Jak utylizować zużyty olej spożywczy?

0
Jak utylizować zużyty olej spożywczy

Wiele osób, które smażą potrawy na olejach spożywczych wylewają je do umywalki. To podstawowy błąd, który nigdy nie powinien mieć miejsca. Utylizacja oleju powinna być bardziej odpowiedzialna. Nie należy kierować się wtedy wygodą czy oszczędnością czasu. Tłuszcze kuchenne łatwo akumulują się na rurach odpływowych, przez co dochodzi do ich zatykania i pękania. Można wtedy zalać całe mieszanie. Prawie 50% zgłaszanych u hydraulika niedrożności rur wynika z niepoprawnej utylizacji. Jak w takim razie pozbyć się olejów spożywczych?

Wyrzucenie do śmieci

Najprostszą metodą utylizacji jest wyrzucenie oleju do śmieci. Najlepiej posłużyć się specjalnymi papierowymi ręcznikami. Metoda ta sprawdza się najlepiej, jeżeli tłuszczu jest stosunkowo mało. Należy pamiętać, żeby tłuszcz, który wrzucamy do kosza nie był gorący. Warto postarać się, żeby nie wlewać go w formie płynnej. Jeżeli nie ma pod ręką ręcznika to można olej zmieszać z trocinami czy piaskiem.

Ponowne użycie

Utylizacja oleju może być bardziej oszczędna. Większość osób używa tłuszczów kuchennych zaledwie jeden raz. Warto wspierać takie akcje jak „Zero Waste”, gdzie część produktów wykorzystuje się wielokrotnie. Olejów nie można jednak wykorzystywać ponownie w każdej sytuacji. Należy pamiętać, że ich temperatura nie może przekraczać 190°C – unika się wtedy spalenia tłuszczów. Nie należy ponadto mieszać różnych rodzajów tłuszczy. Używać należy albo rzepaku, albo słonecznika – nigdy nie należy ich łączyć.

Trzeba też przecedzić użyty olej. Oddziela się wtedy starą żywność z patelni od tej nowej. Olej musi być przechowywany w specjalnych, nieszczelnym pojemniku, bez dostępu do powietrza. Zachowa to jego świeżość i nie dochodzi przez to do procesu jełczenia.

Przetworzenie

Najbardziej nietypowym sposobem może być oddanie oleju do przetworzenia. Mało osób wie, że można go wykorzystać w celu napędzania samochodów bio-dieslami. Wykorzystaniem olejów zajmuje się coraz więcej uczelni, które szukają alternatyw dla tradycyjnych paliw kopalnych. Organizowane są częste zbiórki na terenie całego kraju. Trzeba jedynie zorientować się z wyprzedzeniem gdzie. Utylizacja oleju może przesłużyć się społeczeństwu bardziej niż bylibyśmy sobie w stanie wyobrazić.

Oddanie na specjalne zbiórki

Marnowanie żywności to jeden z większych problemów z jakim mierzy się współczesny świat. Jeżeli kupiliśmy za dużo tłuszczy to możemy oddać je potrzebującym. Nie będą oni też narzekali na tłuszcz zużyty wcześniej. Specjalne zbiórki organizowane są szczególnie często przed Bożym Narodzeniem czy Wielkanocą. Najlepiej nie oddawać pojedynczych butelek, ale zebrać ich większość ilość. Najlepiej przelać oleje do jednego, wspólnego pojemnika.

Organizatorzy zbiórek wymyślili naprawdę ciekawe sposoby na wykorzystanie takich tłuszczy. Część z nich stosuje się do stworzenia mydeł czy lampek olejnych. Można zrobić takie środki samemu, przeglądając odpowiednie poradniki w Internecie. Oleje można też wykorzystać do golenia czy smarowania łopat odśnieżających. To z pewnością lepszy sposób ich użycia niż niszczenie własnych rur odpływowych czy kanalizacji.

Dodatkowe informacje o ekologicznej utylizacji zużytego oleju gastronomicznego znajdziesz na stronie TrafinOil.pl – dowiedz się więcej.

Jakie korzyści płyną z reklamy na billboardzie?

0
billboard

Każdy przedsiębiorca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotna dla jego biznesu jest reklama. To ona sprawia, że pojawiają się nowi klienci i kontrahenci, a w efekcie zapewnia możliwość rozwoju własnej firmy. Skutecznie przeprowadzona może być pierwszym krokiem do rozszerzenia działalności o nowe gałęzie lub założenie filii. Dlaczego zatem warto wybrać tę, która umieszczona zostanie na billboardach?

