Eco myjnia parowa szansą na własny biznes

0

Założenie własnego biznesu może być niekiedy o wiele prostsze niż jego dalsze utrzymanie. Chyba, że znajdziemy własną niszę, w której się odnajdziemy. Jedną z nich jest eco myjnia parowa, która przynosi wymierne zyski.

Wysokie bezrobocie szansą na zysk

W Polsce średnie bezrobocie wynosi 6,5%. Jest to jeden z najniższych wyników od wielu, wielu lat. Jednak są w naszym kraju województwa, powiaty i gminy, które nigdy nawet nie zbliżyły się do poziomu 7% bezrobocia. W województwie świętokrzyskim wynosi ono 9,1%, podkarpackim 9,7%, kujawsko-pomorskim 9,9%, a w warmińsko-mazurskim aż 11,8%. W niektórych powiatach i gminach sięga zaś nawet powyżej 20%. Wbrew pozorom nie jest to aż tak złe, jak się początkowo wydaje. Oczywiście tylko w przypadku, gdy bezrobotni chcą znaleźć pracę. Wysokie bezrobocie to szansa dla każdego, kto chce otworzyć własny biznes. Przede wszystkim dlatego, że jego konkurencja jest już na samym starcie niższa, i to niemal w każdej branży. W miastach, gdzie bezrobocie wynosi 5% ciężej znaleźć pomysł na siebie, bo „wszystko już jest”. Z kolei wysokie bezrobocie jawi się jak dziewicza wyspa dla każdego obdarzonego biznesową żyłką.

Eco myjnia parowa – i wszystko jasne

Możemy oczywiście pójść sprawdzonym szlakiem i zainwestować w biznes, który już istnieje w naszej okolicy. Z pewnością ryzyko porażki jest mniejsze, jednak trzeba przygotować się na walkę z swój kawałek tortu. Dlatego warto pomyśleć nad czymś, czego jeszcze nie było. Jesteśmy przekonani, że nie w każdym mieście jest eco myjnia parowa. Właśnie z tego powodu to dobra opcja biznesowa. Obecnie panuje moda na bycie fit i eko. Produkty bez glutenu, z niską zawartością tłuszczu, wegańskie sprzedają się coraz lepiej. Również rośnie świadomość ekologiczna Polaków, a co za tym idzie, chętniej wybieramy ekologiczne produkty i usługi. Eco myjnia parowa doskonale wpisuje się w ten trend.

Nie tylko samochód

Eco myjnia parowa kojarzy się nam przede wszystkim z myciem samochodu. Jednak to nie jedyny obszar, w jakim się sprawdzi. Jeżeli zainwestujemy w mobilną eco myjnię parową, wtedy nasze pole działania znacząco się poszerza. Sprawdź Eco Myjnia Parowa Gtlux Partner. Oprócz tego, że możemy dojechać do klienta, co jest największym atutem mobilnej eco myjni parowej, wyczyścimy przy jej użyciu: przestrzenie administracyjne, biura, sklepy czy szkoły, pokoje hotelowe, restauracyjne kuchnie, maszyny przemysłowe, pomniki, elewacje budynków, wiaty przystankowe i wiele innych powierzchni. Tak szeroki zakres działań eco myjnia parowa zawdzięcza wykorzystywaniu pary wodnej, nie zaś wody i środków chemicznych. Właśnie z tego powodu jest ona eco.

Szkolenia z ochrony przeciwpożarowej – co mają uświadomić?

0

Statystyki są zatrważające. Co roku w wyniku pożarów ginie średnio pięćset osób, a ponad cztery tysiące trafia do szpitala z poważnymi obrażeniami. W teorii wszyscy wiemy, jak groźne może być zaniedbanie nieszczelnej instalacji gazowej czy pozostawienie świeczek bez nadzoru, ale w praktyce i tak bardzo często ignorujemy zasady bezpieczeństwa z przekonaniem, że „nas to nie dotyczy”.

Co wiesz o ochronie przeciwpożarowej?

            Każdy pracownik firmy powinien wiedzieć:

  • Jak zachować się podczas pożaru
  • Jak zapewnić bezpieczeństwo ludziom, tj. wiedzieć, gdzie są najbliższe wyjścia ewakuacyjne
  • Jak zgłosić odpowiednim służbom wybuch pożaru (kto zgłasza, co się stało, miejsce zagrożenia, ile osób było w budynku/ ile jest rannych)
  • Jak zapobiegać rozprzestrzenieniu się dopiero powstającego pożaru (jeśli np. pojawią się płomienie w koszu na śmieci, to zwykle jesteśmy w stanie ugasić ogień samodzielnie za pomocą gaśnicy).

