Konieczność zapewnienia pracownikom napojów, zwłaszcza chłodzących przy wysokich temperaturach, to wymóg, nakładany przez ustawodawcę na każdego pracodawcę. W wielu firmach sięga się po dystrybutor do wody, który pozwala na schłodzenie lub podgrzanie wody ze specjalnych pojemników do wybranej temperatury.

Różne wersje dystrybutorów

Większości pracowników dystrybutor do wody kojarzy się z dość dużym urządzeniem, które stoi w wydzielonym pomieszczeniu. Zwykle jest to urządzenie w kolorze białym, rzadziej dostępne są urządzenia w stonowanej kolorystyce. Według rekomendacji producentów w takim urządzeniu można podgrzać wodę do ponad 90 stopni lub ją schłodzić do około 10 stopni.

Jednak ze względu na gabaryty nie każda firma decyduje się na duże dystrybutory do wody, które po nałożeniu butelki z wodą zajmuje bardzo dużą powierzchnię. W małych biurach coraz częściej stawia się dystrybutory na blacie lub na specjalnym stojaku. Taki dystrybutor można również postawić w domu.

O czym pamiętać, wybierając dystrybutory do wody?

Przed podpisaniem umowy na dostawę wody warto zastanowić się, który z dystrybutorów będzie lepszy: wysoki czy mniejszy, do postawienia na blacie w kuchni. Oprócz wyboru samego dystrybutora do wody trzeba również realnie ocenić częstotliwość dostaw wody źródlanej. Część firm pozwala jednak na sezonowe zwiększenie dostaw, w zależności od potrzeb.

A skoro już mowa o samej wodzie, to należy także zadbać o miejsce do jej przechowywania. Każda butelka z wodą źródlaną jest dość ciężka (jej waga to około 18,9 kg), a przez to również wymaga odpowiedniego przechowywania. Niektórzy dostawcy wody wraz z dystrybutorem do wody mogą również dostarczyć specjalny stojak na butelki. W zależności od wyboru będzie to albo stojak na jedną butelkę, idealny do postawienia pod blatem, albo stojak na co najmniej 4 butelki. Oprócz wielkości, stojaki różnią się także materiałem, z jakiego je wykonano.

Nie tylko do dużych firm

Zazwyczaj dystrybutor do wody dostępny jest w dużych firmach, biurach lub też budynkach użyteczności publicznej, dlatego dla niektórych jego obecność stanowi swoisty prestiż. Same firmy wybierają takie rozwiązanie ze względu na możliwość dość szybkiego oszacowania kosztów, jakie należy ponieść na napoje dla pracowników czy klientów.

Coraz częściej dystrybutory do wody pojawiają się w mniejszych obiektach, np. w restauracjach, ale również w domach prywatnych. Można je stawiać na blacie kuchennym, można również wybrać inne rozwiązanie, stawiając dystrybutor na specjalnym stojaku, na którym jednocześnie można przechowywać dwie butelki wody źródlanej.

Artykuł powstał we współpracy z Yazamco

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here