Meble biurowe, czyli wizytówka Twojej firmy

0
Meble biurowe, czyli wizytówka Twojej firmy

Meble biurowe często kojarzą się z nieestetycznymi koszmarkami rodem z PRL-u. Nowoczesny design mebli biurowych to praktyczne rozwiązania, które jednocześnie nie będą razić w oczy nawet najbardziej wymagającego kontrahenta. Szukasz praktycznych i estetycznych meblarskich rozwiązań do Twojego biura? Oto kilka rzeczy, które z pewnością Cię zainteresują.

I do gabinetu i do recepcji

Zarówno biuro, jak i recepcja pełnią głównie funkcję reprezentacyjną. Dobór i aranżacja odpowiednich mebli wpływa na to jak będą postrzegać Cię klienci i kontrahenci oraz pomogą podkreślić Twój profesjonalizm i doświadczenie.

FX Meble to sprawdzony wybór biurowych mebli i lad recepcyjnych. Zarówno meble gabinetowe, jak i lady wykonane są z wysokojakościowej płyty. FX Meble to nie tylko precyzja i staranne wykonanie, ale także dbałość o detale. Produkty FX Meble to także uniwersalny, ponadczasowy design, który podkreśli profesjonalny charakter każdego biura.

Użytkowość przede wszystkim

Kupując meble do gabinetu czy biura, warto kierować się dwoma wytycznymi. Po pierwsze meble powinny mieć nowoczesny design i wyglądać solidnie i profesjonalnie. Po drugie, jeżeli zdecydujesz się na model, który odzwierciedla charakter biurowego czy gabinetowego pomieszczenia oraz świetnie wpisuje się w aranżacyjną wizję, zwróć uwagę na jego użytkowość. Nawet najbardziej solidne i perfekcyjnie wykonane biurko czy szafka nie sprawdzi się w biurowej przestrzeni, jeżeli nie będzie praktyczne i funkcjonalne.

Biurko powinno mieć odpowiednio zaprojektowany blat, który będzie dostosowany do codziennej pracy oraz posiadać szafkę lub szufladę (najlepiej zamykaną na kluczyk) na najpotrzebniejsze rzeczy i dokumenty, do których użytkownik biura czy gabinetu musi mieć łatwy i szybki dostęp w każdej chwili.

Wyposażenie gabinetu czy biura to także różnego rodzaju półki oraz szafki. Umożliwiają przechowywanie dokumentów, przedmiotów niezbędnych do codziennej pracy (np.: odpowiednia szafka lub półka na drukarkę), czy elementów ozdobnych lub dyplomów, które oddają charakter firmy i współtworzą jej profesjonalny wizerunek.

Architekci i projektanci wnętrz podkreślają, że idealne meble gabinetowe dają możliwość uzupełnienia podstawowego zestawu o dodatkowe elementy. Meblując biuro, nie zawsze da się przewidzieć wszystkie sytuacje oraz potrzeby klientów, personelu czy swoje własne. Możliwość dodania szafek czy półek w tym samym stylu jest cenną opcją oferowaną przez producentów mebli biurowych i gabinetowych.

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, czyli jak umeblować recepcję?

Recepcja to wizytówka każdego biura. FX Meble oferuje szeroki wybór lad recepcyjnych dla najbardziej wymagających właścicieli firm.

To właśnie recepcję jako pierwszą widzi każdy kontrahent albo klient, kiedy wchodzi do biura. Lada recepcyjna powinna być estetyczna i elegancka. Przy planowaniu recepcji oprócz estetyki należy zwrócić uwagę, by jej styl idealnie wpisywał się w design całego biura i podkreślał profesjonalizm firmy.

Lada recepcyjna powinna mieć solidne wykonanie oraz zawierać praktyczne rozwiązania dostosowane przede wszystkim do potrzeb klientów i kontrahentów. Jeżeli przy ladzie recepcyjnej mają być udzielane tylko szybkie informacje, można spokojnie zdecydować się na wysoki blat bez krzeseł. Jeśli natomiast osoby przychodzące do firmy będą spędzać z różnych powodów przy ladzie troszkę więcej czasu, warto pomyśleć o modelu z niższym blatem i krzesłami dla klientów, po to, by zapewnić im jak największy komfort.

Wybór mebli biurowych to jeden z najważniejszych wyborów designerskich jaki czeka Cię przy aranżowaniu pomieszczeń w Twojej firmie. Pamiętaj, by oprócz estetyki wziąć pod uwagę również praktyczny charakter biurek czy lad recepcyjnych.

Zawody, w których zawsze znajdziesz pracę

0
Zawody, w których zawsze znajdziesz pracę

Jeżeli właśnie wybierasz się na studia, a do końca nie wiesz co chcesz robić, to jednym z kryteriów wyboru może być pewność i stałość zatrudnienia. Są bowiem zawody, które w najbliższych latach na pewno będą potrzebowały specjalistów. Należą do nich księgowi, programiści czy inżynierowie. To obecnie topowe kierunki na uczelniach – podyktowane głównie rynkiem pracy oraz brakiem wolnych specjalistów. Czym się charakteryzują?

Transport ponadgabarytowy – co trzeba wiedzieć?

0
Transport ponadgabarytowy - co trzeba wiedzieć?

Pracownicy firm transportowych oferujących usługi transportu nienormatywnego często mówią o swojej pracy jak o sporcie ekstremalnym. I trochę tak jest, jeśli się spojrzy na ilość elementów, które muszą współgrać, jeśli chcemy przewieźć z punktu A do punktu B np. potężne śmigło.

