PRL współcześnie! Zabawy, w które bawiły się dzieci w czasach PRL-u

0
Zabawy, w które bawiły się dzieci w czasach PRL-u

Piłka, kreda, kawałek chodnika, trzepak i niewielki kawałek sznurka – nic więcej nie potrzebowały dzieci wychowujące się w czasach PRL-u, aby dobrze się bawić i całe dnie spędzać na świeżym powietrzu. Dzisiaj młode pokolenia mają konsole, smartfony, tablety i laptopy, trudno jest pokazać im, że mogą inaczej się bawić. Dzieciństwo kiedyś wyglądało zdecydowanie inaczej, z niczego robiliśmy coś, byliśmy bardziej kreatywni, to cechy, których brakuje dzieciom dzisiaj.

Rola odpowiedzialnych rodziców jest dzisiaj bardzo trudna. Wielu podejmuje próby zagospodarowania dziecku wolnego czasu tak, aby jak najwięcej czasu spędzało ono na świeżym powietrzu i po kilkunastu minutach nie wróciło do domu i ponownie nie zasiadło przed ekranem telewizora czy komputera. W co się bawiliśmy kiedyś, w co można bawić się dzisiaj?

Kawałek chodnika i kreda

Czyli popularna gra w klasy. Na chodniku rysujemy kredą kwadraty – 6 lub więcej, a na końcu półokrąg. Numerujemy poszczególne pola i zaczynamy zabawę. Rzucamy kamykiem lub kapslem, zaczynając od pola oznaczonego numerem 1 i skaczemy na jednej nodze po wszystkich polach. Wracamy, zabieramy kamyk i rzucamy dalej, pamiętając, że podczas skakania nie można podeprzeć się drugą nogą. Nie tylko dzieci będą się dobrze bawić, rodzice również.

Guma z pasmanterii

Używaliśmy do tej gry zwykłej gumy znalezionej w szufladzie mamy lub babci. Dzisiaj możemy kupić kolorowe gumy o specjalnym do tej gry przeznaczeniu. Dwie osoby stają naprzeciwko siebie i zakładają gumę odpowiednio na kostki, kolana, uda, pas, pachy, szyje i wyciągnięte do góry ręce. NA każdym etapie trzeba osoba „wyskakuje” odpowiedni układ i dopiero może przejść dalej. Pomyłka? Zmieniamy gracza!

Kapslem do mety

Na chodniku rysujemy trasę o dowolnej długości i poziomie trudności. Potrzebować będziemy jeszcze kapsli od butelek, które podkleiłam plasteliną. Ścigamy się do mety, wprawiając kapsle w ruch przy pomocy dwóch palców. Aby było trudniej, można ustawić na trasie przeszkody. Kto pierwszy doprowadzi kapsel, pstrykając palcami, do mety, ten wygrywa.

Kultowe podchody

Jest to gra, która znana jest również współczesnym dzieciom, chociaż gra się w nią znacznie rzadziej niż kiedyś. . Dzieci dzielą się na dwie drużyny, jedna grupa ucieka i się chowa, z kolei druga musi ją znaleźć. Pomóc mają jej w tym pozostawione na piasku, trawie, ulicy i chodniku ślady – strzałki i inne wskazówki. Pościgowa grupa ma do wykonania również po drodze kilka prostych zadań, np. obiegnięcie budynku 3 razy. Celem było wykonanie wszystkich zadać i odnalezienie kolegów.

Kiedy za oknem deszcz

Nie zawsze pogoda sprzyjała zabawie na świeżym powietrzu, co nie oznaczało, że dzieci się nudziły, zawsze znalazły sobie ciekawe zajęcie nawet bez komputerów i telewizorów. Obecnie mamy więcej możliwości, możemy łączyć naukę z zabawą. Ciekawą propozycją spędzania wolnego czasu w domu proponuje wydawnictwo DeAgostini, które w swojej kolekcji ma kolekcję Kultowe autobusy PRL. To metalowe modele autobusów z książeczką z opisem oraz historią poszczególnych pojazdów. Kultowe autobusy PRL zabiorą Ciebie i Twoje dziecko w inspirującą podróż do przeszłości. To fantastyczna lekcja historii, która Tobie jest bliska, natomiast Twojemu dziecku pozwoli lepiej poznać świat, w którym dorastałeś. Kolekcja Kultowe autobusy PRL dostępna jest m.in. na stronie Kiosk Ruch. To świetny sposób na rodzinne popołudnie i deszczową sobotę.

