Wiele numerów i owszem – są to numery kontaktowe do instytucji, urzędów, firm, ale i numery służbowe do wielu osób. Niektóre przedsiębiorstwa, urzędy, czy uczelnie mają własne książki telefoniczne online. Wystarczy znać imię i nazwisko poszukiwanej osoby i wiedzieć, że pracuje w konkretnym miejscu, aby spróbować się z nią skontaktować używając jej numeru służbowego.

Kto dzwonił

Bywa jednak tak, że po latach mało się wie o aktualnej sytuacji danej osoby – mogła ona kilka razy zmienić pracę, a nawet miejsce zamieszkania. Co wtedy? Warto spróbować poszukać jej przez media społecznościowe i komunikatory. W przypadku tych drugich istnieje jednak ryzyko, że poszukiwana osoba ukrywa się pod jakimś nickiem, który poszukującemu niewiele powie. W przypadku mediów społecznościowych prawdopodobieństwo znalezienia konkretnej osoby, a nawet i jej telefonu jest większe (niektóre media żądają wpisania przy rejestracji albo e-maila albo numeru telefonu). Bywają jednak osoby, które nie uznają mediów społecznościowych, więc nie mają tam swoim kont.

Co zwiększa szansę znalezienia numeru w Internecie?

W nawiązaniu do niegdysiejszej, książkowej wersji, powstała idea analogiczna, tylko dostępna w Internecie. Numer wyszukasz poprzez https://infonumer.pl . Każda taka książka bazuje na informacjach udzielonych dobrowolnie przez abonentów o ich numerach prywatnych oraz – często – przybliżonym chociaż adresie zamieszkania. Kiedy powstawały książki telefoniczne konkretnych operatorów, oni także musieli pytać swoich abonentów o zgodę na umieszczenie ich danych w takiej książce. Chodzi o przepisy związane z ochroną danych osobowych.

Jak korzystać z książek telefonicznych online?

Korzystanie z nich jest banalnie proste; nie wymaga skomplikowanych umiejętności, ani fachowej wiedzy. Wystarczy umieć poruszać się po Internecie i korzystać z wyszukiwarki. Kiedy osoba zainteresowana trafia na książkę telefoniczną online, musi po prostu wpisać we właściwych rubrykach i mię i nazwisko osoby, której numeru poszukuje. Oczywiście, jeśli zna miejsce jej zamieszkania, chociaż miasto, to również może z tej wiedzy przy wyszukiwaniu skorzystać. Po wydaniu komendy „szukaj” wystarczy chwilę poczekać na wyniki.

Korzystanie z książek telefonicznych online nie wymaga rejestracji, ani logowania. Odpada więc potrzeba pamiętanie kolejnego loginu i hasła. Co więcej, do takiej książki można mieć dostęp z każdego urządzenia podłączonego do sieci. To ogromna wygoda – telefonu danej osoby można szukać przez komputer, tablet, czy telefon komórkowy, a wyniki otrzymać niemal natychmiast.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here