Czym jest transport ponadgabarytowy i jak w praktyce wygląda?

Transport ponadgabarytowy, zwany również nienormatywnym różni się tym od transportu np. paletowego, że wymaga specjalistycznych pojazdów ponieważ masa transportowanego towaru przewyższa 42 tony, a nie da się jej z różnych względów “rozbić” na mniejsze części. Transport ponadgabarytowy to przewożenie również towarów, które nie są ciężkie, a tylko wyjątkowo długie jak skrzydła do wiatraków czy elementy konstrukcyjne. 

Jakie rzeczy są najczęściej przewożone? Z praktyki firm transportowych wynika, że najczęściej ponadgabarytowym ładunkiem będą maszyny rolnicze, wszelkiego rodzaju zbiorniki i sprzęt budowlany. Ale zdarzają się też ciekawsze ładunki jak całe domy, elementy wojskowego sprzętu lotniczego lub całe helikoptery wojskowe. Bywają też zlecenia na śmigła do elektrowni wiatrowych oraz eksponaty muzealne, takie jak szkielety oraz żywe zwierzęta przewożone z jednego do drugiego ZOO.  

Element ludzki w transporcie ponadgabarytowym

Transport ponadgabarytowy to jednak nie tylko konieczność zastosowania wyjątkowych pojazdów lub połączenia kilku naczep, to również umiejętności ludzkie. Po pierwsze należy więc mieć na uwadze, że zawodowi kierowcy, którzy zatrudniani są w firmach oferujących usługi takiego transportu to specjaliści dużego kalibru. Większość z nich ma za sobą kilkunastoletnie doświadczenie w transporcie ciężarowym, zanim jeszcze rozpocznie swoją przygodę z tym najtrudniejszym rodzajem transportu. Prawo jazdy C + E to podstawa. W specjalistycznych firmach takich jak TSL Nordic, dla których dobry kierowca jest na wagę złota, każdy nowy pracownik zaczyna od auta pilotażowego, czyli tego, które jedzie przed lub za głównym pojazdem. 

Ale sam kierowca to nie wszystko, bo w polskiej rzeczywistości transport nienormatywny to jeszcze wyzwanie jakie stanowi uzyskanie niezbędnych pozwoleń. Na początek więc po szczegółowej kalkulacji rozmiarów przewożonej przesyłki wyznacza się najlepszą trasę w oparciu o możliwości konkretnych odcinków dróg. Co ciekawe w Polsce nawet na niektórych odcinkach autostrad można się spotkać z ograniczeniami do 50 ton całkowitej masy pojazdu z ładunkiem. Kolejnym wyzwaniem są mosty i krawężniki na rondach, które są zmorą dla samochodów z małymi rozmiarami opon. Do tego konieczność dostosowania się do bieżącego ruchu – to wszystko sprawia, że czasem przejechanie zaledwie kilkunastu kilometrów może trwać wiele godzin.

By uzyskać pozwolenia na przejazd konkretną trasą trzeba zapoznać się z umieszczoną na stronie GDDKiA tabelą, z której wybiera się kategorię – zależnie od masy i rozmiarów transportowanego towaru. Następnie należy wystąpić o pozwolenie na przejazd do odpowiedniego organu i dokonać stosownej opłaty. Pozwolenia wydawane są przez zarządcę drogi, starostę lub bezpośrednio przez GDDKiA na okres od jednego do 24 miesięcy. Najtrudniej jest z kategorią VII, czyli tą do której zalicza się najbardziej nietypowe transporty. Wszystkie niezbędne do odbycia trasy procedury są dość skomplikowane, więc i tu na odpowiednich stanowiskach powinny być zatrudnione osoby z właściwym doświadczeniem. 

Wybierając firmę do transportu ponadgabarytowego trzeba prześledzić jej doświadczenia, referencje, sprawdzić możliwości sprzętowe. Co ważne, jeśli nasza przesyłka ma wyjechać poza granice kraju, istotne będą też pozwolenie międzynarodowe. Jeśli firma ich nie ma i będzie zmuszona je pozyskać, znacznie wydłuży to czas realizacji zlecenia.

Magento czy Prestashop – jaki skrypt będzie najlepszy dla sklepu internetowego?

0
Magento czy Prestashop - jaki skrypt będzie najlepszy dla sklepu internetowego?

Wybór odpowiedniego skryptu do własnego sklepu internetowego nie należy do najłatwiejszych decyzji. W dzisiejszym artykule porównamy dwa oprogramowania e-commerce typu open source czyli Magento i Prestashop. Oba skrypty są popularne na rynku, każdy z nich ma mocne i słabe strony, dlatego ważne jest, by wiedzieć który z nich będzie dla Ciebie lepszy. Który z tych skryptów będzie najlepszy dla twojego sklepu internetowego? Sprawdź poniższe porównanie.

Jedna z najczęściej wybieranych platform tworzenia sklepów internetowych

Magento jest jednym z najbardziej popularnych skryptów wykorzystywanym przy tworzeniu sklepów e-commerce, głównie średnich i dużych. Fakt ten
nie dziwi, ponieważ Magento pozwala stworzyć dowolnej wielkości sklep, a jego ogromna funkcjonalność wyposaża twórców sklepu we wszystko, co jest potrzebne do zbudowania dobrze działającej witryny sklepu internetowego.

