Prowadzenia biznesu – nie takie trudne

0
Prowadzenia biznesu - nie takie trudne

Chcesz zacząć swoją przygodę z biznesem? Masz już dość pracy na etacie i ciągłych nakazów i zakazów twojego szefa? Chciałbyś pewnie być sam dla siebie sterem, żeglarzem, okrętem? Wszystko się zgadza, lecz przed tobą stoi trudna do przebycia przeszkoda… Bo czy kiedykolwiek indziej, miałeś już do czynienia z zarządzaniem firmą, całą tą nudną i zawiłą pracą papierkową? Czy masz świadomość kiedy i jakie rachunki będziesz musiał zapłacić? Masz może studia z zarządzania lub ekonomi? Nie? No to cóż, pewnie to oznacza, że musisz pożegnać się z marzeniami o własnym biznesie. Otóż nie. Nie musisz się poddawać już na starcie. Ponieważ istnieje coś takiego jak program kadrowo płacowy dla biur rachunkowych. Co to takiego?

Najprościej rzecz ujmując, to taki twój dobry wspólnik, w którego interesie jest aby pomóc rozwinąć skrzydła. Ale pewnie jako początkujący przedsiębiorca tniesz koszty na wszystkim co się da, prawda? Dlatego potrzebujesz programy księgowe dla biur rachunkowych ranking, dzięki któremu zaoszczędzisz na zatrudnieniu księgowej. Więc widzisz, że takie rozwiązanie pozwala na samym początku zaoszczędzić trochę pieniędzy. Ale abyś jeszcze chciał jeszcze oszczędzić to polecam Ci program księgowy dla biura rachunkowego mb24.pl. Jest to taki dobry anioł stróż nad twoim biznesem, który pomoże Ci na początku rozwinąć twój pomysł. Oczywiście ta pomoc nie jest zarezerwowana tylko dla początkujących przedsiębiorców, więc możesz się zaprzyjaźnić z tym aniołem na dłuższy czas.

Platforma mb24.pl pomoże Ci między innymi, z opłacaniem wszelakich podatków, udostępnia Ci przydatne narzędzia które pomogą rozwinąć twój biznes. Pomaga w zarządzaniu sprzedażą, poprzez wystawianie faktur. Załatwia za Ciebie wszelkie trudności i całą ,,papierkową robotę” związaną z zatrudnieniem pracowników czy udostępnia funkcję księgowości online. Co daje dużą wygodę w prowadzeniu biznesu na odległość, czy po prostu pozwala na ciągłej możliwości ,,trzymania ręki na pulsie”. Więc jeśli nie chcesz aby twój pomysł i marzenia rozkwitły to wiesz co robić.

Jak bezpiecznie i w zoptymalizowany sposób przechowywać dokumenty firmowe?

0
Jak bezpiecznie i w zoptymalizowany sposób przechowywać dokumenty firmowe?

Archiwizacja i przechowywanie dokumentów to jeden z obowiązków firm. Aby odpowiednio przechowywać dokumenty trzeba znać odpowiednie przepisy i zasady ich przechowywania. Jak również w odpowiednim czasie pozbywać się nieaktualnych i niepotrzebnych już dokumentów, aby minimalizować ich ilość. Ważna jest również optymalizacja przechowywania dokumentów, w tym celu można przechowywać dokumentację w formie elektronicznej lub powierzyć przechowywanie dokumentów firmie zewnętrznej.

Kredyt na remont – ostatnia deska ratunku czy rozsądne podejście do finansowania przedsięwzięcia?

0
Kredyt na remont

Remont domu lub mieszkania stanowi poważne wyzwanie finansowe, nawet dla osób, które nie borykają się z problemami finansowymi i śmiało wystarcza im „do pierwszego”. Sfinansowanie odnowienia swojego lokum z kredytu gotówkowego lub pożyczki pozabankowej może być dobrym rozwiązaniem, pozwalającym uniknąć dołka finansowego w przyszłości.

Certyfikaty z języków obcych – czy warto je mieć? Wyjaśniamy!