Duży rozmiar i odpowiednia lokalizacja

Billboardy można znaleźć dosłownie wszędzie. Są w każdym mieście: na ścianach budynków albo wolnostojące, jak również przy drogach dojazdowych. Każdy z nich przyciąga wzrok osób przechodzących lub przejeżdżających nieopodal ze względu na swój duży rozmiar i wyrazistą kolorystykę. Co więcej, są one wręcz pożądanym urozmaiceniem w takich miejscach, w których najczęściej pojawiają się korki, gdyż sprawiają, że droga staje się mniej monotonna. Dłuższy czas oczekiwania na przejazd pozwala z kolei na lepsze zapoznanie z ofertą i wzbudza większe zainteresowanie.

Te trzy cechy: duży rozmiar, wyrazisty design oraz lokalizacja w strategicznym punkcie sprawiają, że reklama przedstawiona na billboardach łatwo zapada w pamięć osób, które znajdą się w jej pobliżu.

Dociera do każdego

Kolejna ważna cecha reklamy na tablicach to możliwość zainteresowania dosłownie każdej osoby, czego nie można powiedzieć o innych nośnikach. Billboardy są widoczne dla przejeżdżających i przechodniów, dla osób starszych i młodszych, dzięki czemu mają wpływ na bardzo szerokie grono odbiorców – czyli jednocześnie potencjalnych klientów.

Jest to cecha, którą nie mogą pochwalić się na przykład reklamy w komunikacji miejskiej, gdyż nie każdy z niej korzysta. Również popularna reklama w internecie nie dociera do każdego, gdyż istnieje całe grono osób, które nie korzystają z sieci, a korzystający z kolei chętnie blokują reklamy za pomocą specjalnych wtyczek i oprogramowania. Klasyczne ulotki są z kolei zazwyczaj omijane lub wyrzucane już po kilku krokach.

Świetnie sprawdza się na rynku lokalnym i globalnym

Prowadząc własną działalność gospodarczą, należy brać pod uwagę różne strategie rozwoju firmy. W zależności od rodzaju przedsiębiorstwa warto postawić na globalne lub lokalne rynki oraz kontrahentów. Reklama powinna zostać więc odpowiednio dobrana pod ich kątem – a w przypadku tablic reklamowych, może sprawdzić się w obu tych grupach.

Aby lokalnie korzystać z billboardów, wystarczy zainwestować w reklamę na kilku znajdujących się w danym mieście, gminie czy powiecie. Dzięki temu koszty są stosunkowo niewielkie, a skuteczność takiej oferty szybko sprawi, że zostaną zwrócone. Jeśli jednak interesujące wydaje się podbicie ogólnopolskiego rynku, można zdecydować się na prowadzenie kampanii także w innych miastach, obejmując zasięgiem całe terytorium kraju w łatwy i korzystny sposób. Wystarczy tylko odpowiedni design, wykupienie miejsc reklamowych w wybranych lokalizacjach i zlecenie, by je zagospodarować opracowanym projektem. W ten sposób powstaje spójna, globalna reklama, która na każdego mieszkańca Polski będzie działała tak samo zachęcająco.

Wysyłka palet kurierem – jakie znane firmy podejmą się zlecenia w Warszawie?

0
palety drewniane

Sporą zaletą mieszkania w stolicy kraju jest dostęp do wielu firm kurierskich oferujących swoje usługi zarówno na terenie miasta, jak i całej Polski lub nawet innych państw. W przypadku kuriera zajmującego się przesyłką palet wybór może być nieco skromniejszy, jednak nadal nieporównywalnie większy niż w innych częściach kraju. Dowiedz się, jakie firmy w Warszawie mogą dostarczyć palety z towarem.

DHL

Niemiecka firma od kilkudziesięciu lat działa w branży kurierskiej i cieszy się ogromną popularnością na polskim rynku. DHL może pochwalić się jednymi z najniższych cen za dostawę palet w prawie każdej kategorii wagowej. Na dodatek maksymalna waga przesyłki może wynosić nawet 1000 kg, a paleta może dotrzeć pod wskazany adres już w ciągu 1-2 dni roboczych. Zamów kuriera w Warszawie do domu lub firmy, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i nie będziesz musieć przejmować się przewozem towaru do punktu nadania przesyłek.