Według expertów e-commerce z Smartbees, Magento oferuje wiele możliwości związanych z obsługą sprzedaży, raportowaniem, zarządzaniem produktami, systemami płatności, a jeśli to dla Ciebie za mało, możesz skorzystać z dodatkowych modułów. To, że platforma ta jest łatwo dostępna i należy do oprogramowań typu open source nie oznacza, że jest prosta w obsłudze. Magento to ciężki orzech do zgryzienia, w którym nawet proces instalacji jest dość złożonym procesem, dlatego jeśli jesteś początkującym graczem, może okazać się to dla Ciebie sporym wyzwaniem. Po instalacji skryptu proces skomplikowania pozostaje ten sam – obsługa sklepu opartego o Magento jest zadaniem dla specjalistów w tej dziedzinie,
którzy posiadają umiejętności informatyczne.

Prosty w obsłudze dla użytkownika

Prestashop z założenia skierowany jest głównie do małych i średnich firm, a jego obsługa jest zdecydowanie prostsza niż Magento również podczas instalacji, która nie wymaga specjalistycznej wiedzy na temat platformy. Pod względem funkcjonalności Prestashop odbiega od poprzednika, jednak również zapewnia podstawowe zadania sklepu e-commerce, które można rozszerzyć dodatkowymi szablonami i modułami. Do niewątpliwych zalet tego skryptu należą niższe wymagania systemowe niż w przypadku Magento, łatwiejszy interfejs i prosty panel administracyjny. Prestashop pojawiło się na rynku 6 lat później niż Magento, dlatego posiada mniejszą społeczność użytkowników, którzy mogą pomóc rozwiązać ewentualne problemy.

Obie platformy się niewątpliwie dobrym wyborem, a to, na którą z nich
się zdecydujesz zależy wyłącznie od twoich potrzeb. Planujesz założenie podstawowego sklepu internetowego ze średnią liczbą produktów i niewielkim tempem wzrostu? Postaw na Prestashop, który nie będzie generować wielkich kosztów i pozwoli zaoszczędzić czas na konfigurację sklepu. Magento jest idealną opcją dla tych, którzy oczekują pełnej kontroli nad dopracowywaniem swojego sklepu internetowego, planują dynamiczny rozwój i dysponują większym budżetem. Nie da się jednak ukryć, że Magento jest bezpieczniejszą opcją, nie zawsze da się przewidzieć szybki sukces własnego biznesu, a wdrażając tę platformę nie trzeba martwić się skalowaniem działalności.

Kredyt gotówkowy przez Internet

0
Kredyt gotówkowy przez Internet

Problemy finansowe mogą przydarzyć się każdemu, nawet najbardziej oszczędnej i rozsądnej osobie. Dlatego też jeżeli dojdzie do sytuacji, kiedy niezbędny jest solidny zastrzyk gotówki aby podtrzymać budżet domowy na zdrowym poziomie, na pewno nie należy się martwić. Dla każdego dostępnych jest wiele sposobów na to, aby poradzić sobie z problemami finansowymi.

Najbardziej oczywistym sposobem na to, aby rozwiązać problemu braku gotówki jest wzięcie kredytu w banku. Jednakże pożyczki gotówkowe z banku są obarczone wieloma ciężarami, takimi jak opłaty dodatkowe lub wysokie raty. Co więcej, cały proces udzielania kredytu może być bardzo złożony. Dlatego też coraz to więcej osób wybiera rozwiązania znacznie prostsze, takie jak kredyt gotówkowy przez Internet.

Wydaje się, że jest to metoda tylko dla tych, którzy są odważni. Jednakże pożyczki gotówkowe przez Internet są udzielane coraz to częściej. Co zaskakujące, pod wieloma względami stanowią znacznie bardziej wygodną alternatywę dla zwykłych pożyczek bankowych.

Dla przykładu, kredyt gotówkowy przez Internet na get-money.pl oznacza mniejszą ilość formalności. W bankach, aby kredyt został komuś udzielony, często należy pokazać bardzo wiele zaświadczeń i dokumentów. Przez Internet cała ta procedura jest znacznie bardziej skrócona i ograniczona do absolutnego minimum. Gdy ktoś decyduje się na najprostszą formę kredytu gotówkowego, czyli chwilówkę, to jedyne co należy pokazać to dowód osobisty. Pieniądze często trafiają na konto bankowe wskazane przez klienta jeżeli w ten sam dzień. Cały proces udzielania kredytu jest zatem bardzo szybki. Dla osób, którym potrzebna jest szybka gotówka, kredyt gotówkowy przez Internet może być najlepszym rozwiązaniem z możliwych.

Aby znaleźć taką ofertę, która pasuje do oczekiwań, warto zajrzeć na portal get-money.pl. Oferuje on dostęp do między innymi porównywarki kredytowej. Pomaga ona znaleźć najlepsze oferty.
Jeżeli zatem kogoś interesują pożyczki gotówkowe, to kredyty gotówkowe online są najlepszą opcją.

Zmiana pracy na lepszą w Oświęcimiu

0
Zmiana pracy na lepszą w Oświęcimiu

Posiadanie pracy, która daje satysfakcję, poczucie spełnienia, możliwość rozwoju i wysokie zarobki to aspiracje chyba wszystkich pracowników. Niestety niewielu z nich znajduje się w tak komfortowej sytuacji. Mimo chęci zmiany zatrudnienia, większość osób zwleka z decyzją o rozpoczęciu poszukiwania nowego angażu. Część z nich ceni sobie obecną stabilizację, część uważa, że nie poradzi sobie na nowym stanowisku. Czy zatem warto tkwić w miejscu, które powoduje tylko rozdrażnienie i frustrację? Co zrobić, by warunki pracy stały się bardziej przyjazne?

