Certyfikaty z języków obcych – czy warto je mieć? Wyjaśniamy!

Certyfikat językowy z języka obcego to nie tylko ciekawe udokumentowanie naszych umiejętności i czasu poświęconego na naukę, które włożymy do teczki ze świadectwami. Warto zastanowić się, jaką karierę planujemy w przyszłości – taki dokument może nam ją bowiem ułatwić.

Dlaczego warto?

W obecnych czasach znajomość przynajmniej jednego języka obcego to absolutne minimum, dlatego dobrze jest zadbać o odpowiednią certyfikację. Dokument taki możemy uzyskać chociażby dzięki szkole językowej Lincoln w Krakowie – a warto go mieć. Certyfikat potwierdza nasze różnorodne umiejętności: prowadzenia rozmowy, prezentowania argumentów, śledzenia wiadomości i poprawnego pisania w języku obcym. Pracodawcy najczęściej wymagają nie tylko samych umiejętności, ale także ich rzetelnego potwierdzenia – dlatego często upominają się o jakiś dokument, bądź, gdy go nie ma, zasypują kandydata gradem trudnych pytań.

Kiedy przydają się najbardziej?

Certyfikat językowy warto mieć w zasadzie zawsze i rzadko kurzy się on niepotrzebnie w teczce. Do najważniejszych okoliczności w których dokument taki może się przydać należą wymienione poniżej!

Studia

Na terenie kraju certyfikat znajomości języka na poziomie B2 lub wyższym zwyczajowo, choć nie zawsze, pozwala na zwolnienie z obowiązkowego lektoratu. Wypadku zaś ubiegania się o miejsce na studiach zagranicznych zdecydowania ułatwia przejście przez rekrutację i najczęściej zwalnia także z obowiązku zaliczenia egzaminu wstępnego z języka angielskiego.

Wyjazd za granicę

Certyfikat językowy o międzynarodowym znaczeniu może zdecydowanie ułatwić staranie się o wizę, pracę, a nawet o obywatelstwo.

Praca

To niezwykle istotna kwestia w czasach globalizacji i unifikacji – certyfikat z języka obcego to dla pracodawcy znak, że nie jesteśmy zamkniętymi na nowe mrukami, a osobami ambitnymi i pracowitymi. Dodatkowo, jeśli pochwalić się możemy jakimkolwiek stażem zagranicznym, stajemy się z miejsca idealnymi kandydatami do większości posad. Dzięki takiemu dokumentowi ominąć nas też może, bądź co bądź stresująca rozmowa kwalifikacyjna w języku obcym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here