Koperty – czym się różnią od siebie?

0
jakie są rodzaje kopert?

Koperty można śmiało nazwać najpopularniejszym i najbardziej uniwersalnym opakowaniem przesyłki lub listu. W kopercie możemy umieścić zarówno list, niewielki przedmiot lub kartkę pocztową. Wszystko to co nie jest łatwe do zniszczenia i nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń.

Koperty są dostępne w wielu rozmiarach i rodzajach. Dzięki mnogości kopert bez większego problemu, możemy dopasować się do rozmiaru przesyłki.

Popularne rozmiary koper

Najczęściej wybieranym rozmiarem kopert jest rozmiar C6, głównie ze względu na swoją uniwersalność, ponieważ do takiej koperty zmieścimy zarówno kartkę pocztową, jak i kartki A4 złożone na pół.

Jeżeli chcemy spakować do koperty coś co ma większy gabaryt, powinniśmy wybrać kopertę w większym rozmiarze. Ale to nie problem, bo jak wiadomo rodzajów kopert jest cała masa. Jeżeli ktoś się nie zna na rodzajach kopert, nic nie szkodzi. Właśnie po to została wprowadzona międzynarodowa kwalifikacja. Jest to taki przewodnik po proporcjach i wielkościach kopert dostępnych na rynku.

Koperty - czym się różnią?

Najpopularniejsze rozmiary kopert:

  • koperta C3, możemy ją zaliczyć do kategorii dużych kopert. Swoją wielkością odpowiada kartce A3. Wymiary takiej koperty to 32,4 cm na 45,8 cm.
  • koperta C4, jest mniejszym wariantem, niż koperta C3. Do takiej koperty zmieści się kartka, która ma wielkość A4. Wymiary takiej koperty to 22,9 cm na 32,4 cm.
  • koperta C5, ma średnią wielkość, zmieści się do niej kartka A4 złożona na pół. Wymiary takiej koperty to 16,2 cm na 22,9 cm.
  • koperta C6, jak już wiadomo jest to najpopularniejsza wielkość koperty. Swoim rozmiarem idealnie pasuje do klasycznej kartki pocztowej. Wymiary takiej koperty to 11,4 cm na 16,2 cm.
  • koperta DL, jest nietypowa. Charakteryzuję się tym, że jest wąska i długa.

Jak wybrać rozmiar koperty?

To jaki rozmiar koperty wybierzemy, zależy przede wszystkim od tego co chcemy wysłać w tej kopercie. Niektóre rzeczy da się zgiąć i złożyć na kilka części, ale nie wszystkie. Te, które można złożyć, należy wysłać w kopercie C6, te których nie da się złożyć, należy wysłać w kopercie dobranej do przedmiotu.

Przeczytaj też: http://100dia.pl/kalendarze-dla-dzieci-po-co-dziecku-kalendarz/

Jak sprawdzić, czy jestem w KRD?

0
Jak sprawdzić, czy jestem w KRD

Krajowy Rejestr Dłużników jest bazą, która zawiera informacje na temat naszego zadłużenia. Sprawdzenie swojego wpisu pozwoli nie tylko na kontrolę swoich finansów, ale także na zabezpieczenie się przed wyłudzeniem kredytu.

Weryfikacja swojego profilu w KRD

Sprawdzenie, czy znajdujemy się w bazie Krajowego Rejestry Dłużników to prosta operacja, którą możemy przeprowadzić bez wychodzenia z domu. Ponadto w standardowej wersji jest ona całkowicie darmowa.

W celu weryfikacji swojego profilu należy założyć konto na oficjalnej stronie KRD. Polega ona podaniu danych z dowodu i potwierdzeniu adresu e-mail. Następnie jesteśmy proszenie o zdjęcie obustronne dowodu albo też wykonanie bezzwrotnego przelewu o wysokość 1 zł.

