Jak zwiększyć produktywność pracowników?

Jeśli firma ma mieć na swoim koncie sukcesy, kierownictwo powinno cały czas myśleć o ostatecznym celu, który ma być osiągnięty. Bardzo ważnym czynnikiem, w osiągnięciu wyznaczonych celów, będzie produktywność pracowników i ich podejście do wykonywanej pracy. W poniższych punktach zaprezentowano parę pomysłów, które mogą pomóc w zwiększeniu produktywności pracowników, poprzez ich odpowiednią motywację, do osiągania  jeszcze lepszych wyników.

1

Zacznijcie korzystać z motywacyjnego systemu wynagradzania. Aby pracownicy mieli większą motywację do wydajniejszej pracy, należy połączyć wysokość ich wynagrodzenia, z wynikami, które osiągają. Wówczas w systemie wynagrodzenie, nie będziemy mieli stawki godzinowej. W takim przypadku wysokość wypłaty będzie uzależniona od tego, ile pracownik zdążył zmontować części, jak wiele produktów sprzedał, albo ilu nowych klientów zdobył. Oczywiście tego typu rozwiązania, nie da się wprowadzić w każdej gałęzi gospodarki. Jednak jeżeli działania pracowników da się przełożyć na jasny system liczenia, to warto przemyśleć zmianę dotychczasowego wynagradzania, bo może się ona okazać dla nich sporą motywacją.

Jak zwiększyć produktywność pracowników?

2

Jeżeli pracownik czuje się doceniany, widzi że jego starania są zauważane, to będzie pracował lepiej. Dlatego warto za dobrze wykonaną pracę zacząć nagradzać ich różnymi bonusami w postaci premii lub awansów. Wówczas odczują większą motywację, aby jeszcze lepiej przykładać się do wykonywanych przez siebie obowiązków. W przeciwnym razie ich produktywność może spaść, bo będą mieli wrażenie, że bez względu na to co robią, i tak nie poprawią swojej sytuacji i nie zostaną za to docenieni.

3

Sprzęt z jakiego korzystają nasi pracownicy, również jest bardzo ważny. Jeśli będą musieli korzystać z przestarzałego sprzętu, który będzie się ciągle psuł, to nie będą w stanie wyrobić większej ilości zleceń. Fakt, że sprzęt z którego korzystają ich znacznie spowalnia, będzie im także podcinał skrzydła, przez co tym bardziej ich produktywność będzie niższa.

4

Pozwól im korzystać z zysków. Jeżeli pracownicy będą czuli silne przywiązanie do firmy, to będą chcieli, aby działała ona jak najlepiej, i jak najwięcej zarabiała. Jednak żeby tak było, muszą czuć, że są jej częścią. Przekaż im udział w tych zyskach, poprzez ustalenie pewnego procentu, który będą otrzymywali do płacy podstawowej. Im lepsze zyski będzie miała firma, tym więcej, będą otrzymywali pracownicy na swoje konta.

5

Nie tylko finansowa motywacja jest tutaj ważna. Pracownicy lubią czuć, że ich działania są społecznie uznawane. Dlatego za dobre wyniki wręczaj im także: certyfikaty, dyplomy, puchary, dobrym pomysłem mogą być także specjalnie wydzielone dla nich miejsca parkingowe.

6

Przerwy w czasie pracy są niezwykle ważne, dlatego warto zadbać o ich odpowiednią długość. Dzięki niej mogą podładować akumulatory i z nową werwą przystąpić do dalszego wypełniania swoich obowiązków. Podczas niej, może też dojść do burzy mózgów, która sprawi, że na swoje stanowiska wrócą z nowymi pomysłami i siłami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here