Jeżeli w pracy odczuwasz ciągły stres, z pewnością jest to sytuacja alarmowa i powód do rozważenia zmian. Więcej na ten temat możesz przeczytać w artykule „Stres w pracy? Nie daj się zwariować”. Niezależnie od tego, czy szukamy pracy czy też nie, dobrze jest założyć profil pracownika w dedykowanym serwisie, na przykład LinkedIn, regularnie go aktualizować, na bieżąco dodawać informacje o zrealizowanych projektach, odbytych szkoleniach czy własnych dziełach, gdy charakter pracy z tym jest związany. Podczas procesu rekrutacji pracodawcy często przeglądają profile kandydatów zamieszczonych w takich właśnie serwisach.

Wielka rola aktywności w sieci

Warto pamiętać, że rekruterzy coraz częściej poszukują kandydatów do pracy w sieciach społecznościowych za pomocą słów kluczowych. Bądźmy pewni, że nasz profil zawiera aktualne treści i jest odpowiednio skonstruowany. Aktywność w mediach społecznościowych jest wskazana, ponieważ może pomóc pracodawcy w decyzji o zatrudnieniu kandydata, jednak musi być realizowana w sposób przemyślany. Oznacza to, że zamieszczane treści powinny być przemyślane, a grono osób je widzące powinno być ograniczone. W Internecie znajduje się wiele serwisów dedykowanych rynkowi pracy. Dobrze się z nimi zapoznać, a jeszcze lepiej subskrybować newslettery takie jak na przykład w aplikuj.pl, gdzie aktualne ogłoszenia o pracę w Oświęcimiu będą trafiały bezpośrednio do skrzynki odbiorczej kandydata, co pozwoli na szybką odpowiedź na zamieszoną ofertę pracy.

Nawiązywanie kontaktów branżowych

Niezwykle ważne jest również uświadomienie sobie, że sieci społecznościowe są potężnym narzędziem do nawiązywania kontaktów. Nigdy nie wiemy, kogo możemy poznać poprzez sieć, więc rola tego medium jest nieoceniona. Nawiązywanie znajomości jest nadal jednym z najlepszych sposobów na znalezienie nowej pracy. Im szersza sieć kontaktów, tym większa szansa na angaż. Trzeba bowiem pamiętać, że pracodawcy chętniej zatrudniają osoby z polecenia, niż nieznane. Zdarza się też tak, że firmy nie ogłaszają informacji o rekrutacji w mediach, ale w procesie poszukiwania pracowników wykorzystują tak zwany „marketing szeptany”, kiedy HR-owcy rozpytują o kandydatów. Dotyczy to w szczególności specjalistów. Dobry profesjonalista stanowi dla przedsiębiorstwa ogromną wartość, o czym można przeczytać w artykule „biznesowego serwisu CEO”.

Pozytywny wizerunek w branży

Jak wspomniano, coraz częściej to pracodawcy szukają pracowników, zwłaszcza specjalistów, bez zamieszczania ofert pracy publicznie. Dlatego tak istotne jest, by budować swoją markę, nie tylko w sieci. Nawet jeśli obecna praca przynosi wiele satysfakcji, oferuje możliwość realizacji ciekawych projektów i w dodatku jest dobrze płatna, nie znaczy to, że następna nie może być lepsza. Toteż wystarczy czasem zaktualizować swój profil społecznościowy, opublikować tweety lub posty na facebooku, by przyciągnąć uwagę innego pracodawcy. Od czasu do czasu warto także wziąć udział w wydarzeniach branżowych. Dobra znajomość rynku pracy, ciągłe podnoszenie kwalifikacji, umiejętne budowanie własnej marki sprawią, że wymarzona praca będzie tylko kwestią czasu.

Mieszkania do remontu

0
Mieszkania do remontu

Dziś wiele osób marzy o swoich czterech kątach. I w tym celu rozgląda się za działką pod budowę domu lub za budynkiem do remontu. Lecz nie każdy ma takie możliwości, aby samodzielnie rozglądać się za działką i samodzielnie doglądać budowy domu. Nie każdy też posiada czas i umiejętności do tego, aby zajmować się renowacją starego budynku. Wiele osób kłopot z zakupem działki i budową domu oddaje w ręce dewelopera. Lecz nie wszyscy tak robią, gdyż nie każdy dysponuje gotówką i może pozwolić sobie na sfinansowanie firmy deweloperskiej. Jak również nie każdy posiada odpowiednie zabezpieczenie, które umożliwia mu uzyskanie kredytu hipotecznego. Dlatego wiele osób zastanawia się nad tym, gdzie szukać ogłoszeń o mieszkaniach do remontu na sprzedaż? Takie ogłoszenia można bardzo łatwo zdobyć w sieci.

Wystarczy włączyć komputer i w wyszukiwarce podać temat. A natychmiast wyskoczy kilka stron przedstawiających pożądane oferty. Biorąc pod uwagę nasz kraj to mieszkania do remontu do kupienia są na wyciągnięcie ręki. W wielu regionach Polski są wsie, gdzie znajduje się po kilka opuszczonych domostw, które czekają na nowego właściciela. Wystarczy tylko skontaktować się z właścicielami budynków, sprawdzić autentyczność własności i kupić dom do remontu. Zazwyczaj są to budynki podupadłem po rodzicach. O ich sprzedaży decydują dzieci często porozrzucane po kraju. Lecz przy dobrej zgodzie wszystko jest możliwe do zrealizowania.