0
Certyfikaty z języków obcych – czy warto je mieć? Wyjaśniamy!

Certyfikat językowy z języka obcego to nie tylko ciekawe udokumentowanie naszych umiejętności i czasu poświęconego na naukę, które włożymy do teczki ze świadectwami. Warto zastanowić się, jaką karierę planujemy w przyszłości – taki dokument może nam ją bowiem ułatwić.

Meble biurowe, czyli wizytówka Twojej firmy

0
Meble biurowe, czyli wizytówka Twojej firmy

Meble biurowe często kojarzą się z nieestetycznymi koszmarkami rodem z PRL-u. Nowoczesny design mebli biurowych to praktyczne rozwiązania, które jednocześnie nie będą razić w oczy nawet najbardziej wymagającego kontrahenta. Szukasz praktycznych i estetycznych meblarskich rozwiązań do Twojego biura? Oto kilka rzeczy, które z pewnością Cię zainteresują.

I do gabinetu i do recepcji

Zarówno biuro, jak i recepcja pełnią głównie funkcję reprezentacyjną. Dobór i aranżacja odpowiednich mebli wpływa na to jak będą postrzegać Cię klienci i kontrahenci oraz pomogą podkreślić Twój profesjonalizm i doświadczenie.

FX Meble to sprawdzony wybór biurowych mebli i lad recepcyjnych. Zarówno meble gabinetowe, jak i lady wykonane są z wysokojakościowej płyty. FX Meble to nie tylko precyzja i staranne wykonanie, ale także dbałość o detale. Produkty FX Meble to także uniwersalny, ponadczasowy design, który podkreśli profesjonalny charakter każdego biura.

Użytkowość przede wszystkim

Kupując meble do gabinetu czy biura, warto kierować się dwoma wytycznymi. Po pierwsze meble powinny mieć nowoczesny design i wyglądać solidnie i profesjonalnie. Po drugie, jeżeli zdecydujesz się na model, który odzwierciedla charakter biurowego czy gabinetowego pomieszczenia oraz świetnie wpisuje się w aranżacyjną wizję, zwróć uwagę na jego użytkowość. Nawet najbardziej solidne i perfekcyjnie wykonane biurko czy szafka nie sprawdzi się w biurowej przestrzeni, jeżeli nie będzie praktyczne i funkcjonalne.

Biurko powinno mieć odpowiednio zaprojektowany blat, który będzie dostosowany do codziennej pracy oraz posiadać szafkę lub szufladę (najlepiej zamykaną na kluczyk) na najpotrzebniejsze rzeczy i dokumenty, do których użytkownik biura czy gabinetu musi mieć łatwy i szybki dostęp w każdej chwili.

Wyposażenie gabinetu czy biura to także różnego rodzaju półki oraz szafki. Umożliwiają przechowywanie dokumentów, przedmiotów niezbędnych do codziennej pracy (np.: odpowiednia szafka lub półka na drukarkę), czy elementów ozdobnych lub dyplomów, które oddają charakter firmy i współtworzą jej profesjonalny wizerunek.

Architekci i projektanci wnętrz podkreślają, że idealne meble gabinetowe dają możliwość uzupełnienia podstawowego zestawu o dodatkowe elementy. Meblując biuro, nie zawsze da się przewidzieć wszystkie sytuacje oraz potrzeby klientów, personelu czy swoje własne. Możliwość dodania szafek czy półek w tym samym stylu jest cenną opcją oferowaną przez producentów mebli biurowych i gabinetowych.

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, czyli jak umeblować recepcję?

Recepcja to wizytówka każdego biura. FX Meble oferuje szeroki wybór lad recepcyjnych dla najbardziej wymagających właścicieli firm.

To właśnie recepcję jako pierwszą widzi każdy kontrahent albo klient, kiedy wchodzi do biura. Lada recepcyjna powinna być estetyczna i elegancka. Przy planowaniu recepcji oprócz estetyki należy zwrócić uwagę, by jej styl idealnie wpisywał się w design całego biura i podkreślał profesjonalizm firmy.