DPD

Kurier z Francji wkroczył do Polski już na początku lat 90. XX wieku. Obecnie firma doczekała się nawet własnej spółki zależnej, której siedziba znajduje się w Warszawie. W związku z tym to właśnie w tym mieście ma naprawdę wiele oddziałów, co z pewnością jest niemałą zaletą dla osób zamierzających wysłać palety. Firma jest w stanie dostarczyć towar o wadze do 700 kg i na terenie kraju może zrealizować taką usługę w dni robocze w 24-48 godzin. Klienci DPD mogą również liczyć na szereg usług dodatkowych czy też odbiór palet spod wskazanego adresu.

FedEx

Przedsiębiorstwo z amerykańskim rodowodem całkiem dobrze radzi sobie na polskim rynku. Kurier może wysłać palety do 1000 kg z Warszawy w niemal dowolne miejsce na świecie. W przypadku lokalnych dostaw na terenie kraju można ponadto liczyć na szybką realizację zlecenia. Przeważnie towar dociera do odbiorcy w czasie poniżej dwóch dni roboczych. Warszawskie oddziały znajdują się na obrzeżach aglomeracji, dlatego dobrym pomysłem może być zamówienie kuriera do domu lub firmy za pośrednictwem platformy logistycznej epaka.pl.

Erontrans

Choć Erontrans jest jednym z liderów polskiej branży logistycznej, to nie jest tak znany jak zagraniczne przedsiębiorstwa pokroju DHL czy też FedEx. Ma to w dużej mierze związek z tym, że polska firma z Pruszcza Gdańskiego specjalizuje się m.in. w przewozie przesyłek wielkogabarytowych, spedycji lotniczej czy też frachcie morskim. Kurier z Polski może pochwalić się bardzo konkurencyjnymi cenami i na dodatek oferuje również wysyłkę półpalet do 500 kg.

AmbroExpress

AmbroExpress jest firmą założoną w Polsce, a jej początki sięgają lat 90. ubiegłego wieku. Co ciekawe, przedsiębiorstwo z Wielkopolski specjalizuje się w przewozie paczek niestandardowych. W swojej ofercie ma także przesyłkę palet z Warszawy pod wskazany przez klienta adres. Ze strony operatora logistycznego epaka.pl można jednak dowiedzieć się, że atrakcyjna cenowo firma może w przetransportować jedynie palety o ładunku do 200 kg.

Księgowe i rachunkowe szkolenia na zamówienie

0
szkolenia księgowe

Firmy, które chcą wyszkolić swoich pracowników z zakresu księgowości i rachunkowości, mogą skorzystać z niezwykle bogatej oferty kursów, organizowanych przez cenione podmioty. Jest to doskonała okazja do tego, aby lepiej przygotować kadrę do prowadzenia konkretnych obowiązków, a także zaznajomić ją ze zmianami zachodzącymi w prawie.

Czym wyróżniają się szkolenia księgowe na zamówienie? Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim możliwość przygotowania indywidualnego programu, dostosowanego do potrzeb i wymagań zamawiającego. Szkoła wraz z firmą opracowuje zagadnienia, które będą poruszane w trakcie kursów, co jest niezwykle korzystne z punktu widzenia przydatności tych szkoleń. Pracodawca może mieć bowiem pewność, że jego pracownicy zdobędą potrzebne umiejętności, na których najbardziej mu zależy.

Oczywiście indywidualny program to nie wszystko. Zamawiający może liczyć również na wybór programu, w którym prowadzone będą zajęcia, przygotowanie specjalnych testów (zarówno przed, jak i po szkoleniu), dostęp do autorskich materiałów, a także na odpowiednie dostosowanie czasu, miejsca i formy, w jakiej odbędzie się konkretny kurs księgowości.

Dlaczego warto zdecydować się na szkolenia na zamówienie?

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, wybór tej formy kształcenia pracowników wydaje się niezwykle korzystny. I to bez względu na to, w jakiej dokładnie branży działa firma. Specjalnie przygotowany program to gwarancja przydatności. Pracodawcy nie muszą więc obawiać się, że wyrzucają pieniądze w błoto.

Zwłaszcza gdy współpracują z cenionymi podmiotami, cieszącymi się wieloma pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów. Obecnie bardzo łatwo można sprawdzić, czy interesująca nas szkoła rzeczywiście jest tak dobra, jak sama o sobie mówi. Wystarczy wpisać jej nazwę w wyszukiwarce internetowej, by zyskać dostęp do potrzebnych informacji, w tym opinii na temat szkoleń. Jest to najlepsza forma weryfikacji tego typu podmiotów.