Statystki świadczą jednak o tym, że nadal zaniedbujemy ostrzeżenia lub reagujemy zbyt wolno, przez co pożar zdąży rozprzestrzenić się na większym obszarze i może nawet doprowadzić do śmierci wielu osób. Szkolenia z ochrony przeciwpożarowej są obowiązkiem każdego przedsiębiorcy. Wszyscy pracownicy powinni zapoznać się z zasadami obowiązującymi podczas pożaru.

Szkolenia przeciwpożarowe

Jak robić szkolenia, by pracownicy faktycznie chcieli z nich korzystać? Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że aż 65% populacji stanowią wzrokowcy. Bardzo ważne jest więc to, by na szkoleniu pojawiło się jak najwięcej wizualizacji. Mogą to być zarówno prezentacje czy animacje, jak i plakaty oraz ulotki. Szkolenia z ochrony przeciwpożarowej nie powinny być jedynie nudnym wykładem, ponieważ uczestnicy takiego szkolenia bardzo szybko tracą zainteresowanie i wyłączają się. Aby utrzymać zainteresowanie słuchaczy, warto wprowadzić nieco innowacji do szkoleń przeprowadzanych w firmie. Najlepiej sprawdzają się ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem sprzętu przeciwpożarowego (ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że niektórzy pracownicy nigdy nie mieli nawet gaśnicy w ręku i mogą nie wiedzieć, jak jej używać), a także symulacje warsztatów i próbne ewakuacyjne (które warto przeprowadzać od czasu do czasu dla przypomnienia).

Dla samego przedsiębiorcy bardzo ważne powinny być też audyty i oceny stanu zabezpieczenia przeciwpożarowego w firmie. Warto zatrudnić specjalistów, którzy ocenią przygotowanie budynku do ewentualnego pożaru – dzięki temu pracownicy poczują się bezpieczniej, ponieważ będą wiedzieć, że nie grozi im żadne niebezpieczeństwo np. przez nieszczelną instalację gazową.

Szkolenie z ochrony przeciwpożarowej powinno również uzupełniać się o wytłumaczenie ludziom zjawiska paniki. W teorii wszyscy wiemy, że w sytuacjach zagrożenia należy zachować spokój, ale wzrost adrenaliny sprawia, że o tym zapominamy. Szkolenie ze zjawiska paniki przeprowadzone np. przez psychologa pomoże wytłumaczyć pracownikom, że pewne zachowania podczas pożaru są normalne, ale trzeba nauczyć się je opanowywać, by wyjść z budynku bez szwanku.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał dzięki współpracy z przedstawicielem firmy Team Prevent Sp. z o.o. z Pszczyny.

Wózki widłowe do magazynów budowlanych – jaki wybrać?

0

Wózki widłowe stanowią podstawowe wyposażenie różnego typu magazynów, hal produkcyjnych, centrów logistycznych i sklepów wielkopowierzchniowych. Ułatwiają one rozładowanie, ładowanie i transportowanie towarów o dużej masie na stosunkowo bliskie odległości. Wybór widlaka powinien być podyktowany branżą oraz typem pomieszczenia użytkowego. Poszczególne wózki widłowe różnią się od siebie typem napędu, maksymalnym udźwigiem i maksymalną wysokością podnoszenia.

Jak wybrać odpowiednie konto osobiste?

0

Każdego miesiąca setki Polaków stają przed dylematem, jakie konto bankowe wybrać. Jakimi kryteriami się kierować przy wyborze rachunku i instytucji, w której ulokujemy kapitał. Istnieje kilka czynników, które pozwalają na szybkie porównanie i wybór najkorzystniejszej oferty.

Pierwsza rzecz na którą należy zwrócić uwagę przy doborze konta to wysokość opłat za prowadzenie i kartę do konta. W większości banków obowiązuje obie opłaty, jednakże na ogół istnieje możliwość zostania zwolnionym, przy spełnieniu określonych warunków. W przypadku opłaty za prowadzenie konta chodzi o wpływy w ciągu miesiąca w wysokości ok. 1000zł, zaś warunkiem zwolnienia od opłaty za kartę jest wykonanie transakcji za określoną kwotę mieszczącą się w przedziale od 200 do 300 złotych.