Lada recepcyjna powinna mieć solidne wykonanie oraz zawierać praktyczne rozwiązania dostosowane przede wszystkim do potrzeb klientów i kontrahentów. Jeżeli przy ladzie recepcyjnej mają być udzielane tylko szybkie informacje, można spokojnie zdecydować się na wysoki blat bez krzeseł. Jeśli natomiast osoby przychodzące do firmy będą spędzać z różnych powodów przy ladzie troszkę więcej czasu, warto pomyśleć o modelu z niższym blatem i krzesłami dla klientów, po to, by zapewnić im jak największy komfort.

Wybór mebli biurowych to jeden z najważniejszych wyborów designerskich jaki czeka Cię przy aranżowaniu pomieszczeń w Twojej firmie. Pamiętaj, by oprócz estetyki wziąć pod uwagę również praktyczny charakter biurek czy lad recepcyjnych.

Zawody, w których zawsze znajdziesz pracę

0
Zawody, w których zawsze znajdziesz pracę

Jeżeli właśnie wybierasz się na studia, a do końca nie wiesz co chcesz robić, to jednym z kryteriów wyboru może być pewność i stałość zatrudnienia. Są bowiem zawody, które w najbliższych latach na pewno będą potrzebowały specjalistów. Należą do nich księgowi, programiści czy inżynierowie. To obecnie topowe kierunki na uczelniach – podyktowane głównie rynkiem pracy oraz brakiem wolnych specjalistów. Czym się charakteryzują?

Transport ponadgabarytowy – co trzeba wiedzieć?

0
Transport ponadgabarytowy - co trzeba wiedzieć?

Pracownicy firm transportowych oferujących usługi transportu nienormatywnego często mówią o swojej pracy jak o sporcie ekstremalnym. I trochę tak jest, jeśli się spojrzy na ilość elementów, które muszą współgrać, jeśli chcemy przewieźć z punktu A do punktu B np. potężne śmigło.

Czym jest transport ponadgabarytowy i jak w praktyce wygląda?

Transport ponadgabarytowy, zwany również nienormatywnym różni się tym od transportu np. paletowego, że wymaga specjalistycznych pojazdów ponieważ masa transportowanego towaru przewyższa 42 tony, a nie da się jej z różnych względów “rozbić” na mniejsze części. Transport ponadgabarytowy to przewożenie również towarów, które nie są ciężkie, a tylko wyjątkowo długie jak skrzydła do wiatraków czy elementy konstrukcyjne. 

Jakie rzeczy są najczęściej przewożone? Z praktyki firm transportowych wynika, że najczęściej ponadgabarytowym ładunkiem będą maszyny rolnicze, wszelkiego rodzaju zbiorniki i sprzęt budowlany. Ale zdarzają się też ciekawsze ładunki jak całe domy, elementy wojskowego sprzętu lotniczego lub całe helikoptery wojskowe. Bywają też zlecenia na śmigła do elektrowni wiatrowych oraz eksponaty muzealne, takie jak szkielety oraz żywe zwierzęta przewożone z jednego do drugiego ZOO.  

Element ludzki w transporcie ponadgabarytowym

Transport ponadgabarytowy to jednak nie tylko konieczność zastosowania wyjątkowych pojazdów lub połączenia kilku naczep, to również umiejętności ludzkie. Po pierwsze należy więc mieć na uwadze, że zawodowi kierowcy, którzy zatrudniani są w firmach oferujących usługi takiego transportu to specjaliści dużego kalibru. Większość z nich ma za sobą kilkunastoletnie doświadczenie w transporcie ciężarowym, zanim jeszcze rozpocznie swoją przygodę z tym najtrudniejszym rodzajem transportu. Prawo jazdy C + E to podstawa. W specjalistycznych firmach takich jak TSL Nordic, dla których dobry kierowca jest na wagę złota, każdy nowy pracownik zaczyna od auta pilotażowego, czyli tego, które jedzie przed lub za głównym pojazdem. 