Pokaż swojemu dziecku, że może bawić się tak jak Ty. Nie potrzebuje do tego laptopa, z którym ciężko jest mu się rozstać. Co więcej, możesz przybliżyć mu czasy swojego dzieciństwa, tak wyjątkowe i mające dla Ciebie ogromne znaczenie.

Szukasz dobrego serwisu – napraw swój telefon w firmie Contact Service

0
napraw swój telefon

Rynek telefonów komórkowych stale się powiększa, powstają nowoczesne modele i urozmaicone udogodnienia. Telefony komórkowe nie służą już tylko do dzwonienia oraz wysyłania i odbierania wiadomości. Mają liczne dodatki oraz aplikację, które umożliwiają im wykonywanie przeróżnych czynności.

Jednak nie od dziś wiadomo, że każdy sprzęt elektroniczny czasami może zawieść. Usterki, awarie, pobicia oraz zalania to najczęstsze problemy, jakie dotyczą telefonów komórkowych.

Masz jakąkolwiek awarię swojego telefonu? Pewne aplikację przestały działać? System się zawiesza i nie działa jak wcześniej? Nie możesz korzystać ze swojego telefonu w pełni i zgodnie z jego przeznaczeniem? Zgłoś się do serwisu Contact Service i poproś o naprawę!

Czym zajmuje się firma Contact Service?

Firma Contact Service działa na rynku od wielu lat i profesjonalne zajmuje się naprawą telefonów. Naprawa telefonów Gdańsk to specjalność firmy Contact Service. Zatrudnia rzeszę wyszkolonych pracowników, którzy mają duże doświadczenie i wiedzę. Dodatkowo ciągle są szkoleni i uczeni nowoczesnych rozwiązań wykorzystywanych w innowacyjnych modelach telefonów komórkowych.

Firma Contact Service szybko zajmie się Twoim telefonem. Wykona naprawę nawet nowoczesnych modeli – Blackberry, Xiaomi, iPhone, HTC czy innych. Usunie usterki i zwróci Ci telefon komórkowy w sprawnie działającej odsłonie.

Firma nie boi się podejmowania wyzwań, chętnie oferuje pomoc w zakresie:

  • napraw usterek wynikających z oprogramowania (tzw. soft, flash)
  • awarii sprzętowych (np. warstwy dotykowe / dotyki / digitizery, gniazda / złącza oraz inne)
  • zabezpieczania przed kopiowaniem danych z telefonów komórkowych
  • odzyskiwania utraconych danych, które zostały skasowane przez przypadek lub w sposób celowy

Contact Service posiada profesjonalnie wyposażone zaplecze serwisowe pozwalające na wykonywanie napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych modeli telefonów komórkowych. Kadra jest rozbudowa, dlatego telefony są naprawiane szybko i na najwyższym poziomie. Firma serwisuje wszystkie marki oraz modele telefonów dostępnych na światowym rynku! Nie unika egzotycznych marek, tylko działa na 100 % i usuwa wszelkie awarie.

Częstym problemem jest skasowanie ważnych danych zapisanych w naszych telefonach komórkowych, wtedy również możesz zgłosić się do firmy Contatc Service. Firma sprawnie przywróci dane na twój telefon komórkowy. Pracownicy znają się na zabezpieczeniach i potrafią ominąć przeróżne kody, blokady, wzory odblokowania i dane do konta Google. Nawet w najtrudniejszych przypadkach, kiedy telefon się nie włącza skutecznie wykonają fizyczny zrzut pamięci i uratują Twoje dane.

Korzystając z firmy Contact Service określanej, jako Csgsm możesz oprócz serwisu telefonów skorzystać z nabycia nowego modelu telefonu komórkowego. Csgms oferuje towar najwyższej jakości wraz z gwarancją serwisu i kartą gwarancyjną producenta. Zakupując telefon w serwisie Csgms masz gwarancję niezawodnego sprzętu, a w razie awarii możesz liczyć na fachową pomoc oraz konsultację.