Jeżeli zależy nam na czasie, warto wybrać drugą opcję. Zatwierdzenie przelewu zajmuje kilka minut i po tym czasie możemy pobrać raport KRD. Taką czynność możemy powtórzyć raz na 6 miesięcy. Jeżeli chcemy mieć nieograniczony dostęp do bazy, wystarczy wykupić rozszerzony pakiet. Dzięki niemu będziemy także poinformowani o firmach, które sprawdzały w ostatnim czasie nasz rejestr.

W odróżnieniu od BIKu Krajowy Rejestr Dłużników podaje nam wyłącznie negatywne informacje. Żeby do niego trafić, nasz dług powinien wynosić minimum 200 zł z zadłużeniem dłuższym aniżeli 60 dni. Inaczej jest w przypadku firm. Aby znalazły się w rejestrze muszą posiadać dług na co najmniej 500 zł przy takiej długości zadłużenia.

Co zrobić z wpisem w KRD?

W przypadku posiadania negatywnej informacji w KRD powinniśmy czym prędzej zweryfikować tę sytuację. Wpis tego rodzaju może być spowodowany nie tylko niezapłaceniem raty, kredytu, ale także:

– alimentów

– mandatu

– rachunków telekomunikacyjnych

– czynszu

– opłat za ubezpieczenie

Jeżeli jesteśmy przekonani, że nie zalegamy z żadnymi opłatami, możemy szukać przyczyny gdzie indziej. Jednym z nich jest zaciągnięcie zadłużenia na cudze dane. Niestety wciąż odnotowuje się takie przypadki. Dlatego warto raz na pół roku sprawdzić Krajowy Rejestr Dłużników, aby w razie potrzeby móc jak najszybciej zainterweniować.

Czy można wziąć pożyczkę pomimo wpisu w rejestr?

Negatywna historia zadłużenia może się ciągnąć za nami latami. W przypadku sytuacji losowych możemy mieć trudności z zaciągnięciem kredytu. Instytucje bankowe posiadają jasne określone zasady weryfikacji przyszłych kredytobiorców. Dlatego też w takich sytuacjach warto skorzystać z usług pożyczek pozabankowych.

Pożyczka bez KRD jest możliwa w instytucjach, które nie sprawdzają baz. Pozwalają one na zaciągnięcie tak zwanej chwilówki na dowolny cel. Charakteryzują się szybkim terminem spłaty oraz brakiem zbędnych formalności. Dzięki czemu możemy uzyskać pieniądze bez wychodzenia z domu. Pożyczki bez KRD to dla wielu osób szansa na załatanie dziury w budżecie domowym i polepszenie sytuacji finansowej.

Pięć powodów i trochę więcej dla których warto zadbać o swoje okna

0
Pięć powodów i trochę więcej dla których warto zadbać o swoje okna

Gdy wykańczamy nasze wymarzone mieszkanie musimy pomyśleć o właściwym dopięciu bardzo wielu szczegółów. Nie da się bowiem ukryć, że często nawet niepozorne rzeczy mają w końcowym rozrachunku bardzo duży wpływ na jakość naszego mieszkania. Jedną z kwestii, którą każdorazowo musimy priorytetowo wręcz rozwiązać jest wszystko to co wiąże się z domowymi witrynami. Jak wiadomo prawidłowy i szczelny montaż okna ma niebagatelne znaczenie dla utrzymywania właściwego poziomu ciepła w pomieszczeniu.

Warto przy tym także zaznaczyć, że odpowiednia temperatura ma bardzo wielkie znaczenie co najmniej z kilku powodów o których nie omieszkamy wspomnieć. Po pierwsze i co też najbardziej oczywiste ciepło to po prostu uczucie komfortu. Cóż może być bowiem bardziej relaksującego niż błogi stan odprężenia w nagrzanym pokoju, gdy na zewnątrz zapanowały już zimowe temperatury. Któż z nas nie zna tego uczucia, kiedy cali przemarznięci i pokryci śniegiem możemy wreszcie nieco się ogrzać przekraczając próg naszego domu.

