Darmowe terminale płatnicze dla przedsiębiorców

Mikro, mali i średni przedsiębiorcy często obawiają się kosztów związanych z instalacją i użytkowaniem terminali płatniczych. Z tego powodu część z nich nie oferuje w swoich placówkach możliwości dokonywania płatności bez gotówki. Jak się okazuje, przedsiębiorcy wiele na tym tracą.

Wyniki licznych badań opinii publicznej potwierdzają, że polscy konsumenci oczekują większej dostępności terminali kart płatniczych. Jak twierdzą, wciąż nie zawsze mogą dokonywać płatności kartą na targach, bazarach, w niewielkich sklepach osiedlowych czy punktach handlowo-usługowych. Trudno jest zapłacić kartą u fryzjera bądź w salonie kosmetycznym – podobnie jak w warsztacie samochodowym czy w firmie przewozowej.

Tymczasem, jak się okazuje, na tle pozostałych krajów Unii Europejskiej Polacy szczególnie upodobali sobie płatności bezgotówkowe. W naszym kraju jest bowiem tyle samo kart płatniczych ilu obywateli, co powoduje, że statystycznie każdy Polak jest posiadaczem karty. Ponadto, rośnie także popularność płatności bezgotówkowych dokonywanych telefonem i za pośrednictwem systemu BLIK.

Darmowe terminale płatnicze dla przedsiębiorców

Z badań opinii publicznej wynika także, że znaczna część konsumentów nie nosi ze sobą na co dzień gotówki w portfelu. Jak przekonują konsumenci, karta płatnicza daje bezpieczeństwo i komfort. Nie ma też obaw, że w trakcie zakupów zabraknie gotówki, dzięki czemu klient może zrobić większe zakupy i w rezultacie wydać większe kwoty.

Korzyści te dostrzegli między innymi twórcy programu Polska Bezgotówkowa. Jest to wspólna inicjatywa największych na polskim rynku agentów rozliczeniowych i wydawców kart przy udziale Związku Banków Polskich i sektora publicznego, mająca na celu wsparcie przedsiębiorców, którzy do tej pory nie zapewnili w swojej placówce możliwości płatności bezgotówkowych.

Przedsiębiorcy biorący udział w programie mogą liczyć na pokrycie rocznych kosztów dzierżawy terminala i rocznych kosztów prowizji związanych z obsługą kart płatniczych. Oferowane jest im również wsparcie techniczne.

Przedsiębiorca może w ramach programu zamówić maksymalnie trzy terminale płatnicze, w tym tzw. terminal mPOS, przyjmujący płatności smartfonem lub tabletem, który po 12 miesiącach staje się własnością przedsiębiorcy.

Udział w programie jest bezpłatny. By otrzymać darmowy terminal płatniczy należy wejść na stronę BezGotowki.pl, wybrać odpowiedni terminal płatniczy, wypełnić głoszenie, przejść weryfikację i…. oczekiwać na kuriera z dostawą. Chcesz wiedzieć więcej na temat programu Polska Bezgotówkowa? Wejdź na stronę https://bezgotowki.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here