W ofercie dedykowanej firmom znaleźć może się kurs rachunkowości, podstaw księgowości, programy dotyczące instrumentów pochodnych, analizy sprawozdań finansowych, zarządzania wartością firmy i wiele, wiele innych zagadnień, które w wybranym momencie są ważne dla zamawiającego. Biorąc to wszystko pod uwagę, naprawdę warto zainteresować się ofertami kursów skrojonych na miarę. Jest to bowiem doskonała okazja do tego, aby zapewnić swoim pracownikom dostęp do specjalistycznej wiedzy, która okaże się potrzebna podczas realizacji codziennych obowiązków.

Urządzenia sanitarne i grzewcze- w jaki sposób je dobrać?

0
Urządzenia sanitarne i grzewcze

Nie da się ukryć, że zarówno urządzenia sanitarne, jak i te grzewcze, mają ogromne znaczenie właściwie w każdym budynku. Powinny one charakteryzować się zarówno wysoką jakością, jak i skutecznym działaniem, aby całość działała prawidłowo przez możliwie najdłuższy czas. Co powinniśmy wiedzieć na temat urządzeń sanitarnych i grzewczych? Dlaczego nowoczesna technologia w przypadku takich urządzeń ma znaczenie? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Podstawowe informacje na temat urządzeń sanitarnych i grzewczych

Efektywne urządzenia grzewcze i sanitarne znaleźć możemy na stronie https://sklep.jarbud.opole.pl/. Cały asortyment charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest atrakcyjny pod względem cenowym. Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę ponadprzeciętną jakość okaże się, że jest to jedno z najlepszych możliwych rozwiązań. Wcześniej wspomniana firma wykona wszelkie prace z zakresu systemów grzewczych, instalacji wodno-kanalizacyjnej, a także instalacji CO. Najnowsze urządzenia dbają o maksymalizację naszego komfortu niezależnie od dnia. Warto wspomnieć o niezawodnym działaniu, co jest pewnego rodzaju potwierdzeniem doskonałej jakości wykonania. Producent wykorzystuje ekologiczne i oszczędne rozwiązania, aby przyczynić się do zaniechania problemu związanego z zanieczyszczeniem środowiska.

Zwróć uwagę na nowoczesną technologię

Z punktu widzenia klienta niezwykłe znaczenie ma nowoczesna technologia, która bezpośrednio wpływa na wydajność poszczególnych urządzeń. Instalacje sanitarne powiązane są z siecią wodną, która to występuje w zdecydowanej większości budynków. Zatrudniając specjalistów możemy liczyć na fachowe rozmieszczenie poszczególnych elementów, które w konsekwencji stworzą efektywny system. Pozwoli nam to zminimalizować ryzyko awarii, a dodatkowo możemy postawić na funkcjonalność naszego sprzętu. Nie bez znaczenia jest izolacja rur, które przebiegają przez nasze mieszkanie.

Worki na śmieci przydatne w domu i w ogrodzie

0
Worki na śmieci przydatne w domu i w ogrodzie

Sprzątanie należy do jednych z najbardziej nielubianych czynności domowych. Wszyscy jednak musimy to robić, bo dużo lepiej czujemy się w uporządkowanym otoczeniu. Warto poznać kilka dobrych sposobów na to, by sprzątanie nie zajmowało zbyt wiele czasu i było efektywne.

Jak możemy wykorzystywać worki na śmieci w domu

Doświadczone panie domu dobrze wiedzą, że jest kilka trików, które sprawiają, że poświęcenie odrobiny czasu na proste czynności spowoduje, że później będzie mniej sprzątania. Doskonałym przykładem jest dobre rozplanowanie systemu zbierania odpadów w domu. Większość pojemników na śmieci zwykle znajduje się w kuchni. Dobrze jest, by przy zamawianiu mebli kuchennych wybierać specjalne szuflady albo wysuwane półki, gdzie można umieścić wszystkie posegregowane odpady. Taka szuflada może zmieścić przykładowo cztery pojemniki wraz z workami i będą tam składowane odpady szklane, papierowe, plastikowe oraz pozostałe. Wielkość poszczególnych pojemników można dostosować do potrzeb danej rodziny. Nie trzeba się obawiać o późniejsze skompletowanie worków na śmieci. Obecnie worki na śmieci https://www.stella.com.pl/oferta/worki-na-smieci występują w wielu pojemnościach, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Mają one także odmienne kolory, które sugerują ich przeznaczenie.

Jakie worki warto wybrać do sprzątania domu i ogrodu?