Chcesz sprzedać swój stary telefon komórkowy i kupić nowy? Również możesz zgłosić się do firmy Conctact Service i nabyć lub sprzedać telefon komórkowy. Dodatkową opcją jest możliwość zamiany swojego telefonu na nowszy i bardziej interesujący model. Obeznani pracownicy doradzą Ci i wskażą zalety dostępnych modeli telefonów komórkowych. Nie będziesz musiał samodzielnie poszukiwać kupca na swój telefon, szybo i z łatwością zakupisz odpowiadający Ci telefon komórkowy i będziesz mógł się cieszyć jego możliwościami.

Polacy pokochali pożyczki zaciągane w internecie

0

Patrząc z perspektywy tego, co się dzieje na portalach pożyczkowych, z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że Polacy pokochali pożyczki zaciągane w internecie. W końcu pożyczki zaciągane w internecie stanowią ogromną wygodę, możemy otrzymać pieniądze bez wychodzenia z domu. Niemniej w żadnym wypadku to nie jest wszystko, o czym powinno się pamiętać. Mówiąc wprost — parabanki charakteryzują się bardzo szybkim działaniem. Nie można wykluczyć sytuacji, w której otrzymane pieniądze pojawią się na naszym koncie w ciągu kilkunastu minut. Warto jednak pamiętać, że wzięcie pożyczki wiąże się również z późniejszą spłatą.

Potrzebujesz pożyczki? Zastanów się, zanim podejmiesz decyzję

Jeżeli mamy problemy finansowe to jak najbardziej być może rozwiązaniem będzie pożyczka. Trzeba jednak mieć świadomość, że nawet przy najlepszej ofercie kluczowe znaczenie ma to, w jaki sposób przedstawiają się nasze możliwości finansowe. Świetnym przykładem jest często spotykana oferta polegająca na spłacie bez żadnych odsetek. Oferta ta najczęściej skierowana jest w stronę nowych klientów, czemu nie można się dziwić. W końcu nowy klienci zawsze będą ważniejsi. Wracając jednak do oferty — załóżmy, że otrzymaliśmy 1000 zł i za 30 dni musimy ten 1000 zł spłacić. Lepiej być nie może, ale zgodnie z tym, co zostało powiedziane, to wcale nie jest równoznaczne z bezproblemową spłatą.

Warto także dodać, że przytoczony przykład oczywiście jasno wskazuje, że należy pożyczyć mniej pieniędzy.

Załóżmy może teraz, że sytuacja finansowa nie jest tak zła, jak w przytoczonym wcześniej przykładzie. Biorąc to pod uwagę, najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na porównywarkę pożyczek pozabankowych. W ten sposób wszystko będzie jasne. Gdzie taką porównywarkę można znaleźć? Odpowiedzią na to pytanie jest, chociażby strona www.get-money.pl/aktualności/banki/chwilówka-szybka-pożyczka-szybka-wypłata-w-15-minut, warto zaznaczyć, że jest to strona, na której można znaleźć mnóstwo interesujących informacji związanych z finansami. Można powiedzieć, że GET MONEY to po prostu Twój portal finansowy.

Tanie laptopy używane – jak kupić dobry sprzęt

0
Tanie laptopy używane – jak kupić dobry sprzęt

Czy w dzisiejszym świecie tani może oznaczać dobry? Jak najbardziej. Używane komputery są tego doskonałym przykładem. Na co więc zwracać uwagę przy zakupie?

Porównaj specyfikację

Tanie laptopy używane zdecydowanie wygrywają pod względem technicznym z nowymi urządzeniami w tych samych cenach. Kwestią dyskusyjną jest tutaj jednak stan poszczególnych podzespołów. Matryca, bateria, czy dysk mogą już być wyeksploatowane i nie będą spisywać się dobrze. Dlatego ważne jest, by sprawdzić wszystkie elementy przed zakupem. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Dobrym wyborem będzie wówczas zakup sprzętu na aukcji internetowej, np. w serwisie Allegro. Z tytułu zakupu towaru na odległość mamy czternaście dni na zwrot bez podania przyczyny. Możemy wtedy na spokojnie przetestować laptopa, a jego poprawne działanie zweryfikować za pomocą konkretnych narzędzi, dostępnych w internecie. Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, czy otrzymaliśmy dokładnie taki sprzęt, jaki przewidywała aukcja. Niezgodność produktu z opisem jest podstawą do uznania reklamacji. Pomóc w tym może nam program AIDA64 Extreme, który dokładnie pokaże nam specyfikację techniczną komputera. Decydując się na tanie laptopy używane, powinniśmy rozejrzeć się za tymi, które jeszcze 5-7 lat temu były sprzętem z tzw. „górnej półki” i kosztowały 4-6 tysięcy złotych. Obecnie można je kupić za mniej niż tysiąc złotych, a specyfikacją techniczną przewyższają nowe modele dostępne w tym przedziale cenowym.