Drugim powodem, chociaż absolutnie nie mniej ważnym są kwestie zdrowotne. Jak pokazują liczne badania przeprowadzane już od lat przebywanie z zaziębionych pomieszczeniach bardzo mocno wpływa na ryzyko występowania wszelkiego rodzaju chorób. Co jasne szczególnie niebezpieczne jest to właśnie w zimę, kiedy za oknami słupki rtęci nierzadko pokazują dość duże wartości poniżej zera stopni Celsjusza. Nie na darmo z resztą mówi się, że to zdrowie jest najważniejsze i o tym, wydawać by się mogło trywialnym powiedzeniu warto jednak zawsze pamiętać.

Trzecim powodem, dla którego warto dobrze zamontować okna są oszczędności. Chociaż wiele osób może być teraz zdziwionych to jednak każdy dostawca ciepła potwierdzi, że wszelkie niepożądane szczeliny wpływają bardzo niekorzystnie na zatrzymywanie ciepła a w konsekwencja także na nasz portfel. Przy takich nieszczelnościach musimy dużo więcej grzać co skutkuje oczywiście dużo większymi rachunkami niż zazwyczaj. Jako piąty powód podać możemy z kolei kwestie estetyczne.

Jak potwierdzają liczni specjaliści z dziedziny projektowania wnętrz nieprawidłowo zamocowane ramy okienne potrafią szpecić nawet najbardziej wyszukany wystrój. Czasem możemy się co prawda łudzić, że takie niedoróbki nie są zbytnio widoczne, jednak wystarczy spytać odwiedzających nas gości o szczerą opinię na ten temat a z pewnością potwierdzą to o czym wcześniej wspominaliśmy. Skoro więc pisaliśmy wcześniej o tym, że do utrzymania ciepła musimy prawidłowo dopasować witryny to zastanówmy się w jaki sposób właściwie powinno to wyglądać. Można zastosować tak zwany ciepły montaż okien i okna prawidłowo zamontowane będą już na lata.

Oczywiście warto do takich prac zatrudnić wykwalifikowanych fachowców, którzy doskonale będą wiedzieć, w jaki sposób się do takich prac po prostu zadbać. Co prawda obecnie w Internecie znajdziemy bardzo wiele różnego rodzaju poradników na ten temat jak na przykład ten tutaj prawidlowymontaz.pl/prawidlowy-montaz, lecz my zdecydowanie bardziej radzimy to, aby nająć jednak fachowców.

Warto w tym względzie dodać, iż częstokroć za taką usługę nie zapłacimy wcale zbyt wiele. Na dzisiejszym rynku usługowym działa bowiem bardzo wiele firm wykonujących tego typu prace, co oczywiście nie pozostaje bez wpływu właśnie na ceny takich usług.Reasumując zatem nasze rozważania stanowczo zachęcamy wszystkich do tego, aby już na etapie prac budowlanych z właściwą solidnością podeszli do tematyki mocowania ram okiennych. Natomiast osobom, które już mają je zamocowane polecamy przyjrzenie się czy czasem nie warto zakupić nowych ram.

Okna bowiem jak każda rzecz na tym świecie po prostu wraz z mijającymi latami po prostu się zużywają. Rzecz jasna jeśli wybierzemy solidne konstrukcje to z pewnością powinny nam one posłużyć przez długie lata, jednak prawdopodobnie i tak będzie je trzeba kiedyś wymienić na nowe. Prawidłowy montaż okien w Chorzowie da nam jednak spokój na lata i pozwoli uniknąć kłopotów, o których wspominaliśmy wcześniej. Taka już jest kolej rzeczy i to nie tylko jeśli mówimy o okiennictwie.