Zanim zabierzemy się do sprzątania, zwykle przygotowujemy sobie sprzęt i akcesoria. Oprócz ściereczek, szczotek czy odkurzacza bardzo przydają się worki na śmieci. Warto je mieć pod ręką, gdy sprzątamy ogród albo porządkujemy piwnicę. Kiedy wiemy, że będziemy wyrzucać ciężkie przedmioty warto postawić na super mocne worki. Z kolei w sytuacji, gdy robimy porządek w szafach i chcemy pozbyć się ubrań, należy przygotować sobie duże worki z taśmą ściągającą. Na rynku co jakiś czas pojawiają się nowości takie jak, chociażby wieloworki Stella z taśmą ściągającą. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą oszczędzać czas. W tym przypadku worki są włożone jeden w drugi a po wyrzuceniu wierzchniego worka, pozostałe są gotowe do używania i nie trzeba wykonywać dodatkowej pracy. Ponadto wybierając worki na śmieci, warto zwracać uwagę na ekologię. Produkty Stella wytwarzane są z regranulatu i można je poddawać ponownemu recyklingowi.

Aukcje poleasingowe sposobem na tańszy zakup dobrego sprzętu i maszyn

0
Aukcje poleasingowe sposobem na tańszy zakup dobrego sprzętu i maszyn

Aukcje poleasingowe cieszą się w ostatnich latach coraz większym uznaniem Polaków, a zainteresowanie nimi rośnie niemalże z miesiąca na miesiąc. Klienci firmowi i detaliczni dostrzegli wyraźnie, jak wiele zalet wiąże się z zakupem sprzętu budowlanego, maszyn czy samochodów pochodzących właśnie z leasingu.

Dlaczego stawiamy na pojazdy poleasingowe?

Zakup pojazdów i maszyn pochodzących z leasingu, to przede wszystkim pewność wysokiej klasy sprzętu otrzymanego w wyjątkowo dobrej cenie. Dla przykładu maszyny rolnicze poleasingowe czy maszyny budowlane są sprzętami prawie nowymi, o niskim stanie zużycia i wykorzystywanymi wcześniej przez dbające o nie firmy. Większość takich maszyn to pojazdy nowe, używane w okresie leasingu przez np 3-6 lat, a następnie wystawiane na aukcje leasingowe, do sprzedaży dla kolejnego właściciela. Maszyny te są serwisowane i to najczęściej w serwisach markowych, a wcześniej objęte były ubezpieczeniami AC, dzięki czemu mamy pewność ich wysokiego standardu.

Gdzie kupić pojazdy po leasingu?

Większość dobrych firm sprzedających maszyny poleasingowe umieszcza je w różnych serwisach internetowej sprzedaży, opracowanych właśnie dla tego rodzaju sprzętu. Są to modne i rozbudowane aukcje poleasingowe, jak np. https://www.klaravik.pl/, na których można od A do Z przejrzeć historię pojazdu, jego stan techniczny, przebieg, zużycie i oczywiście zapoznać się z ceną. Część sprzedawców oferuje ceny sztywne za odkupienie ich auta, ale i można trafić na oferty typowo aukcyjne, w których o ostatecznym koszcie decyduje zainteresowanie i podbijanie cen przez kolejnych kupujących. Tego rodzaju aukcje są nierzadko doskonałą okazją do upolowania maszyny rolniczej, budowlanej czy poleasingowej aparatury medycznej w rewelacyjnej cenie. Im mniej osób licytuje sprzęt w danym momencie, tym większa jest szansa na to, że kupi się go naprawdę tanio.

Serwisy aukcji poleasingowych dbają tu zarówno o bezpieczeństwo sprzedaży, jak i zakupu, tak by obie strony transakcji były z niej w pełni zadowolone.

Nazwa na Instagrama – jak wybrać dobrą nazwę konta?

0
Nazwa na Instagrama

Wybór nazwy użytkownika na Instagramie to bardzo ważny, ale trudny wybór! To pierwsza decyzja, którą podejmiesz, dołączając do Instagrama. To ona będzie definiować Twoje konto i na jej podstawie ludzie będą Cię szukać.

W tym artykule omówimy, jak wybrać najlepszą nazwę użytkownika na Instagramie, aby nie chcieć jej zmieniać! Chociaż Instagram ułatwia zmianę nazwy użytkownika, jeśli poczujesz taką potrzebę w przyszłości.

Dobra nazwa użytkownika może mieć duży wpływ na rozwój Twojego konta.

Najlepsze nazwy użytkowników na Instagramie

Chcesz mieć pewność, że wybierasz najlepszą możliwą nazwę użytkownika Instagram dla swojego konta.