Ogłoszenia o mieszkaniach do remontu Warszawa w internecie trzeba traktować jako pierwszą fazę transakcji. W żadnym razie nie wolno od razu na podstawie zdjęć umawiać się na daną sumę pieniędzy. Wstępne negocjacje choć są potrzebne, ale muszą być tylko powierzchowne. Gdyż najważniejszą rzeczą przed podjęciem decyzji o zakupie nieruchomości jest sprawdzenie stanu faktycznego budynku. Najlepiej do oględzin zaprosić osobę, która się na tym zna. I będzie w stanie obiektywnie ocenić stan fundamentu, stan ścian i stan dachu. Bo te trzy rzeczy są najważniejsze w budynku. Gdy dach jest zrujnowany oznacza to dodatkowo duży koszt na jego wymianę. Gdy są zniszczone fundamenty lub ściany zewnętrzne, to w ogóle trzeba się zastanowić, czy zawracać sobie głowę taką transakcją. Gdyż taki dom może nadawać się tylko do rozbiórki. Poza powyższymi trzeba sprawdzić także instalację elektryczną i wodociągową. Tutaj też najlepiej sprawdzi się zaproszony fachowiec.

Drugą bardzo ważną rzeczą jest sprawdzenie dziedziczenia. A więc tego, czy zrobiony jest spadek po rodzicach i czy wszyscy spadkobiercy są zgodni, co do sprzedaży domu i całej posesji. Sprawdzić koniecznie trzeba też to, czy nie ma małoletnich spadkobierców i czy dom nie posiada zameldowanych lokatorów. Oraz to, czy nie jest obciążony długami. Przed zakupem warto też dyskretnie przeprowadzić wywiad środowiskowy, po to aby po zakupie nie być rozczarowanym i poszkodowanym. Bo dom może posiadać złą energię lub być miejscem tragedii. I nie wiadomo, czy w takim domu będziemy mogli żyć.

Mając dokładne i wiarygodne informacje dopiero można przystąpić do omawiania szczegółów transakcji, jak i do negocjowania ceny.

Odwrócona hipoteka — czym jest i dla kogo będzie idealnym rozwiązaniem?

0
Odwrócona hipoteka — czym jest i dla kogo będzie idealnym rozwiązaniem?

Pojęcie odwróconej hipoteki nadal nie jest powszechnie znane. Jednak okazuje się, że niesie ze sobą wiele korzyści, głównie dla seniorów, dlatego też koniecznie trzeba przyjrzeć mu się bliżej. W ten sposób będzie możliwe polepszenie swojej sytuacji finansowej na emeryturze. W dalszej części tego artykułu dowiesz się, czym tak naprawdę jest odwrócona hipoteka oraz dlaczego i kiedy warto na nią stawiać.

Co warto wiedzieć o odwróconej hipotece?

Na samym początku warto podkreślić, że dzięki odwróconej hipotece można uzyskać dodatkowy dochód do emerytury. Ta swoista wypłata następuje co miesiąc. Jednak najważniejsze jest to, że tego typu zobowiązanie związane jest, z tym że senior powinien posiadać na własność mieszkanie. Wybierając tę opcję, nie trzeba obawiać się przeprowadzki lub utraty dachu nad głową, gdyż zgodnie z warunkami umowy, która zostaje zawarta pomiędzy podmiotem udzielającej odwróconej hipoteki a emerytem, ma on zagwarantowane prawo dożywotniego zamieszkania w swoim mieszkaniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymuje pieniądze, które może oszczędzać na leczenie lub też na realizację nigdy niespełnionych celów i marzeń.

Na co najczęściej emeryci wydają pieniądze uzyskane dzięki odwróconej hipotece?

Najpopularniejszym powodem skłaniającym seniorów do zdecydowania się na ten rodzaj zobowiązania, są bieżące wydatki na czynsz, leki, jedzenie. Często zdarza się, że odwrócona hipoteka jest sposobem na spłatę długów. Emeryt spłacający kredyty zaciągnięte wiele lat temu pozostaje z niewielką emeryturą i nie jest w stanie opłacić wszystkich rachunków, a niejednokrotnie także wykupić lekarstw. Dodatkowy zastrzyk pieniędzy staje się wtedy idealnym rozwiązaniem. Z czasem sytuacja finansowa może się poprawiać, wtedy też taka osoba będzie w stanie pozwolić sobie na przyjemności. Na Zachodzie gotówka z odwróconej hipoteki często wykorzystywana jest na prywatne i co za tym idzie bardziej jakościowe leczenie lub też na wycieczki, np. do uzdrowisk w różnych rejonach Europy i świata. Oczywiście zdarzają się sytuacje, że pieniądze wykorzystywane są po to, aby pomóc dzieciom czy wnukom, np. wyjeżdżając z nimi na wakacje lub też dokładając na budowę ich domu czy inne ważne dla nich wydarzenie. Nie od dziś wiadomo, że sytuacja finansowa emerytów jest w Polsce szczególnie trudna, dlatego możliwość uzyskania dodatkowej gotówki staje się nie tylko niezwykle pomocne, ale też często niezbędne, aby godnie żyć.

Renta dożywotnia

W Polsce odwrócona hipoteka jest dostępna pod postacią renty dożywotniej. Dzięki takiemu rozwiązaniu emeryt otrzymuje środki do końca życia, regularnie co miesiąc. Ponadto nie musi się już martwić takimi opłatami jak podatki czy ubezpieczenie. Niektóre firmy zapewniają również wsparcie w codziennych czynnościach takich jak znalezienie hydraulika czy elektryka oraz pomoc w nagłych wypadkach. Nie da się ukryć, że mając zagwarantowany systematyczny dopływ gotówki co miesiąc, emeryt może czuć się znacznie bardziej komfortowo i co za tym idzie po prostu spokojniej.