Biznesowe tanie laptopy używane

Jeśli jednak obawiamy się, że kupimy laptop, który nie spełni naszych oczekiwań, możemy poszukać firm, które zajmują się sprzedażą sprawdzonych komputerów używanych. Wiele firm ma w swojej ofercie laptopy poleasingowe. Jest to sprzęt, który przedsiębiorstwo zakupiło dla swoich pracowników, a po spłacie rat leasingowych zastąpiono je nowszymi modelami. Laptopy biznesowe są zrobione z lepszych i trwalszych podzespołów, dzięki czemu gwarantują sprawne działanie nawet po kilku latach od daty produkcji. Ślady użytkowania takich komputerów są niewielkie i nie wpływają one na ich działanie. Poza tym, posiadają funkcje, których nie ma w laptopach sprzedawanych detalicznie. Jednym z nich jest czytnik linii papilarnych, który pozwala na ustawienie dostępu na podstawie odcisku palca. Sprzęt poleasingowy sprzedawany jest po wcześniejszym czyszczeniu i ewentualnej naprawie usterek. Zobacz, jakie poleasingowe tanie laptopy używane można dostać do 1000 zł. Kupujący otrzymuje również gwarancję, co daje nam poczucie pewności co do jakości sprzedawanego sprzętu. Jest to więc najpewniejszy sposób zakupu używanego komputera.

Księgowość tradycyjna czy internetowa?

0
Księgowość tradycyjna czy internetowa

Prowadzenie firmy to konieczność ciągłego mierzenia się z szybko zmieniającymi się przepisami i interpretacjami prawa. Dlatego wielu przedsiębiorców chcąc oszczędzić sobie nerwów i problemów z Urzędem Skarbowym, decyduje się na skorzystanie z pomocy profesjonalnych biur rachunkowych.

Jeśli osoba prowadząca firmę nie ma czasu na zagłębianie się w przepisy podatkowe i ogólnie chce się odciążyć od konieczności samodzielnego rozliczania podatków czy zajmowania się szeroko pojętymi pracami kadrowo-płacowymi (gdy zatrudnia kilka osób), może skorzystać z pomocy biura świadczącego usługi księgowe. Wrocław i inne większe miasta w Polsce to siedziby wielu takich tradycyjnych biur rachunkowych. Niestety w przypadku mniejszych miejscowości dostęp do tradycyjnego biura może być utrudniony, dlatego ciekawą do rozważenia opcją będzie tzw. księgowość internetowa. Co to takiego i który rodzaj księgowości jest korzystniejszym wyborem dla przedsiębiorcy, tradycyjna czy internetowa?

Księgowość internetowa – co to takiego?

Jeśli przedsiębiorca szuka firmy świadczącej usługi księgowe we Wrocławiu, nie jest już dziś skazany na wybór oferty podmiotów, które mają swoje biuro w tym mieście. Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii, przede wszystkim Internetu, na rynku działa wiele firm księgowych świadczących swoje usługi właśnie za pośrednictwem sieci. Osobiste kontaktowanie się z takim biurem jest niepotrzebne, zatem z jego usług może korzystać praktycznie każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania czy lokalizacji własnego biznesu.

Księgowość internetowa to nie tylko internetowe biura rachunkowe, ale także specjalistyczne oprogramowanie księgowe, które co prawda nie zapewnia wsparcia z zakresu doradztwa podatkowego, ale pozwala na automatyzację wielu procesów związanych z rozliczaniem podatków przez firmę. W takiej opcji przedsiębiorca księgowość firmy prowadzi samodzielnie, ale zyskuje dostęp do wielu narzędzi, które usprawniają ten proces. Takie usługi księgowe to tańsza opcja wobec usług tradycyjnych biur rachunkowych. Niestety ma ona swoje ograniczenia. Dla przykładu usługi księgowe we Wrocławiu realizowane przez tradycyjne biuro rachunkowe to możliwość uzyskania przez przedsiębiorcę dostępu do tzw. doradztwa podatkowego. Przedsiębiorcy korzystający z internetowych platform księgujących od tego typu usług są odcięci.