Twoja nazwa użytkownika musi być:

Łatwa do zapamiętania. Ludzie będą ją wpisywać, aby Cię wyszukać, więc upewnij się, że jest prosta i, jeśli to możliwe, łatwa do przeliterowania.
Dotyczy Twojego konta. Jeśli publikujesz zdjęcia wszystkich swoich ulubionych mięsnych potraw, nie wybieraj nazwy użytkownika, takiej jak @plantsarefriends.

Czysta. Nie wypełniaj swojej nazwy użytkownika przypadkowymi liczbami i podkreśleniami. Im ładniej wygląda w Twojej biografii, tym lepiej.

Oczywiście na Instagramie jest 800 milionów ludzi, więc pochwycono już wiele wspaniałych nazw użytkowników! Ale nie martw się, znajdziesz idealną nazwę użytkownika dla swojego konta. W najgorszym przypadku pomoże ci generator nazw na Instagrama.

Wskazówka: pojedyncze słowa, takie jak „inspirujący”, „podróżujący” lub „hipsterski”, będą już używane. Jednak łączenie dwóch słów, takich jak @hipsterandwild, nie jest jeszcze zajęte. Wybranie dwóch uzupełniających się słów daje większą szansę na znalezienie dostępnej nazwy użytkownika!

Jak uzyskać idealną nazwę użytkownika na Instagramie?

Zanim zdecydujesz się na nazwę użytkownika na Instagramie, musisz wiedzieć, jakie treści będziesz publikować na swoim kanale.

Jeśli jest to konto osobiste, którego będziesz używać do udostępniania treści znajomym i rodzinie, najlepiej po prostu użyć swojego imienia i nazwiska. Dzięki temu Twoi znajomi i rodzina mogą łatwo znaleźć Cię na Instagramie. Dlatego nie pisz źle swojego imienia i jeśli to możliwe, nie dodawaj dodatkowych liter. Jeśli Twoje imię jest już zajęte, spróbuj dodać drugie imię lub inicjał drugiego imienia.

Być może będziesz musiał dodać podkreślenie lub cyfry, ale to ostatnia deska ratunku, ponieważ wygląda tandetnie i niechlujnie.

Na przykład, jeśli masz na imię John Smith, a @JohnSmith jest już zajęte, spróbuj @JohnGSmith lub @JohnGraemeSmith. Baw się nazwami użytkowników, aż znajdziesz taką, która wygląda na przejrzystą i prostą na Twoim koncie osobistym.

Jeśli tworzysz konto na Instagramie w określonym celu, wypróbowanie odpowiedniej nazwy użytkownika to świetna zabawa! Zdecydowanie zrób listę i wymyśl kilka świetnych pomysłów. Podziel się nimi ze znajomymi i zobacz, co myślą!

Na przykład załóżmy, że tworzysz konto, aby publikować informacje o wszystkich swoich podróżach. Chcesz czegoś wyjątkowego. Nie chcesz kopiować tego, co ktoś już zrobił.
Najpierw napisz listę słów odnoszących się do podróży.

Gdy masz już listę powiązanych słów, wybierz ulubione. Lubię Voyage, Nomad i Backpacker, ponieważ są czymś innym, ale wciąż rozpoznawalnym jako związane z podróżowaniem.

Wskazówka: jeśli Twoje imię zaczyna się od litery z tej listy, połącz te dwa słowa, tworząc swoją nazwę użytkownika na Instagramie. Na przykład @Mileyismoving lub @RebekahRoams lub @NomadNicolas. To prawda, że ​​followersi kochają aliterację. To też jest łatwe do zapamiętania. – podpowiada ekspert z Polskielajki.pl

Jeśli nie chcesz lub nie możesz wprowadzić swojego imienia i nazwiska do nazwy użytkownika na Instagramie, wybierz jedno z tych słów i połącz je z przymiotnikiem. Na przykład @ConstantMovement lub @TheWholeWideWorld lub @WalkingMaps. Burza mózgów to podstawa!

Możesz też wziąć podróżnicze słowo i połączyć je z czymś zaskakującym, ale pasującym. Na przykład @mybarefootstory. Boso („bare”) to świetne słowo dla kogoś, kto jest wolny i jest w ruchu. Historia sugeruje, że Twoje konto na Instagramie będzie dokumentować Twoją podróż. Innym pomysłem jest coś w rodzaju @theadventureseason. Oczywiście słowo przygoda oznacza, że ​​jesteś kontem podróżującym. Sezon to niecodzienny wybór, ale tak naprawdę w tym przypadku sprawdza się bardzo dobrze! Każdy sezon to sezon przygodowy.