6 sposobów na pozyskanie klientów lokalnych

0
kolorowe metki z napisem “Sale”

Niezależnie od tego jak genialny, innowacyjny i doskonały wydaje Ci się oferowany przez Ciebie produkt lub usługa, pozostanie on jednym z wielu nikomu nieznanych produktów, jeśli nie zadbasz o to, by świat się o nim dowiedział. Czy myślisz, że drukarki Zeccer zdobyły by popularność, gdyby stały w kilku biurach? Zapewne nie. Ale jak sprawić, aby o Twoim biznesie dowiedziała się jak największa ilość potencjalnych klientów? Istnieje kilka niezawodnych sposobów, dzięki którym osiągniesz swój cel, a Twoje przedsięwzięcie będzie wielkim sukcesem. Musisz jednak pamiętać, że każdy z nich wymaga od Ciebie systematycznych działań i cierpliwości. A oto i one.

kolorowe metki z napisem “Sale”

Wizytówka Google My Business

O konieczności posiadania strony internetowej nie trzeba nikogo przekonywać. Dobrze prowadzona i wypromowana, stanie się Twoim niezastąpionym pomocnikiem w prowadzeniu biznesu. Nie każdy wie jednak, że istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, pod pewnymi względami o wiele prostsze i skuteczniejsze w porównaniu do stron internetowych. Jest nią wizytówka Google My Business. Jest to narzędzie, którego nazwa doskonale oddaje jego sens – to wizytówka, tyle że w formie wirtualnej i znacznie bardziej rozbudowana od swojego „papierowego” odpowiednika. Zawiera ona informacje o firmie – nazwę, lokalizację, numer telefonu, godziny otwarcia oraz oferowane przez firmę usługi. Poza tym można urozmaicić ją o inne, ciekawe i zachęcające klientów, dane – opis firmy i usług czy produktów, menu. Dzięki możliwości dodawania zdjęć i wpisów, staje się ciekawą formą informowania klientów o nowościach, rabatach czy wyprzedażach. Dodatkowo pozwala klientom zamieszczać opinie o Twoich usługach, a więc ci, którzy dopiero zastanawiają się nad skorzystaniem z nich, mogą się przekonać, że warto to zrobić. Pamiętaj, żeby koniecznie w wizytówce zamieścić adres swojej strony www oraz adres witryny, na których klienci będą mogli szczegółowo zapoznać się z ofertą.

Kampanie reklamowe Google AdWords

Kampanie Google AdWords (obecnie Google Ads) są formą marketingu, która pozwala na wyświetlanie w wynikach wyszukiwania tekstów reklamowych, które dobierane są pod względem wybieranych przez użytkownika słów kluczowych. Na przykład, wpisując w wyszukiwarkę frazę „ksero bez kolejek” lub „wydruk bez kolejek”, prawdopodobnie ujrzysz reklamę drukarek samoobsługowych Zeccer. Reklamy te linkowane są do określonych stron internetowych i pozwalają użytkownikowi błyskawicznie znaleźć dokładnie to, czego szukał. Do innych form reklamy AdWords należą bannery (czyli tak zwana reklama graficzna), reklamy video, poprzez pocztę mailową oraz kampanie produktowe. Wszystkie one, profesjonalnie prowadzone, mogą pomóc Ci w znalezieniu potencjalnych klientów.

napis “AdWords”

Gadżety reklamowe

Masz już założoną wizytówkę firmową, a Twoje kampanie Google AdWords zaczynają Ci zapewniać coraz więcej nowych klientów. Co jeszcze możesz zrobić (wszak wiadomo, że klientów nigdy za dużo)? Zawsze dobrym pomysłem jest przygotowanie gadżetów reklamowych w postaci różnego rodzaju smyczek, długopisów, breloków do kluczy czy papierowych torebek z firmowym logo. Zwłaszcza te ostatnie gadżety są wyjątkowo skuteczne jeśli chodzi o utrzymanie obecnych i pozyskanie nowych klientów. Dlaczego? Przede wszystkim są niezwykle praktyczne i użyteczne – kiedy klient wychodzi z Twojego sklepu czy salonu, zapakuj kupione przez niego produkty w eleganckie torby papierowe z nadrukiem i dorzuć do niej foldery reklamowe lub wizytówkę. Na torebkach powinny się znaleźć  logo i nazwa Twojej firmy, a kolorystyka powinna być spójna z kolorystyką wystroju punktu. Możliwe, że klient, po powrocie do domu, zachowa ładną, gustowną torebkę, a kiedy znowu będzie potrzebował produktu lub usługi, które mu zaoferowałeś, wróci właśnie do Ciebie. Poza tym torbę zobaczą jego znajomi i bliscy, a więc informacja o Twoich usługach „pójdzie w świat”. Takie reklamowe torby papierowe są także stosunkowo tanie i składają się na płasko, więc nie potrzebujesz dużo miejsca do ich przechowywania, a ilość modeli i wzorów jest ogromna.