Korzystanie z księgowości internetowej to ciekawa opcja przede wszystkim dla osób prowadzących niewielkie firmy, które chcą zaoszczędzić na kosztach usług księgowych. Jeśli jednak przedsiębiorca prowadzący firmę w takim mieście jak Wrocław nie chce mieć kłopotu z samodzielnym rozliczaniem podatków i chce mieć dostęp do doradztwa podatkowego, wtedy lepszym wyborem będą usług realizowane przez tradycyjne biuro rachunkowe.

Klienci w chmurze czują się dobrze! Call center w chmurze

0

Trend, który zawładnął światem biznesu i nowych technologii. Chmura obliczeniowa stała się niezawodnym partnerem wielu przedsiębiorcach na praktycznie każdym obszarze biznesowym. To ona zrewolucjonizowała obsługę klienta, umożliwiając firmom wdrożenie wygodnego i skalowalnego systemu przy niewielkich kosztach. Jak prognozuje amerykańskie przedsiębiorstwo IDC, wydatki na call center w chmurze będą sukcesywnie rosły o 17,7% w skali roku.

11 mld dolarów do 2019 r?

Obecnie wybierając system do obsługi klienta, trudno jest szukać firmy, która w swoich poszukiwaniach i rozważaniach pominęłaby call center w chmurze. Wynika to w znaczącym stopniu ze znacznie mniejszych kosztów tego rozwiązania niż w przypadku tradycyjnych opcji, które jeszcze do niedawna były jedyną propozycją dla firm. IDC zapowiada, że w skali roku wydatki na call center w chmurze w Stanach Zjednoczonych będą wzrastać o 17,7%. Jeszcze odważniej do rozwoju chmurowych systemów pochodzą eksperci z Market&Research, którzy zapowiadają, że globalne wydatki zwiększać się będą o 21,3%. Efektem tak prężnego rozwoju ma być w 2019 roku wartość call center w chmurze na poziomie aż 11 mld dolarów.

Bardzo duże znaczenie mają wydatki na tradycyjny model call center. Trzeba liczyć się z kosztami w wysokości kilkaset tysięcy złotych. Czym jest to spowodowane? Już sama licencja Contact Center jest droga i jej cena liczona jest w tysiącach. Do niej należy doliczyć jeszcze koszty związane z zakupem i wdrożeniem systemu oraz jego użytkowaniem. Call center w chmurze ogranicza te koszty do minimum. Nie ma konieczności zakupu sprzętu, ponieważ wszystko odbywa się w wirtualnej rzeczywistości, natomiast do obsługi klienta potrzebny jest jedynie dostęp do Internetu i oczywiście odpowiedni sprzęt, który firma i pracownicy już posiadają – laptop, inne urządzenia mobilne oraz słuchawki.

Firma chce się rozwijać i musi mieć do tego odpowiednie warunki

Nie ma przedsiębiorcy, który w swoim planie na przyszłość nie uwzględniałby rozwoju oraz rozbudowy firmy. Sprzyjają temu warunki, jakie stwarza nam nowoczesna zaawansowana technologia. Możemy korzystać z wielu aplikacji i systemów usprawniających pracę, duże firmy cenią więc sobie łatwość ich integracji. Call center w chmurze można bez problemu zintegrować z aplikacjami biznesowymi, CRM’ami i bazami danych, jak w przypadku systemu oferowanego przez  Systell.pl. Dzięki temu tworzymy jeden system zwiększający efektywność pracy oraz usprawniający procesy monitorowania wszystkich działań odbywających się w czasie rzeczywistym. Wielokanałowa platforma komunikacyjna to dostęp do historii każdego klienta niezależnie od tego, w jaki sposób się z nami kontaktował. To również swoboda wyboru kanału komunikacji przez klienta, który może zarówno zadzwonić i porozmawiać z konsultantem, jak również napisać maila, sms czy też wiadomość na live chacie. Podobnie jest w przypadku agenta, który korzysta z kanału komunikacji preferowanego przez swojego odbiorcę.

