania wszystkich działań odbywających się w czasie rzeczywistym. Wielokanałowa platforma komunikacyjna to dostęp do historii każdego klienta niezależnie od tego, w jaki sposób się z nami kontaktował. To również swoboda wyboru kanału komunikacji przez klienta, który może zarówno zadzwonić i porozmawiać z konsultantem, jak również napisać maila, sms czy też wiadomość na live chacie. Podobnie jest w przypadku agenta, który korzysta z kanału komunikacji preferowanego przez swojego odbiorcę.

Mobilna praca

Na wyjeździe służbowym, po spotkaniu z kontrahentem w drodze do biura, a także w domu – call center w chmurze umożliwia komunikację z klientem z dowolnego miejsca na świecie, a więc swoje miejsce pracy konsultant ma cały czas przy sobie. To daje większą swobodę pracy, a pracodawcy większe możliwości dostosowania warunków pracy do preferencji swoich pracowników. Coraz więcej firm pozwala na łączenie pracy zdalnej z pracą w biurze, są one bardzo cenione przez kandydatów poszukujących pracy w dziale obsługi klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here