Ulotki i plakaty

Od lat plakaty i ulotki stanowią jedną z najbardziej skutecznych metod pozwalających na efektywne pozyskanie klienta. Wystarczy tylko wydrukować ich odpowiednią ilość i rozkleić plakaty na słupach ogłoszeniowych. Warto wykorzystać każdą dostępną przestrzeń i regularnie uzupełniać te, które zostały zerwane lub zniszczone przez np. niesprzyjające czynniki atmosferyczne. Ulotki natomiast warto przekazać wynajętej osobie, która będzie rozdawała je do ręki przechodniów i wrzucała do skrzynek na listy. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że część osób po prostu wyrzuci ulotkę do pierwszego napotkanego kosza na śmieci. Ale zapewne, zanim to zrobi, chociaż rzuci na nią okiem, mimowolnie zapamiętując znajdujące się na niej logo i specyficzną kolorystykę. Natomiast znajdą się też takie osoby, które ulotkę schowają do torby czy kieszeni i zabiorą do domu. Ten sposób pozyskiwania klientów nadal jest skuteczny, mimo że ulotki ścielą się dywanem na ulicach naszych miast. To dlatego wciąż jest stosowany. Nie lekceważ więc jego siły.

Samoobsługowe drukarki Zeccer

Zamiast ulotek można po prostu pokazać swój pomysł światu – tak, jak to ma miejsce w przypadku samoobsługowych drukarek Zeccer. Stoją one w kilkudziesięciu punktach wielu polskich miast – w galeriach handlowych, sklepach 1-minute, na uczelniach i w bibliotekach oraz kawiarniach. Dzięki nim w kilka minut wydrukujesz potrzebne Ci dokumenty, notatki czy bilety PKP i to bez stania w kolejce. Szybko, wygodnie, w czasie przerwy na kawę – czy może być lepszy sposób na przekonanie klienta do swojego produktu? 

Ustawienie drukarki samoobsługowej w kawiarnii czy restauracji to idealna forma zachęcenia Klientów. Bardzo prawdopodobne, że osoba, która skorzystała z drukarki pozostanie też w kawiarni czy restauracji i skorzysta z jej oferty, jeżeli będzie zadowolona najprawdopodobniej powróci i zyskasz nowego, stałego Klienta. Dodatkowo, bardzo możliwe, że poleci to miejsce swoim znajomym, mówiąc że w danej restauracji szybko może coś wydrukować. Jak to działa w praktyce? Odwiedź stronę https://zeccer.pl/ i dowiedz się więcej. 

Reklama w social media

Czy znajdzie się obecnie ktoś, kto nie posiada konta w przynajmniej jednym portalu społecznościowym? Zapewne takie osoby istnieją, ale ma jest ich już wiele. Użytkownikami portali społecznościowych są zarówno młode, kilkunastoletnie dzieciaki, jak i dorosłe osoby na szanowanych stanowiskach i osoby starsze. Wszyscy doceniają nieograniczone możliwości kontaktowania się ze znajomymi i obcymi z całego świata. To jednak także szansa dla firm, która pozwala stosunkowo niewielkim nakładem pracy i kosztów pozyskać klientów. Wystarczy tylko założyć firmowy profil, opisać swoją działalność, wstawić zdjęcia swoich produktów. Na tym jednak praca się nie kończy, bowiem, aby utrzymać aktywnych i pozyskać nowych klientów, należy utrzymywać z nimi stały kontakt. Czyli regularnie zamieszczać nowe posty, koniecznie ze zdjęciami, np. nowej linii kolorystycznej produktu. Warto też poprosić klientów o przesyłanie komentarzy i zdjęć przedstawiających ich samych korzystających z zakupionego u Ciebie produktu lub usługi. Taka forma reklamy z pewnością zachęci do kontaktu osoby, które szukają asortymentu z kategorii, którą się zajmujesz. Dodatkowo reklama w social media rozchodzi się błyskawicznie – wystarczy, że któryś z Twoich klientów „polubi” Twój profil lub kliknie ikonę „udostępnij”, a reklama będzie widoczna także dla jego znajomych. Należy pamiętać o tym, że adres strony internetowej oraz witryny Twojej firmy powinny zostać uzupełnione w stosownych polach profilu. W ten sposób będą dobrze widoczne, a klienci będą regularnie odwiedzali je, pozwalając im przy okazji wskoczyć wyżej w wynikach wyszukiwania.

Oto 6 skutecznych sposobów pozyskiwania klientów dla Twojej firmy. Ale to tylko część z ogromnej ilości sposobów na zdobycie jeszcze większej ilości odbiorców i podniesienie sprzedaży firmy. Warto więc czytać artykuły, korzystać z możliwości, jakie dają darmowe szkolenia z marketingu i w praktyce stosować porady dostępne w internecie, na przykład na specjalistycznych blogach.

Jak wybrać biuro tłumaczeń

0
tłumaczenie dokumentów

Polski rynek tłumaczeń to obecnie przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy biur. W związku z tym, gdy musimy skorzystać z usług tłumacza, możemy mieć spory problem z wyborem któregoś z nich. Czym się w takim wypadku kierować, żeby nie żałować później swojej decyzji? Odpowiedź w poniższym tekście.

O cenach słów kilka

Nie da się ukryć, że cena jest najczęściej głównym czynnikiem decydującym o wyborze danego biura. Trzeba jednak mieć świadomość, że kusząco niskie koszty idą najczęściej w parze z mniej solidną jakością ich wykonania. Zwykle takie tanie przekłady trwają także dłużej. Skąd się to bierze? Otóż najniższe ceny tłumaczenia są przeważnie oferowane przez biuro współpracujące ze świeżo zaprzysięgłymi tłumaczami. Brak im niestety doświadczenia i są skłonni podjąć się jakiegokolwiek zlecenia, byle tylko zaistnieć na rynku. Często więc biorą na siebie zbyt dużo w zbyt krótkim czasie, co w połączeniu z rzeczonym brakiem doświadczenia owocuje kiepską jakością tłumaczenia. Należy też pamiętać, że tanie tłumaczenia zazwyczaj nie podlegają korekcie. Nie ma więc żadnej kontroli jakości tłumaczeń (poza samym tłumaczem oczywiście) i mogą one zawierać błędy. Co jest niedopuszczalne w ważnych dokumentach — dla wielu firm tłumaczenia przygotowane niedbale mogą poważnie zaszkodzić ich działalności.