Czego nie robić przy wyborze nazwy użytkownika na Instagramie

Omówiliśmy, co zrobić, wybierając idealną nazwę użytkownika na Instagramie. Szybko omówimy, czego nie robić.

Nie przeliteruj tego źle! Uważaj na literówki. Z pewnością zrujnuje twoją estetykę. Jednak niektórzy ludzie celowo pisze źle. Zwykle dzieje się tak, ponieważ żądana nazwa użytkownika była już zajęta. Radzimy, aby nadal nie wpisywać błędnej nazwy użytkownika. Na przykład niektórzy ludzie mogą wybrać @theartofdaancing, ponieważ @theartofdancing jest już zajęty. Będzie to mylić ludzi i utrudniać znalezienie Ciebie.

Teraz, kiedy poznałes wskazówki na idealną nazwę użytkownika, zabierz się do dzieła i stwórz coś kreatywnego, podkreślającego w dobitny sposób Twoje konto na Instagramie!

Żywność przez internet – czy warto?

0
Żywność przez internet

Pandemia koronawirusa znacznie zmieniła nawyki potencjalnych konsumentów w zakresie nabywania konkretnych produktów. O ile jeszcze do niedawna za pośrednictwem sieci kupowaliśmy ubrania, kosmetyki czy sprzęt elektroniczny, tak dzisiaj e-sklepy oferują nam również żywność. Okazuje się również, że zupełnie inne stały się nasze potrzeby zakupowe, a sklepy online doskonale przystosowują się do nowych realiów.

Co kupujemy w sieci?

Ciekawostką jest fakt, że tylko w czasie pandemii koronawirusa w Polsce powstało nawet 2000 nowych e-sklepów. Wpływ na to miały oczywiście potrzeby i zmieniające się preferencje Polaków, którzy chętnie korzystają dzisiaj z nowoczesnej technologii. To jednak niejedyna przyczyna tak prężnego rozwoju branży e-commerce. Rządowe obostrzenia sprawiły, że liczne punkty handlowe zostały na wiele miesięcy zamknięte, a zakupy online stały się tak naprawdę jedyną opcją, by móc w ogóle nabywać konkretne produkty. Polskie społeczeństwo zmieniło swoje nawyki, a aż 70% użytkowników sieci potwierdza, że będzie realizować zakupy w sieci nawet po wygaszeniu pandemii. To przecież maksymalny komfort, wygoda, oszczędności cenowe i oczywiście bezpieczeństwo, bo zakupy bez wychodzenia z domu pozwalają zachować całkowity reżim sanitarny i społeczną izolację.

Największą popularnością cieszą się zakupy ubrań, sprzętów elektronicznych, ale też kosmetyków czy akcesoriów dla dzieci. Należy dodać, że jeszcze do niedawna żywność nie cieszyła się tak dużym powodzeniem, patrząc na asortyment e-sklepów. Teraz jest zupełnie inaczej, a zakupy jedzenia z dostawą pod drzwi stały się już standardem. Nabywamy nie tylko produkty spożywcze trudno dostępne w sklepach stacjonarnych czy te zagraniczne, ale także tzw. pierwszej potrzeby. Warto podkreślić, że w sieci rozwija się branża żywności premium, czyli z tzw. wyższej półki. Sklepy oferują wyselekcjonowane, najlepszej jakości produkty, jak eherbata, gdzie dostępne są herbaty z całego świata pod rozmaitą postacią.

Jedzenie przez internet – co z jakością?

Osoby, które jeszcze nie spróbowały zamawiać żywności online, naprawdę mają czego żałować. Czy wiesz, że większość sklepów, które prowadzą punkty stacjonarne, ale oferują też zakupy w sieci, to właśnie użytkownikom internetu proponują najlepsze warunki współpracy? Przede wszystkim zakupy jedzenia drogą internetową można robić w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Co więcej, klient ustala samodzielnie preferowany czas dostawy, najczęściej w następnym dniu roboczym o konkretnej godzinie. Sklep daje gwarancję świeżości wszystkich produktów, nawet jeśli jest to mięso, ryby czy nabiał. Ciekawostką jest przy tym fakt, że coraz bardziej rozwija się w internecie oferta żywności ekologicznej, tej optymalnie zdrowej. Nie da się pominąć kwestii komfortu, bo wygoda robienia zakupów przez internet jest ogromna. Bez wychodzenia z domu udaje się zapełnić lodówkę. W czasach pandemii koronawirusa jest to zresztą najbezpieczniejsze rozwiązanie, które minimalizuje ryzyko zachorowania na COVID-19 – odbiór zamówienia następuje w sposób bezkontaktowy.