Źródło: Multiko Architektura Okien

Marynarze, a podatki

0
Marynarze, a podatki

Podatki to coś co pozwala zdrowemu organizmowi państwowemu rozsądnie funkcjonować, płaci je każdy człowiek cieśla, ksiądz, nauczyciel, kucharz, a także marynarz. Jeżeli chcemy na starość mieć emeryturę, w przypadku choroby rentę, a także zapewnioną opiekę medyczną i prawną musimy się z nimi liczyć. Jest to w pewnym stopniu gwarant naszego bezpieczeństwa, pewnego rodzaju ubezpieczenie od nieszczęśliwych następstw. Nieważne czy pracujemy w stolarni, czy jesteśmy wilkami morskimi. Chociaż w tym przypadku mamy dodatkowy aspekt, mianowicie podatki marynarzy nie muszą być jednak aż tak wysokie

W przypadku aspektu podatki dla marynarzy może nam pomóc radcaprawny-trojmiasto.pl/podatki-marynarskie/. Każdy człowiek potrzebuje czasami porady prawnej, tym bardziej marynarz chcący zabezpieczyć swoją przyszłość, swoją rodzinę, a także w tej jakże nierównej pracy przynajmniej częściową stałość. Dlatego warto zainteresować się formami podatkowymi adekwatnymi właśnie dla tej profesji. Bo właśnie podatki dla marynarzy to dosyć trudny aspekt w którym porada prawna może okazać się niezbędna. Dobry prawnik odpowie na nasze pytania, wczuje się w sytuacje i pomoże dobrać do niej odpowiednie rozwiązania. Może doradzić też w aspektach niecodziennych, zawikłanych, w których prawo będzie wymagało pewnego rodzaju interpretacji i właściwego nakierowania argumentów. Marynarze mogą się teraz ubiegać o zwolnienie z podatku dochodowego. Sejm uchwalił także, że o zwolnienie z tego podatku mogą się także ubiegać marynarze pływający pod obcą banderą. Dlatego w tym przypadku tak ważna może być porada prawna. Pozwoli to przecież osiągnąć jakby nie patrzeć dużo większe gratyfikacje finansowe za swoją pracę.

W przypadku podatków marynarskich warto zasięgnąć porady radcy prawnego. Możemy na tym wiele zyskać, a także zapewnić sobie pewną stałość dochodów. Dobry radca pomoże, podpowie, przeprowadzi za nas wiele czynności, z którymi samemu, bez fachowej wiedzy było by człowiekowi ciężko. Warto w typ przypadku wybrać rozsądnie i udać się do specjalisty, który w tym temacie może bardzo ułatwić nam dalsze funkcjonowanie w tym zawodzie.

Prowadzenia biznesu – nie takie trudne

0
Prowadzenia biznesu - nie takie trudne

Chcesz zacząć swoją przygodę z biznesem? Masz już dość pracy na etacie i ciągłych nakazów i zakazów twojego szefa? Chciałbyś pewnie być sam dla siebie sterem, żeglarzem, okrętem? Wszystko się zgadza, lecz przed tobą stoi trudna do przebycia przeszkoda… Bo czy kiedykolwiek indziej, miałeś już do czynienia z zarządzaniem firmą, całą tą nudną i zawiłą pracą papierkową? Czy masz świadomość kiedy i jakie rachunki będziesz musiał zapłacić? Masz może studia z zarządzania lub ekonomi? Nie? No to cóż, pewnie to oznacza, że musisz pożegnać się z marzeniami o własnym biznesie. Otóż nie. Nie musisz się poddawać już na starcie. Ponieważ istnieje coś takiego jak program kadrowo płacowy dla biur rachunkowych. Co to takiego?

Najprościej rzecz ujmując, to taki twój dobry wspólnik, w którego interesie jest aby pomóc rozwinąć skrzydła. Ale pewnie jako początkujący przedsiębiorca tniesz koszty na wszystkim co się da, prawda? Dlatego potrzebujesz programy księgowe dla biur rachunkowych ranking, dzięki któremu zaoszczędzisz na zatrudnieniu księgowej. Więc widzisz, że takie rozwiązanie pozwala na samym początku zaoszczędzić trochę pieniędzy. Ale abyś jeszcze chciał jeszcze oszczędzić to polecam Ci program księgowy dla biura rachunkowego mb24.pl. Jest to taki dobry anioł stróż nad twoim biznesem, który pomoże Ci na początku rozwinąć twój pomysł. Oczywiście ta pomoc nie jest zarezerwowana tylko dla początkujących przedsiębiorców, więc możesz się zaprzyjaźnić z tym aniołem na dłuższy czas.