Mobilna praca

Na wyjeździe służbowym, po spotkaniu z kontrahentem w drodze do biura, a także w domu – call center w chmurze umożliwia komunikację z klientem z dowolnego miejsca na świecie, a więc swoje miejsce pracy konsultant ma cały czas przy sobie. To daje większą swobodę pracy, a pracodawcy większe możliwości dostosowania warunków pracy do preferencji swoich pracowników. Coraz więcej firm pozwala na łączenie pracy zdalnej z pracą w biurze, są one bardzo cenione przez kandydatów poszukujących pracy w dziale obsługi klienta.

Prasa regionalna – dlaczego warto się nią zainteresować?

0

„Avanti”, „Zwierciadło”, „Glamour” i „Viva” dla Pań, „Men`S Health”, „Auto Świat” i „Forbes” dla Panów, „Będę Mamą”, „Mamo To Ja” i Chcemy być rodzicami” dla rodziców… są to jedne z najczęściej wybieranych tytułów przez konkretne grupy społeczne. Współczesne społeczeństwo swoje zainteresowania kieruje w stronę gazet i czasopism o zasięgu krajowym, a nawet światowym, w którym znaleźć mogą informacje pochodzące z odległych miejsc na ziemi. A jak wygląda sprawa z czasopismami regionalnymi?

Czasopisma regionalne nie skupiają aż tak dużej rzeszy fanów, jak wspomniane wyżej pozycje. Wybierają je osoby w wieku po 35 roku życia, młodsze pokolenie sukcesywnie omija je wzrokiem. Również e-gazeta pochodząca z regionu nie należy do tych najlepiej się sprzedających. Dlaczego Polacy nie chcą wiedzieć więcej o tym, co dzieje się w ich regionie? Dlaczego warto dać szansę prasie regionalnej?

Mały prestiż, słaba jakość

Gazety regionalne często są odsuwane na margines. Nie docenia się ich jakości oraz treści w nich zawartych. Istnieje błędne przekonanie, że wydawnictwa nie będące wielkimi korporacjami i nie współpracujące ze znanymi dziennikarzami nie mogą zaoferować czytelnikowi ciekawych artykułów. E-gazeta regionalna, jak też ta w wersji papierowej, jest często tworzona przez dziennikarzy-freelancerów. To tu otrzymują szansę rozwoju, jak też docenia się ich umiejętności i zdolności. Bardzo często piszą na temat przez siebie wybrany, szczególnie jeżeli jest to regionalna gazeta lifestylowa. Poruszane są niszowe tematy, o których nie zawsze możemy przeczytać w dużych i popularnych gazetach. Prasa regionalna cechuje się ponadto dbałością o najmniejszy szczegół oraz znacznie większą autentycznością niż gazety i magazyny pochodzące z dużych wydawnictw. Oczywiście nie jest to reguła.

Tematy z Twojego otoczenia

E-gazeta regionalna koncentruje się na pewnym „wycinku” mapy Polski. Tematy, które są w niej poruszane dotyczą konkretnego regionu. Dziennikarze piszą o tym, co ważne dla ich czytelników. Ich grupa docelowa jest znacznie bardziej sprecyzowana, niż ma to miejsce w prasie krajowej czy światowej. To pozwala lepiej doprecyzować poruszaną tematykę i zwiększa szansę na zainteresowanie artykułem. Problemem jest jednak wciąż małe zainteresowanie prasą regionalną. Są osoby, które ją kupują, zarówno w formie drukowanej, jak też elektronicznej. Pozycje dotyczące konkretnych regionów można zakupić m.in. na stronie Prenumerata.ruch.com.pl, na której czytelnik z każdego regiony znajdzie gazetę dla siebie.

Co się dzieje w regionie?

W wiadomości w telewizji, radio czy też w Internecie nie mówi się o wszystkich wydarzeniach, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w Polsce. O wielu z nich dowiadujemy się po kilku dniach lub tygodniach od znajomego, sąsiadki czy kolegi z pracy. E-gazeta i prasa drukowana regionalna to źródło bieżących informacji z Twojego najbliższego otoczenia. Dowiesz się o ostatnich wydarzeniach kulturalnych, a także najbliższych imprezach. Ponadto będziesz na bieżąco z aktualnymi remontami dróg, nowo otwierającymi się sklepami i restauracjami, zmianami w ruchu drogowym i godzinach pracy urzędów.

