Kredyt na remont

Remont domu lub mieszkania stanowi poważne wyzwanie finansowe, nawet dla osób, które nie borykają się z problemami finansowymi i śmiało wystarcza im „do pierwszego”. Sfinansowanie odnowienia swojego lokum z kredytu gotówkowego lub pożyczki pozabankowej może być dobrym rozwiązaniem, pozwalającym uniknąć dołka finansowego w przyszłości.

Dokładne oszacowanie kosztów remontu

            Bardzo często inwestorzy nie doszacowują kosztów planowanego remontu. Nie biorą pod uwagę drobnych zakupów, takich jak śrubki, gwoździe czy płachty folii do zakrywania powierzchni przed malowaniem, które również kosztują. Planują wykonać remont najtańszymi dostępnymi środkami, a w międzyczasie zmieniają koncepcję i dochodzą do wniosku, że wybór droższych i ładniejszych płytek czy mebli będzie korzystniejszym rozwiązaniem. Zanim udasz się po pożyczkę lub kredyt, warto usiąść i poświęcić choćby kilka godzin na dokładne zaplanowanie materiałów niezbędnych do remontu, prośby o wycenę prac przez fachowców i oszacowanie czasu trwania remontu. Pozwoli to określić sumę nie mniejszą i nie większą, jaką trzeba będzie pożyczyć, a tym samym – wdrożyć wykonanie zaplanowanych prac w terminie, bez poślizgów finansowych.

Dla kogo kredyt na remont?

            Kredyt na remont mieszkania można wziąć na kwotę od 1 do nawet 120 tysięcy złotych. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i zakresu remontu. Kredyt bankowy udzielany jest pod bardziej restrykcyjnymi warunkami. Wymaga dokładnego przeanalizowania zdolności kredytowej. Kredyt na remont mieszkania brany pod hipotekę tego lokalu potrzebuje nie tylko zabezpieczenia zobowiązania w postaci wpisu do księgi wieczystej. Nakłada również na bank konieczność skrupulatnego sprawdzenia, czy osoba wnioskująca nie widnieje w bazach BIK lub KRD, a także jaka jest jej zdolność zaciągania zobowiązań finansowych. Rezultatem działań banków w kwestii weryfikacji jest znaczące wydłużenie się tych procedur. Nie zawsze też kredyt ten zostanie udzielony. Powodem odmowy może być niska zdolność kredytowa (czyli ogólnie mówiąc za małe zarobki) lub niechlubna historia kredytowa, czyli niespłacone lub spłacane po terminie zobowiązania wobec innych instytucji finansowych. Ten rodzaj kredytu jest dobry dla osób, które są pewne swojej zdolności kredytowej, poszukują kredytu na atrakcyjnych warunkach (takiego, który nie obciąży ich budżetu przy spłacie i będzie korzystny do spłacania), a także takich, które mogą pozwolić sobie na odłożenie remontu w czasie o kilka tygodni lub nawet miesięcy – do czasu otrzymania kredytu.

Dla kogo pożyczka pozabankowa?

            Z reguły procedury udzielania pożyczek pozabankowych, nawet w większych kwotach, są dużo mniej skomplikowane i obwarowane różnymi kryteriami, niż kredyt na remont mieszkania wzięty w banku. Jednocześnie warunki spłaty są nieco mniej korzystne. Taka pożyczka będzie rozwiązaniem dobrym dla osób, które potrzebują niewielkiej kwoty – zwykle kilku tysięcy – na drobne odświeżenie mieszkania. To również propozycja dla tych, którzy spieszą się z otrzymaniem gotówki, bo chcą jak najszybciej rozpocząć remont – na przykład po niespodziewanym zalaniu mieszkania – i nie chcą czekać na decyzję banku. Dla każdego konsumenta z pewnością znajdzie się właściwa oferta na rynku pożyczek i kredytów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here