Jak się zmotywować do pracy?

Za każdym razem, kiedy chcemy coś zrobić, potrzebna nam jest motywacja. To ona właśnie popycha nas do podejmowania różnych działań, które ostatecznie mają nas doprowadzić do konkretnego celu. Jeśli patrzymy na niektórych ludzi, to możemy mieć wrażenie, że dla nich motywacja jest czymś nieosiągalnym, jednak prawda jest taka, że zawsze da się ją wypracować. Jest to tym ważniejsze, że dzięki niej, łatwiej będzie nam się skupić na tym co mamy zrobić, a z drugiej strony, efekty jakie dzięki temu osiągniemy będą powodem do dumy.

 

 1

E-maile i komunikatory

Dużym udogodnieniem w codziennej pracy, jest z pewnością poczta e-mail i różnego rodzaju komunikatory internetowe, które pozwalają nam błyskawicznie nawiązać kontakt z otoczeniem, ponieważ nasza wiadomość po drugiej stronie pojawia się praktycznie w tej samej chwili, w której jest wysyłana od nas. Dzięki temu łatwiej można kontrolować to co się dzieje w firmie, a także porozumiewać się z klientami. Jednak z drugiej strony musimy mieć świadomość, że mogą też bardzo pochłaniać nasz czas i odrywać od głównego zadania.

Jak się zmotywować do pracy?

Warto sobie wyznaczyć dwa momenty w czasie całego dnia, kiedy sprawdzamy pocztę i odczytujemy wiadomości. Jeśli będziemy robić to co godzinę, będziemy się rozpraszać, a co się z tym wiąże, zabraknie nam godzin, na wykonanie najważniejszych spraw.

 

2

Odłącz telefon

 

Kolejnym przedmiotem, który może nas odciągać od pracy jest telefon. Może się zdarzyć, że ktoś zadzwoni, albo odruchowo będziemy co chwilę sprawdzać, czy nikt nie dzwonił, a my może tego nie słyszeliśmy. Jeżeli nasza praca nie wiąże się z koniecznością korzystania z telefonu, to na czas wykonywania zleconego zadania powinniśmy go wyłączyć i ustawić pocztę głosową, albo chociaż go wyciszyć. Możemy go także po wyciszeniu odłożyć gdzieś dalej, aby nie kusiło nas zbyt częste zaglądanie do niego.

 

3

Zrób harmonogram

Dobrym nawykiem będzie pójście na przerwę za każdym razem o tej samej godzinie. Jeżeli będziemy mieli sztywno ustalony taki czas, to łatwiej będzie nam zachować koncentrację.

 

4

Spis zadań.

Jeżeli będziemy mieli spis tego co mamy do zrobienia, to łatwiej będzie nam się w tym zorientować i trzymać takiej listy. Skreślanie wykonanych zadań poprawi naszą motywację.

 

5

Co chcesz osiągnąć?

Warto sobie wyobrażać, że osiągnęliśmy zamierzony cel. To będzie naszą dodatkową motywacją, a także sprawi, że uwierzymy, iż jesteśmy w stanie to osiągnąć. Wbrew pozorom przy różnym działaniach bardzo ważna jest nasza podświadomość, a co się z tym wiąże, nasza wiara, że faktycznie osiągniemy to, co sobie założyliśmy.

 

6

Dawaj sobie nagrody

Ważne jest to, abyśmy czuli się docenieni za to co zrobiliśmy, nawet jeśli mamy docenić się sami. Dlatego, jeśli wykonamy pracę w wyznaczonym terminie, to zróbmy sobie mały prezent. Pójdźmy do spa, kupmy książkę, która od dawna nam się podobała. Takie małe rzeczy w formie nagrody za dobrą pracę, będą świetną motywacją do dalszej pracy, doda nam też to wszystko więcej energii do dalszych działań.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here