Prasa regionalna jest niedoceniana, można powiedzieć, że „żyje” w cieniu dużych tytułów. Warto jednak dać jej szansę, zajrzeć do środka, przekonać się, co może Ci zaproponować. Być może błędnie oceniałeś jej jakość? To doskonała lektura do porannej kawy, dzięki której rozpoczniesz dzień dużą porcją informacji i wiadomość ze swojego najbliższego otoczenia.

Eco myjnia parowa szansą na własny biznes

0

Założenie własnego biznesu może być niekiedy o wiele prostsze niż jego dalsze utrzymanie. Chyba, że znajdziemy własną niszę, w której się odnajdziemy. Jedną z nich jest eco myjnia parowa, która przynosi wymierne zyski.

Wysokie bezrobocie szansą na zysk

W Polsce średnie bezrobocie wynosi 6,5%. Jest to jeden z najniższych wyników od wielu, wielu lat. Jednak są w naszym kraju województwa, powiaty i gminy, które nigdy nawet nie zbliżyły się do poziomu 7% bezrobocia. W województwie świętokrzyskim wynosi ono 9,1%, podkarpackim 9,7%, kujawsko-pomorskim 9,9%, a w warmińsko-mazurskim aż 11,8%. W niektórych powiatach i gminach sięga zaś nawet powyżej 20%. Wbrew pozorom nie jest to aż tak złe, jak się początkowo wydaje. Oczywiście tylko w przypadku, gdy bezrobotni chcą znaleźć pracę. Wysokie bezrobocie to szansa dla każdego, kto chce otworzyć własny biznes. Przede wszystkim dlatego, że jego konkurencja jest już na samym starcie niższa, i to niemal w każdej branży. W miastach, gdzie bezrobocie wynosi 5% ciężej znaleźć pomysł na siebie, bo „wszystko już jest”. Z kolei wysokie bezrobocie jawi się jak dziewicza wyspa dla każdego obdarzonego biznesową żyłką.

Eco myjnia parowa – i wszystko jasne

Możemy oczywiście pójść sprawdzonym szlakiem i zainwestować w biznes, który już istnieje w naszej okolicy. Z pewnością ryzyko porażki jest mniejsze, jednak trzeba przygotować się na walkę z swój kawałek tortu. Dlatego warto pomyśleć nad czymś, czego jeszcze nie było. Jesteśmy przekonani, że nie w każdym mieście jest eco myjnia parowa. Właśnie z tego powodu to dobra opcja biznesowa. Obecnie panuje moda na bycie fit i eko. Produkty bez glutenu, z niską zawartością tłuszczu, wegańskie sprzedają się coraz lepiej. Również rośnie świadomość ekologiczna Polaków, a co za tym idzie, chętniej wybieramy ekologiczne produkty i usługi. Eco myjnia parowa doskonale wpisuje się w ten trend.

Nie tylko samochód

Eco myjnia parowa kojarzy się nam przede wszystkim z myciem samochodu. Jednak to nie jedyny obszar, w jakim się sprawdzi. Jeżeli zainwestujemy w mobilną eco myjnię parową, wtedy nasze pole działania znacząco się poszerza. Sprawdź Eco Myjnia Parowa Gtlux Partner. Oprócz tego, że możemy dojechać do klienta, co jest największym atutem mobilnej eco myjni parowej, wyczyścimy przy jej użyciu: przestrzenie administracyjne, biura, sklepy czy szkoły, pokoje hotelowe, restauracyjne kuchnie, maszyny przemysłowe, pomniki, elewacje budynków, wiaty przystankowe i wiele innych powierzchni. Tak szeroki zakres działań eco myjnia parowa zawdzięcza wykorzystywaniu pary wodnej, nie zaś wody i środków chemicznych. Właśnie z tego powodu jest ona eco.

Szkolenia z ochrony przeciwpożarowej – co mają uświadomić?