Platforma mb24.pl pomoże Ci między innymi, z opłacaniem wszelakich podatków, udostępnia Ci przydatne narzędzia które pomogą rozwinąć twój biznes. Pomaga w zarządzaniu sprzedażą, poprzez wystawianie faktur. Załatwia za Ciebie wszelkie trudności i całą ,,papierkową robotę” związaną z zatrudnieniem pracowników czy udostępnia funkcję księgowości online. Co daje dużą wygodę w prowadzeniu biznesu na odległość, czy po prostu pozwala na ciągłej możliwości ,,trzymania ręki na pulsie”. Więc jeśli nie chcesz aby twój pomysł i marzenia rozkwitły to wiesz co robić.

Jak bezpiecznie i w zoptymalizowany sposób przechowywać dokumenty firmowe?

0
Jak bezpiecznie i w zoptymalizowany sposób przechowywać dokumenty firmowe?

Archiwizacja i przechowywanie dokumentów to jeden z obowiązków firm. Aby odpowiednio przechowywać dokumenty trzeba znać odpowiednie przepisy i zasady ich przechowywania. Jak również w odpowiednim czasie pozbywać się nieaktualnych i niepotrzebnych już dokumentów, aby minimalizować ich ilość. Ważna jest również optymalizacja przechowywania dokumentów, w tym celu można przechowywać dokumentację w formie elektronicznej lub powierzyć przechowywanie dokumentów firmie zewnętrznej.

Kredyt na remont – ostatnia deska ratunku czy rozsądne podejście do finansowania przedsięwzięcia?

0
Kredyt na remont

Remont domu lub mieszkania stanowi poważne wyzwanie finansowe, nawet dla osób, które nie borykają się z problemami finansowymi i śmiało wystarcza im „do pierwszego”. Sfinansowanie odnowienia swojego lokum z kredytu gotówkowego lub pożyczki pozabankowej może być dobrym rozwiązaniem, pozwalającym uniknąć dołka finansowego w przyszłości.

Certyfikaty z języków obcych – czy warto je mieć? Wyjaśniamy!

0
Certyfikaty z języków obcych – czy warto je mieć? Wyjaśniamy!

Certyfikat językowy z języka obcego to nie tylko ciekawe udokumentowanie naszych umiejętności i czasu poświęconego na naukę, które włożymy do teczki ze świadectwami. Warto zastanowić się, jaką karierę planujemy w przyszłości – taki dokument może nam ją bowiem ułatwić.

Meble biurowe, czyli wizytówka Twojej firmy

0
Meble biurowe, czyli wizytówka Twojej firmy

Meble biurowe często kojarzą się z nieestetycznymi koszmarkami rodem z PRL-u. Nowoczesny design mebli biurowych to praktyczne rozwiązania, które jednocześnie nie będą razić w oczy nawet najbardziej wymagającego kontrahenta. Szukasz praktycznych i estetycznych meblarskich rozwiązań do Twojego biura? Oto kilka rzeczy, które z pewnością Cię zainteresują.

I do gabinetu i do recepcji

Zarówno biuro, jak i recepcja pełnią głównie funkcję reprezentacyjną. Dobór i aranżacja odpowiednich mebli wpływa na to jak będą postrzegać Cię klienci i kontrahenci oraz pomogą podkreślić Twój profesjonalizm i doświadczenie.

FX Meble to sprawdzony wybór biurowych mebli i lad recepcyjnych. Zarówno meble gabinetowe, jak i lady wykonane są z wysokojakościowej płyty. FX Meble to nie tylko precyzja i staranne wykonanie, ale także dbałość o detale. Produkty FX Meble to także uniwersalny, ponadczasowy design, który podkreśli profesjonalny charakter każdego biura.