Korekta jest natomiast standardem w wielu profesjonalnych biurach. Nad jakością tłumaczenia pracuje więc przynajmniej dwie osoby, co automatycznie zwiększa cenę. Czasem oprócz tłumacza i korektora, tłumaczenia są jeszcze sprawdzane przez redaktora. Dzięki temu mamy pewność, że jakość tekstu będzie dużo lepsza. Warto więc zapłacić więcej za profesjonalnie przygotowany przekład, niż skusić się na niską cenę i musieć powtarzać tłumaczenie. Szczególnie gdy zależy nam na reputacji firmy — zaoszczędzenie kilkuset złotych w żadnym razie nie jest warte jej nadszarpnięcia.

tłumaczenie dokumentów

Co brać pod uwagę przy wyborze biura tłumaczeń?

Sama cena tłumaczenia to oczywiście nie wszystko i sugerowanie się wyłącznie kwestią kosztów może najwyżej zmniejszyć pulę, z której będziemy musieli wybrać dane biuro tłumaczeń. Oto kilka kwestii, którym warto się przyjrzeć przed podjęciem ostatecznej decyzji:

Doświadczenie i referencje

Informacje na ten temat można zazwyczaj znaleźć na stronie internetowej. Zasadniczo im więcej zrealizowanych projektów i klientów, z którymi współpracowało dane biuro, tym większa pewność, że mamy do czynienia z profesjonalistami. Długa obecność firmy na rynku świadczy więc o wywiązywaniu się z umów i wysokiej jakości usług. Oznacza także, że z danym biurem tłumaczeń najprawdopodobniej mieli do czynienia przedstawiciele wielu branż i ma ono doświadczenie pozwalające wykonywać np. tłumaczenia techniczne, jednym z takich biur jest ABC Tłumaczenia. Warto też przejrzeć zamieszczone w internecie opinie o interesującym nas biurze. Trzeba jednak pamiętać, że anonimowi użytkownicy są niekoniecznie godnym zaufania źródłem informacji.

Jakość

Jak już wyżej wspomniano, duży wpływ na jakość tłumaczenia ma przeprowadzenie korekty. Częstą praktyką wśród profesjonalnych biur tłumaczeń jest świadczenie usługi dodatkowej korekty. Wiąże się to oczywiście z wyższą ceną przekładu, ale daje gwarancję wysokiej jakości. Warto też zwrócić uwagę, czy współpracują w tej kwestii z native speakerami. Jest to niewątpliwa zaleta, zwłaszcza gdy zamierzamy zlecić techniczne tłumaczenia dokumentów firmowych.

Poza tym jakość można wstępnie sprawdzić już na samej stronie internetowej konkretnego biura — w końcu jest to wizytówka każdej firmy. Jeśli w zamieszczonych na niej treściach trafiają się błędy typograficzne lub językowe (w wersji polskiej lub obcojęzycznej), istnieje spore prawdopodobieństwo, że pojawią się także w przekazanym do tłumaczenia tekście.

Oferta językowa i zakres usług

Przeglądając oferty, trzeba przede wszystkim sprawdzić, czy biuro tłumaczeń specjalizuje się w potrzebnym nam języku. O ile nie będzie z tym problemu, jeśli chodzi o np. angielski, hiszpański, czy niemiecki, tak tłumaczenia bardziej „egzotycznych” języków jak japoński, chiński czy litewski będą trudniejsze do zrealizowania. Jeśli specjalizacja nie obejmuje interesującego nas języka, trzeba się liczyć z tym, że nasze zlecenie zostanie przekazane niekoniecznie kompetentnemu podwykonawcy.

Nie każde biuro tłumaczeń wykonuje też te same usługi, co powinno być dość oczywiste. Choć tłumaczenia przysięgłe (uwierzytelnione) i zwykłe są standardowymi pozycjami w każdej ofercie, tak tłumaczenia specjalistyczne, np. z dziedziny medycznej, są o wiele rzadziej spotykane. Podobnie jak tłumaczenia techniczne wymagają one bowiem znajomości specyficznych pojęć używanych w danej branży, która to wiedza jest znacznie mniej powszechna.

Co dalej?

Gdy mamy już kilka interesujących nas biur tłumaczeń, dobrze jest nawiązać z nimi bezpośredni kontakt. Dzięki temu możemy uzyskać dodatkowe informacje dotyczące tłumaczenia, które pomogą nam w podjęciu ostatecznej decyzji. Powinniśmy zapytać przede wszystkim o kwalifikacje pracowników, wykorzystywane narzędzia oraz terminy i warunki płatności.

Poza tym większość oferuje usługę darmowej wstępnej wyceny przesłanych tekstów. Trwa to zazwyczaj krótko (np. kilka godzin) i daje świetną podstawę do porównywania ofert.

Podsumowanie

Wybierając tłumacza, warto zdać się na profesjonalne biura tłumaczeń. Dają one gwarancję wysokiej jakości przy rozsądnych cenach, bez ryzyka, które niesie ze sobą korzystanie z najtańszych ofert.

ZOBACZ TEŻ