Ale sam kierowca to nie wszystko, bo w polskiej rzeczywistości transport nienormatywny to jeszcze wyzwanie jakie stanowi uzyskanie niezbędnych pozwoleń. Na początek więc po szczegółowej kalkulacji rozmiarów przewożonej przesyłki wyznacza się najlepszą trasę w oparciu o możliwości konkretnych odcinków dróg. Co ciekawe w Polsce nawet na niektórych odcinkach autostrad można się spotkać z ograniczeniami do 50 ton całkowitej masy pojazdu z ładunkiem. Kolejnym wyzwaniem są mosty i krawężniki na rondach, które są zmorą dla samochodów z małymi rozmiarami opon. Do tego konieczność dostosowania się do bieżącego ruchu – to wszystko sprawia, że czasem przejechanie zaledwie kilkunastu kilometrów może trwać wiele godzin.

By uzyskać pozwolenia na przejazd konkretną trasą trzeba zapoznać się z umieszczoną na stronie GDDKiA tabelą, z której wybiera się kategorię – zależnie od masy i rozmiarów transportowanego towaru. Następnie należy wystąpić o pozwolenie na przejazd do odpowiedniego organu i dokonać stosownej opłaty. Pozwolenia wydawane są przez zarządcę drogi, starostę lub bezpośrednio przez GDDKiA na okres od jednego do 24 miesięcy. Najtrudniej jest z kategorią VII, czyli tą do której zalicza się najbardziej nietypowe transporty. Wszystkie niezbędne do odbycia trasy procedury są dość skomplikowane, więc i tu na odpowiednich stanowiskach powinny być zatrudnione osoby z właściwym doświadczeniem. 

Wybierając firmę do transportu ponadgabarytowego trzeba prześledzić jej doświadczenia, referencje, sprawdzić możliwości sprzętowe. Co ważne, jeśli nasza przesyłka ma wyjechać poza granice kraju, istotne będą też pozwolenie międzynarodowe. Jeśli firma ich nie ma i będzie zmuszona je pozyskać, znacznie wydłuży to czas realizacji zlecenia.

Magento czy Prestashop – jaki skrypt będzie najlepszy dla sklepu internetowego?

0
Magento czy Prestashop - jaki skrypt będzie najlepszy dla sklepu internetowego?

Wybór odpowiedniego skryptu do własnego sklepu internetowego nie należy do najłatwiejszych decyzji. W dzisiejszym artykule porównamy dwa oprogramowania e-commerce typu open source czyli Magento i Prestashop. Oba skrypty są popularne na rynku, każdy z nich ma mocne i słabe strony, dlatego ważne jest, by wiedzieć który z nich będzie dla Ciebie lepszy. Który z tych skryptów będzie najlepszy dla twojego sklepu internetowego? Sprawdź poniższe porównanie.

Jedna z najczęściej wybieranych platform tworzenia sklepów internetowych

Magento jest jednym z najbardziej popularnych skryptów wykorzystywanym przy tworzeniu sklepów e-commerce, głównie średnich i dużych. Fakt ten
nie dziwi, ponieważ Magento pozwala stworzyć dowolnej wielkości sklep, a jego ogromna funkcjonalność wyposaża twórców sklepu we wszystko, co jest potrzebne do zbudowania dobrze działającej witryny sklepu internetowego.

Według expertów e-commerce z Smartbees, Magento oferuje wiele możliwości związanych z obsługą sprzedaży, raportowaniem, zarządzaniem produktami, systemami płatności, a jeśli to dla Ciebie za mało, możesz skorzystać z dodatkowych modułów. To, że platforma ta jest łatwo dostępna i należy do oprogramowań typu open source nie oznacza, że jest prosta w obsłudze. Magento to ciężki orzech do zgryzienia, w którym nawet proces instalacji jest dość złożonym procesem, dlatego jeśli jesteś początkującym graczem, może okazać się to dla Ciebie sporym wyzwaniem. Po instalacji skryptu proces skomplikowania pozostaje ten sam – obsługa sklepu opartego o Magento jest zadaniem dla specjalistów w tej dziedzinie,
którzy posiadają umiejętności informatyczne.

