Realizuj obowiązki kadrowo-płacowe terminowo i prawidłowo

0
Realizuj obowiązki kadrowo-płacowe terminowo i prawidłowo

Każdy przedsiębiorca zatrudniający pracowników jest zobligowany do tego, aby prowadzić kadry i płace. Nie musi on jednak zajmować się nimi samodzielnie. Coraz więcej firm decyduje się dzisiaj na outsourcing kadrowo płacowy, który daje gwarancję, że obowiązki te będą realizowane terminowo i prawidłowo.

System erp – co warto o nim wiedzieć?

0
System erp - co warto o nim wiedzieć

Bałagan w firmie? Brak sprawnego przepływu informacji? To znak, że przydałby Ci się sprawny system erp. Dzięki niemu prowadzenie biznesu – niezależnie od wielkości i branży – stanie się znacznie łatwiejsze. Jak dobrać odpowiedni system dla swojej firmy?

Nauka poprzez zabawę

0
Nauka poprzez zabawę

Nie od dzisiaj wiadomo, że dzieci, szczególnie te najmłodsze, najefektywniej uczą się poprzez zabawę. Dlatego tak duży nacisk kładzie się dziś na to, by zajęcia w przedszkolach i szkołach były zróżnicowane i atrakcyjne dla małych uczniów, często zdarza się też, że nauka odbywa się przy pomocy przedstawień, konkursów czy innych imprez dla dzieci.

Gdzie kupić wysokiej klasy mikser planetarny?

0
Gdzie kupić wysokiej klasy mikser planetarny

Jak ułatwić sobie pracę w kuchni i zamienić gotowanie w przyjemność? Kluczem do sukcesu jest funkcjonalnie urządzona przestrzeń oraz przejmujące dużą część obowiązków nowoczesne sprzęty. Urządzeniem, które ułatwi przyrządzenie pizzy, ciasta, pierogów czy mięsa, jest wielofunkcyjny mikser planetarny.

Czym różni się radca prawny od adwokata?

0
Czym różni się radca prawny od adwokata

Należy mieć świadomość, że radca prawny jest zawodem bardzo znanym, jednak w kraju bardzo duża liczba osób nie zdaje sobie sprawy z zakresu jego profesji. Ludzie często postrzegają bowiem osoby pracujące we wspomnianym zawodzie, jaki doradców prawnych. Czym dokładnie się zajmuje radca prawny?

Rodzaje zawiesi łańcuchowych

0
Rodzaje zawiesi łańcuchowych

W branży budowlanej, czy innych branżach przemysłu ciężkiego bardzo często zachodzi konieczność manipulowania niezwykle ciężkimi towarami. Cały proces podnoszenia i przenoszenia tak ciężkich elementów odbywa się z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu budowlanego, takiego jak dźwigi, żurawie czy inne podnośniki. Podstawowym narzędziem dla tego typu maszyn są zawiesia łańcuchowe, które bezpośrednio chwytają ładunek i umożliwiają manipulację nim.

Nowe ciuchy czy odzież używana?

0
Nowe ciuchy czy odzież używana

W ostatnich latach mogliśmy obserwować wzrost popularności sklepów z odzieżą używaną. Mają one wielu zwolenników, którzy nie wyobrażają już sobie zakupu ubrań ze sklepu. Mają też przeciwników, którzy twierdzą, że brzydzą się nawet wejścia do lumpeksu. Kto ma rację? Co jest lepsze? Używane ciuchy czy ubrania prosto ze sklepu?

Bezpieczeństwo domowego ogniska

0
Bezpieczeństwo domowego ogniska

Obecnie trwa boom na dbanie o wystrój domów i mieszkań. Ludzie bardzo dużą uwagę przykładają do warunków, w jakich mieszkają oraz do samego komfortu mieszkania. Lubimy, gdy dobrze czujemy się we własnym domu oraz gdy mieszkanie jest przytulne.

Na czym polega projektowanie dla recyklingu?

0
Na czym polega projektowanie dla recyklingu

Recykling, jako jeden ze sposobów realizowania idei zrównoważonego rozwoju ma bardzo duże znaczenie dla naszego społeczeństwa. Choć na co dzień kojarzy nam się jedynie z segregacją odpadów, jest pojęciem znacznie szerszym, mającym wpływ również projektowanie, wytwarzanie, dystrybucję czy eksploatację. W poniższym tekście przedstawimy zagadnienie projektowania dla recyklingu.

Odpowiedni dobór materiałów

Segregacja odpadów oraz późniejsze poddawanie ich przetworzeniu i ponownemu wykorzystaniu jest niezwykle ważne, jednak jeszcze większe znaczenie ma to,  jak wiele z używanych przez nas na co dzień przedmiotów nadaje się do recyklingu. Aby ich ilość była jak największa, realizuje się zasady projektowania dla recyklingu. Działanie to polega na maksymalnym zwiększeniu ilości materiałów, które podlegają wtórnemu wykorzystaniu po zakończeniu użytkowania danego produktu, czyli w momencie, w którym obecny użytkownik postanawia go wyrzucić.