Druga rzecz, którą należy zweryfikować, sprawdzając które konto bankowe posiada najbardziej korzystną ofertę to opłaty za wpłatę i wypłatę pieniędzy oraz przelewy. Standardem powoli staje się, pobieranie opłat za wykonywanie wszystkich tych operacji w oddziale, ze względu na upowszechnienie wpłatomatów, bankomatów oraz bankowości internetowej. W przypadku pobierania przez bank opłat koniecznie trzeba sprawdzić jak gęstą posiada sieć bankomatów i przede wszystkim w przypadku opłaty za wpłaty wpłatomatów, gdyż tego typu urządzenia są zdecydowanie mniej powszechne.

Pozostając w temacie bankomatów, poza samą siecią bankomatów własnych banku, warto zorientować się w kwestii wykorzystywania urządzeń innych firm czy sieci takich jak Euronet czy PlanetCash. Część banków daje możliwość darmowego korzystania z innych bankomatów niż własne za darmo lub oferuje możliwość wykupienia pakietu dostępu do bankomatów innych sieci za 5-10zł miesięcznie. Niektóre banki dają też możliwość korzystania bez dodatkowej prowizji z bankomatów poza granicami kraju, jednak należy pamiętać o tym, że w przypadku takiej operacji, ponosi się koszt tzw. spreadu czyli różnicy między kursem średnim a kursem po którym transakcję przelicza bank.

Zdecydowanie mniejszą rolę w przypadku wyboru konta osobistego ma oprocentowanie, choć warto sprawdzić czy takie jest oferowane. Niestety większość dostępnych na rynku rachunków nie oferuje odsetek od zgromadzonych środków lub oferuje je na bardzo symbolicznym poziomie 0. 5-1% w skali roku.

Podsumowując, wybór konta w banku to nie wielka sztuka. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka głównych wskaźników, aby ocenić czy wybór danego rachunku ma sens. Warto poświęcić chwilę, aby wybrać najlepsze konto, gdyż chodzi o bezpieczeństwo naszego kapitału.

Podobał Ci się ten artykuł? Biznes i finanse to to czym się interesujesz? Odwiedź portal www.biznes.info.pl i bądź na bieżąco!

Dlaczego outplacement może przynieść pracodawcy benefity wizerunkowe?

0

Outplacement jest formą profesjonalnej pomocy odchodzącym pracownikom.

Czy od zysków z inwestycji należy odprowadzać podatki?

0

Zainteresowanie inwestowaniem z roku na rok rośnie. Chcemy, by nasze pieniądze pracowały i przynosiły zyski. Jednak musimy pamiętać o tym, że od każdego dochodu należy odprowadzać podatek. W zależności od rodzaju inwestycji inaczej wykazuje się dochód i inaczej się go rozlicza.

Przedsiębiorstwo godne zaufania

0

W dzisiejszych czasach biznes dąży nie tylko do osiągnięcia  maksymalnych zysków finansowych, ale też wielu niematerialnych wartości. Coraz większą rolę odgrywa zaufanie klientów oraz kontrahentów. Jak je zdobyć? Dobrym sposobem jest zdobycie różnego rodzaju certyfikatów, które są niezależnym dowodem na zgodność z zasadami norm.

Znaleźć numer telefonu

0

Wiele numerów i owszem – są to numery kontaktowe do instytucji, urzędów, firm, ale i numery służbowe do wielu osób. Niektóre przedsiębiorstwa, urzędy, czy uczelnie mają własne książki telefoniczne online. Wystarczy znać imię i nazwisko poszukiwanej osoby i wiedzieć, że pracuje w konkretnym miejscu, aby spróbować się z nią skontaktować używając jej numeru służbowego.

Dlaczego zamiast książek wolimy streszczenia?

0

Sondaże mówią jasno: Polacy czytają coraz mniej książek. Zagłębiając się w temat można stwierdzić więcej: Polacy w ogóle coraz mniej czytają. Czy czytanie książek staje się niemodne? Co więc czeka nas za kilka lat?

Jak oszczędzać aby nie stracić?

0

Wiele osób zgromadzone oszczędności przechowuje na rachunku osobistym. Jest to błąd, ponieważ takie konta zazwyczaj są słabo oprocentowane. Aby posiadany kapitał nie tracił na wartości, warto umieścić go w odpowiednich produktach. Eksperci radzą, że najlepiej jest urozmaicić portfel inwestycyjny wybierając różne formy lokowania oszczędności.

ZOBACZ TEŻ