Prosty w obsłudze dla użytkownika

Prestashop z założenia skierowany jest głównie do małych i średnich firm, a jego obsługa jest zdecydowanie prostsza niż Magento również podczas instalacji, która nie wymaga specjalistycznej wiedzy na temat platformy. Pod względem funkcjonalności Prestashop odbiega od poprzednika, jednak również zapewnia podstawowe zadania sklepu e-commerce, które można rozszerzyć dodatkowymi szablonami i modułami. Do niewątpliwych zalet tego skryptu należą niższe wymagania systemowe niż w przypadku Magento, łatwiejszy interfejs i prosty panel administracyjny. Prestashop pojawiło się na rynku 6 lat później niż Magento, dlatego posiada mniejszą społeczność użytkowników, którzy mogą pomóc rozwiązać ewentualne problemy.

Obie platformy się niewątpliwie dobrym wyborem, a to, na którą z nich
się zdecydujesz zależy wyłącznie od twoich potrzeb. Planujesz założenie podstawowego sklepu internetowego ze średnią liczbą produktów i niewielkim tempem wzrostu? Postaw na Prestashop, który nie będzie generować wielkich kosztów i pozwoli zaoszczędzić czas na konfigurację sklepu. Magento jest idealną opcją dla tych, którzy oczekują pełnej kontroli nad dopracowywaniem swojego sklepu internetowego, planują dynamiczny rozwój i dysponują większym budżetem. Nie da się jednak ukryć, że Magento jest bezpieczniejszą opcją, nie zawsze da się przewidzieć szybki sukces własnego biznesu, a wdrażając tę platformę nie trzeba martwić się skalowaniem działalności.

Kredyt gotówkowy przez Internet

0
Kredyt gotówkowy przez Internet

Problemy finansowe mogą przydarzyć się każdemu, nawet najbardziej oszczędnej i rozsądnej osobie. Dlatego też jeżeli dojdzie do sytuacji, kiedy niezbędny jest solidny zastrzyk gotówki aby podtrzymać budżet domowy na zdrowym poziomie, na pewno nie należy się martwić. Dla każdego dostępnych jest wiele sposobów na to, aby poradzić sobie z problemami finansowymi.

Najbardziej oczywistym sposobem na to, aby rozwiązać problemu braku gotówki jest wzięcie kredytu w banku. Jednakże pożyczki gotówkowe z banku są obarczone wieloma ciężarami, takimi jak opłaty dodatkowe lub wysokie raty. Co więcej, cały proces udzielania kredytu może być bardzo złożony. Dlatego też coraz to więcej osób wybiera rozwiązania znacznie prostsze, takie jak kredyt gotówkowy przez Internet.

Wydaje się, że jest to metoda tylko dla tych, którzy są odważni. Jednakże pożyczki gotówkowe przez Internet są udzielane coraz to częściej. Co zaskakujące, pod wieloma względami stanowią znacznie bardziej wygodną alternatywę dla zwykłych pożyczek bankowych.

Dla przykładu, kredyt gotówkowy przez Internet na get-money.pl oznacza mniejszą ilość formalności. W bankach, aby kredyt został komuś udzielony, często należy pokazać bardzo wiele zaświadczeń i dokumentów. Przez Internet cała ta procedura jest znacznie bardziej skrócona i ograniczona do absolutnego minimum. Gdy ktoś decyduje się na najprostszą formę kredytu gotówkowego, czyli chwilówkę, to jedyne co należy pokazać to dowód osobisty. Pieniądze często trafiają na konto bankowe wskazane przez klienta jeżeli w ten sam dzień. Cały proces udzielania kredytu jest zatem bardzo szybki. Dla osób, którym potrzebna jest szybka gotówka, kredyt gotówkowy przez Internet może być najlepszym rozwiązaniem z możliwych.

Aby znaleźć taką ofertę, która pasuje do oczekiwań, warto zajrzeć na portal get-money.pl. Oferuje on dostęp do między innymi porównywarki kredytowej. Pomaga ona znaleźć najlepsze oferty.
Jeżeli zatem kogoś interesują pożyczki gotówkowe, to kredyty gotówkowe online są najlepszą opcją.