Użytkowość przede wszystkim

Kupując meble do gabinetu czy biura, warto kierować się dwoma wytycznymi. Po pierwsze meble powinny mieć nowoczesny design i wyglądać solidnie i profesjonalnie. Po drugie, jeżeli zdecydujesz się na model, który odzwierciedla charakter biurowego czy gabinetowego pomieszczenia oraz świetnie wpisuje się w aranżacyjną wizję, zwróć uwagę na jego użytkowość. Nawet najbardziej solidne i perfekcyjnie wykonane biurko czy szafka nie sprawdzi się w biurowej przestrzeni, jeżeli nie będzie praktyczne i funkcjonalne.

Biurko powinno mieć odpowiednio zaprojektowany blat, który będzie dostosowany do codziennej pracy oraz posiadać szafkę lub szufladę (najlepiej zamykaną na kluczyk) na najpotrzebniejsze rzeczy i dokumenty, do których użytkownik biura czy gabinetu musi mieć łatwy i szybki dostęp w każdej chwili.

Wyposażenie gabinetu czy biura to także różnego rodzaju półki oraz szafki. Umożliwiają przechowywanie dokumentów, przedmiotów niezbędnych do codziennej pracy (np.: odpowiednia szafka lub półka na drukarkę), czy elementów ozdobnych lub dyplomów, które oddają charakter firmy i współtworzą jej profesjonalny wizerunek.

Architekci i projektanci wnętrz podkreślają, że idealne meble gabinetowe dają możliwość uzupełnienia podstawowego zestawu o dodatkowe elementy. Meblując biuro, nie zawsze da się przewidzieć wszystkie sytuacje oraz potrzeby klientów, personelu czy swoje własne. Możliwość dodania szafek czy półek w tym samym stylu jest cenną opcją oferowaną przez producentów mebli biurowych i gabinetowych.

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, czyli jak umeblować recepcję?

Recepcja to wizytówka każdego biura. FX Meble oferuje szeroki wybór lad recepcyjnych dla najbardziej wymagających właścicieli firm.

To właśnie recepcję jako pierwszą widzi każdy kontrahent albo klient, kiedy wchodzi do biura. Lada recepcyjna powinna być estetyczna i elegancka. Przy planowaniu recepcji oprócz estetyki należy zwrócić uwagę, by jej styl idealnie wpisywał się w design całego biura i podkreślał profesjonalizm firmy.

Lada recepcyjna powinna mieć solidne wykonanie oraz zawierać praktyczne rozwiązania dostosowane przede wszystkim do potrzeb klientów i kontrahentów. Jeżeli przy ladzie recepcyjnej mają być udzielane tylko szybkie informacje, można spokojnie zdecydować się na wysoki blat bez krzeseł. Jeśli natomiast osoby przychodzące do firmy będą spędzać z różnych powodów przy ladzie troszkę więcej czasu, warto pomyśleć o modelu z niższym blatem i krzesłami dla klientów, po to, by zapewnić im jak największy komfort.

Wybór mebli biurowych to jeden z najważniejszych wyborów designerskich jaki czeka Cię przy aranżowaniu pomieszczeń w Twojej firmie. Pamiętaj, by oprócz estetyki wziąć pod uwagę również praktyczny charakter biurek czy lad recepcyjnych.

Zawody, w których zawsze znajdziesz pracę

0
Zawody, w których zawsze znajdziesz pracę

Jeżeli właśnie wybierasz się na studia, a do końca nie wiesz co chcesz robić, to jednym z kryteriów wyboru może być pewność i stałość zatrudnienia. Są bowiem zawody, które w najbliższych latach na pewno będą potrzebowały specjalistów. Należą do nich księgowi, programiści czy inżynierowie. To obecnie topowe kierunki na uczelniach – podyktowane głównie rynkiem pracy oraz brakiem wolnych specjalistów. Czym się charakteryzują?

ZOBACZ TEŻ