Koszulki do celów reklamowych, społecznych i indywidualnych. Skorzystaj z darmowej wyceny

0
Koszulki do celów reklamowych

Większość z nas jest wzrokowcami. Oznacza to, że informacje, które trafiają do naszego mózgu, przechodzą właśnie przez narząd wzroku. Zatem jeśli zależy nam na przekazaniu jakichś informacji innym ludziom, to warto wykorzystać do tego druk oraz grafikę na różnych powierzchniach. Dziś skupimy się na koszulkach oraz innych produktach tekstylnych, które mogą stanowić idealny nośnik treści.

Do kogo skierowana jest oferta firmy?

Firma Robimykoszulki.pl kieruje swoją ofertę do dużych i małych przedsiębiorstw, instytucji publicznych, organizacji społecznych, fundacji, stowarzyszeń, kół naukowych, szkół, przedszkoli oraz osób prywatnych. Wśród klientów producenta, znajdują się zarówno podmioty, których celem jest reklama swojej działalności, jak również chęć wskazania przynależności do jakiejś grupy lub po prostu podkreślenie swojej indywidualności i przekazanie innym swoich poglądów bądź idei.

W sklepie Robimykoszulki.pl można zrealizować duże, jak i pojedyncze projekty. Z powodzeniem zamówimy tutaj odzież potrzebną do celów firmowych oraz egzemplarze nadające się na prezent dla danej osoby. Wśród klientów firmy znajdują się takie znane marki jak, między innymi: Adamed, Carrefour, Costa Coffee, E.Wedel, GM Records, Home&You, Infiniti, Leroy Merlin, Polpharma, Somfy.

Co obejmuje katalog produktów?

Katalog produktów obejmuje następujące pozycje:

 • koszulki T-shirt damskie, z krótkim rękawem lub na ramiączkach,
 • koszulki T-shirt męskie, z krótkim rękawem lub na ramiączkach,
 • koszulki T-shirt dziecięce,
 • koszulki polo damskie,
 • koszulki polo męskie,
 • koszulki polo dziecięce,
 • koszulki sportowe, z krótkim rękawem lub na ramiączkach,
 • koszulki long sleeve, czyli koszulki z długimi rękawami,
 • koszulki odblaskowe,
 • odzież odblaskową, w tym odblaskowe bluzy, polary, czapki, kominy,
 • kurtki softshell,
 • bluzy,
 • polary,
 • czapki,
 • torby,
 • worki,
 • odzież gastronomiczną, w tym: fartuchy kelnerskie i kuchenne dla dorosłych i dzieci, kitle szefa kuchni,
 • gadżety reklamowe,
 • smycze reklamowe,
 • maseczki.

Warto wiedzieć, że na wymienionych tekstyliach można umieścić grafikę lub napis, w tym logo lub hasło reklamowe, cytat, jak i inne wybrane przez zamawiającego treści. Dostępne są następujące opcje nadruku: sitodruk, flex, haft, termotransfer, DTG, sublimacja i metkowanie. 

Producent koszulek dba o to, aby produkty charakteryzowały się najwyższą jakością, były wytrzymałe i dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej. W asortymencie znajdują się zatem tekstylia marek: Fruit Of The Loom, Adler, JHK, Stedman, Result Headwear, JASSZ, Bag Base, Westford Mill, Shugon, które gwarantują wygodę noszenia.

Jakie informacje przydadzą się do wyceny?

Każdy, kto jest zainteresowany ofertą Robimyoszulki.pl może skorzystać z darmowej wyceny. Na stronie internetowej firmy znajduje się formularz, w którym należy określić takie parametry jak:

 • rodzaj wybranego produktu (np. T-shirt lub kamizelka odblaskowa),
 • wielkość zamówienia,
 • kolorystyka,
 • gdzie ma znajdować się nadruk lub nadruki,
 • jak duży będzie nadruk lub  nadruki,
 • z ilu kolorów będzie składać się nadruk lub nadruki,
 • przybliżony termin realizacji.

Jeśli posiada się logotyp, to warto dołączyć go do wysyłanej wiadomości. Przedstawiciele Robimykoszulki.pl przesyłają wycenę zazwyczaj w ciągu 24 godzin.

ZOBACZ TEŻ