Zmiana pracy na lepszą w Oświęcimiu

0
Zmiana pracy na lepszą w Oświęcimiu

Posiadanie pracy, która daje satysfakcję, poczucie spełnienia, możliwość rozwoju i wysokie zarobki to aspiracje chyba wszystkich pracowników. Niestety niewielu z nich znajduje się w tak komfortowej sytuacji. Mimo chęci zmiany zatrudnienia, większość osób zwleka z decyzją o rozpoczęciu poszukiwania nowego angażu. Część z nich ceni sobie obecną stabilizację, część uważa, że nie poradzi sobie na nowym stanowisku. Czy zatem warto tkwić w miejscu, które powoduje tylko rozdrażnienie i frustrację? Co zrobić, by warunki pracy stały się bardziej przyjazne?

Jeżeli w pracy odczuwasz ciągły stres, z pewnością jest to sytuacja alarmowa i powód do rozważenia zmian. Więcej na ten temat możesz przeczytać w artykule „Stres w pracy? Nie daj się zwariować”. Niezależnie od tego, czy szukamy pracy czy też nie, dobrze jest założyć profil pracownika w dedykowanym serwisie, na przykład LinkedIn, regularnie go aktualizować, na bieżąco dodawać informacje o zrealizowanych projektach, odbytych szkoleniach czy własnych dziełach, gdy charakter pracy z tym jest związany. Podczas procesu rekrutacji pracodawcy często przeglądają profile kandydatów zamieszczonych w takich właśnie serwisach.

Wielka rola aktywności w sieci

Warto pamiętać, że rekruterzy coraz częściej poszukują kandydatów do pracy w sieciach społecznościowych za pomocą słów kluczowych. Bądźmy pewni, że nasz profil zawiera aktualne treści i jest odpowiednio skonstruowany. Aktywność w mediach społecznościowych jest wskazana, ponieważ może pomóc pracodawcy w decyzji o zatrudnieniu kandydata, jednak musi być realizowana w sposób przemyślany. Oznacza to, że zamieszczane treści powinny być przemyślane, a grono osób je widzące powinno być ograniczone. W Internecie znajduje się wiele serwisów dedykowanych rynkowi pracy. Dobrze się z nimi zapoznać, a jeszcze lepiej subskrybować newslettery takie jak na przykład w aplikuj.pl, gdzie aktualne ogłoszenia o pracę w Oświęcimiu będą trafiały bezpośrednio do skrzynki odbiorczej kandydata, co pozwoli na szybką odpowiedź na zamieszoną ofertę pracy.

Nawiązywanie kontaktów branżowych

Niezwykle ważne jest również uświadomienie sobie, że sieci społecznościowe są potężnym narzędziem do nawiązywania kontaktów. Nigdy nie wiemy, kogo możemy poznać poprzez sieć, więc rola tego medium jest nieoceniona. Nawiązywanie znajomości jest nadal jednym z najlepszych sposobów na znalezienie nowej pracy. Im szersza sieć kontaktów, tym większa szansa na angaż. Trzeba bowiem pamiętać, że pracodawcy chętniej zatrudniają osoby z polecenia, niż nieznane. Zdarza się też tak, że firmy nie ogłaszają informacji o rekrutacji w mediach, ale w procesie poszukiwania pracowników wykorzystują tak zwany „marketing szeptany”, kiedy HR-owcy rozpytują o kandydatów. Dotyczy to w szczególności specjalistów. Dobry profesjonalista stanowi dla przedsiębiorstwa ogromną wartość, o czym można przeczytać w artykule „biznesowego serwisu CEO”.

Pozytywny wizerunek w branży

Jak wspomniano, coraz częściej to pracodawcy szukają pracowników, zwłaszcza specjalistów, bez zamieszczania ofert pracy publicznie. Dlatego tak istotne jest, by budować swoją markę, nie tylko w sieci. Nawet jeśli obecna praca przynosi wiele satysfakcji, oferuje możliwość realizacji ciekawych projektów i w dodatku jest dobrze płatna, nie znaczy to, że następna nie może być lepsza. Toteż wystarczy czasem zaktualizować swój profil społecznościowy, opublikować tweety lub posty na facebooku, by przyciągnąć uwagę innego pracodawcy. Od czasu do czasu warto także wziąć udział w wydarzeniach branżowych. Dobra znajomość rynku pracy, ciągłe podnoszenie kwalifikacji, umiejętne budowanie własnej marki sprawią, że wymarzona praca będzie tylko kwestią czasu.

ZOBACZ TEŻ