W myśl tej zasady projektowanie dla recyklingu polega przede wszystkim na dokładnej analizie surowców, z których ma być wykonany dany produkt. Do najpopularniejszych materiałów w całości podlegających recyklingowi należą: szkło czymetale ale także makulatura czy tworzywa sztuczne.. Ważne jest, aby w procesie projektowania i produkcji dobierać oraz łączyć je ze sobą w sposób, który umożliwia oddzielenie ich od siebie. Przedmioty właściwe zaprojektowane, z uwzględnieniem powyższych zasad znacząco zwiększają swoją szansę na drugie życie.

Korzyści płynące z projektowania dla recyklingu

Każde działanie, które ma na celu ograniczenie ilości składowanych odpadów oraz ponowne przetworzenie części materiałów w bezpieczny dla środowiska sposób ma duże znaczenie dla nas i naszego otoczenia. Projektowanie dla recyklingu powoduje, że liczba produktów nadających się w całości do wtórnego wykorzystania znacząco wzrasta. Ponadto:

  • Zmniejsza produkcję uwalnianego do atmosfery dwutlenku węgla,
  • Ogranicza zużycie energii w procesie produkcji,
  • Zmniejsza wykorzystywanie rzadkich surowców,
  • Odpowiada na potrzeby klientów, którzy coraz większą wagę przywiązują do zrównoważonej produkcji.

Projektowanie dla recyklingu w Twojej firmie

Większość przedsiębiorców przywiązuje do właściwego segregowania odpadów dużą wagę. Wpływa na to nie tylko coraz większa świadomość ekologiczna, ale również kwestie finansowe i wymogi prawne. Dzięki projektowaniu dla recyklingu przedsiębiorcy mogą mieć również realny wpływ na to, ile z produkowanych przez nich towarów będzie nadawała się do obróbki i ponownego wykorzystania. Często jednak potrzebują porady specjalistów, którzy pomogą im w rozpoczęciu świadomej produkcji. Usługi takie świadczy np. firma Stena Recycling, specjalizująca się m.in. w kompleksowym zagospodarowywaniu odpadów. Ich wiedza w zakresie materiałoznawstwa, projektowania i procesu produkcji pozwala przedsiębiorstwom na tworzenie produktów w w jak największym stopniu) się do ponownego wykorzystania. W zakresie takich usług znajdują się m.in. warsztaty i wykłady, analiza produktów oraz doradztwo strategiczne.

Osoba niepełnosprawna na etacie – jak to jest?

0
Osoba niepełnosprawna

Osoby niepełnosprawne podlegają takim samym zasadom w zakresie podejmowania pracy, jak każda inna osoba. Choć ich zatrudnienie zobowiązuje do pewnych obowiązków, może być dla wielu przedsiębiorców świetnym rozwiązaniem.

Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej, jako pracownika wiąże się z obowiązkiem dostosowania miejsca pracy, do jej potrzeb. Oprócz tego należy wziąć pod uwagę również uwzględnienia przysługujących jej uprawnień.

Czas pracy oraz przerwy

Według przepisów osoba, która jest niepełnosprawna może pracować maksymalnie 8 godzin dziennie, czyli 40 godzin tygodniowo. Ale istnieje jeszcze taka możliwość, że dana osoba może skorzystać ze skróconego czasu pracy, który przewiduje ustawa.

Wtedy taki pracownik, może pracować tylko 7 godzin dziennie, czyli 35 godzin tygodniowo. Pensja nie ulega zmianie, wynosi za cały etat. Aby osoba niepełnosprawna mogła uzyskać takie prawo, najpierw musi zdobyć odpowiednie zaświadczenie oraz przedstawić je swojemu pracodawcy. Dane zaświadczenie jest wydawane przez lekarza, który wykonuje badania profilaktyczne.

Kolejny przywilej osoby niepełnosprawnej to dodatkowa 15 minutowa przerwa, którą może odbyć w trakcie pracy i przeznaczyć ją na wypoczynek lub gimnastykę.

Przeczytaj też: http://100dia.pl/otwarty-fundusz-emerytalny-na-czym-polega/

Osoby niepełnosprawne pod żadnym pozorem nie mogą pracować w nocy oraz wykonywać nadgodzin. Wyjątkiem jest zgoda lekarza, na przykład gdy dana osoba jest stróżem nocnym.

Osoby niepełnosprawne, posiadają również więcej dni urlopowych. Przysługuje im o 10 dni więcej. Są one udzielone na takich samych zasadach, jak zwykły urlop wypoczynkowy. Tutaj znaczenie ma staż pracy.

Pracownik, który posiada orzeczenie o niepełnosprawności ma możliwość również wziąć zwolnienie z pracy, wynoszące nawet 21 dni roboczych, w celu wykonania badań specjalistycznych lub zabiegów usprawniających.

Koszty i ulgi

Każde przedsiębiorstwo, które zatrudnia więcej niż 25 pracowników (w przeliczeniu na pełny etat), musi obowiązkowo co miesiąc dokonywać wpłat, na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Źródło: https://www.trademarketer.pl/

ZOBACZ TEŻ