0

Statystyki są zatrważające. Co roku w wyniku pożarów ginie średnio pięćset osób, a ponad cztery tysiące trafia do szpitala z poważnymi obrażeniami. W teorii wszyscy wiemy, jak groźne może być zaniedbanie nieszczelnej instalacji gazowej czy pozostawienie świeczek bez nadzoru, ale w praktyce i tak bardzo często ignorujemy zasady bezpieczeństwa z przekonaniem, że „nas to nie dotyczy”.

Co wiesz o ochronie przeciwpożarowej?

            Każdy pracownik firmy powinien wiedzieć:

  • Jak zachować się podczas pożaru
  • Jak zapewnić bezpieczeństwo ludziom, tj. wiedzieć, gdzie są najbliższe wyjścia ewakuacyjne
  • Jak zgłosić odpowiednim służbom wybuch pożaru (kto zgłasza, co się stało, miejsce zagrożenia, ile osób było w budynku/ ile jest rannych)
  • Jak zapobiegać rozprzestrzenieniu się dopiero powstającego pożaru (jeśli np. pojawią się płomienie w koszu na śmieci, to zwykle jesteśmy w stanie ugasić ogień samodzielnie za pomocą gaśnicy).

Statystki świadczą jednak o tym, że nadal zaniedbujemy ostrzeżenia lub reagujemy zbyt wolno, przez co pożar zdąży rozprzestrzenić się na większym obszarze i może nawet doprowadzić do śmierci wielu osób. Szkolenia z ochrony przeciwpożarowej są obowiązkiem każdego przedsiębiorcy. Wszyscy pracownicy powinni zapoznać się z zasadami obowiązującymi podczas pożaru.

Szkolenia przeciwpożarowe

Jak robić szkolenia, by pracownicy faktycznie chcieli z nich korzystać? Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że aż 65% populacji stanowią wzrokowcy. Bardzo ważne jest więc to, by na szkoleniu pojawiło się jak najwięcej wizualizacji. Mogą to być zarówno prezentacje czy animacje, jak i plakaty oraz ulotki. Szkolenia z ochrony przeciwpożarowej nie powinny być jedynie nudnym wykładem, ponieważ uczestnicy takiego szkolenia bardzo szybko tracą zainteresowanie i wyłączają się. Aby utrzymać zainteresowanie słuchaczy, warto wprowadzić nieco innowacji do szkoleń przeprowadzanych w firmie. Najlepiej sprawdzają się ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem sprzętu przeciwpożarowego (ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że niektórzy pracownicy nigdy nie mieli nawet gaśnicy w ręku i mogą nie wiedzieć, jak jej używać), a także symulacje warsztatów i próbne ewakuacyjne (które warto przeprowadzać od czasu do czasu dla przypomnienia).

Dla samego przedsiębiorcy bardzo ważne powinny być też audyty i oceny stanu zabezpieczenia przeciwpożarowego w firmie. Warto zatrudnić specjalistów, którzy ocenią przygotowanie budynku do ewentualnego pożaru – dzięki temu pracownicy poczują się bezpieczniej, ponieważ będą wiedzieć, że nie grozi im żadne niebezpieczeństwo np. przez nieszczelną instalację gazową.

Szkolenie z ochrony przeciwpożarowej powinno również uzupełniać się o wytłumaczenie ludziom zjawiska paniki. W teorii wszyscy wiemy, że w sytuacjach zagrożenia należy zachować spokój, ale wzrost adrenaliny sprawia, że o tym zapominamy. Szkolenie ze zjawiska paniki przeprowadzone np. przez psychologa pomoże wytłumaczyć pracownikom, że pewne zachowania podczas pożaru są normalne, ale trzeba nauczyć się je opanowywać, by wyjść z budynku bez szwanku.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał dzięki współpracy z przedstawicielem firmy Team Prevent Sp. z o.o. z Pszczyny.

Wózki widłowe do magazynów budowlanych – jaki wybrać?

0

Wózki widłowe stanowią podstawowe wyposażenie różnego typu magazynów, hal produkcyjnych, centrów logistycznych i sklepów wielkopowierzchniowych. Ułatwiają one rozładowanie, ładowanie i transportowanie towarów o dużej masie na stosunkowo bliskie odległości. Wybór widlaka powinien być podyktowany branżą oraz typem pomieszczenia użytkowego. Poszczególne wózki widłowe różnią się od siebie typem napędu, maksymalnym udźwigiem i maksymalną wysokością podnoszenia.

ZOBACZ TEŻ