Nazwa na Instagrama – jak wybrać dobrą nazwę konta?

0
Nazwa na Instagrama

Wybór nazwy użytkownika na Instagramie to bardzo ważny, ale trudny wybór! To pierwsza decyzja, którą podejmiesz, dołączając do Instagrama. To ona będzie definiować Twoje konto i na jej podstawie ludzie będą Cię szukać.

W tym artykule omówimy, jak wybrać najlepszą nazwę użytkownika na Instagramie, aby nie chcieć jej zmieniać! Chociaż Instagram ułatwia zmianę nazwy użytkownika, jeśli poczujesz taką potrzebę w przyszłości.

Dobra nazwa użytkownika może mieć duży wpływ na rozwój Twojego konta.

Najlepsze nazwy użytkowników na Instagramie

Chcesz mieć pewność, że wybierasz najlepszą możliwą nazwę użytkownika Instagram dla swojego konta.

Twoja nazwa użytkownika musi być:

Łatwa do zapamiętania. Ludzie będą ją wpisywać, aby Cię wyszukać, więc upewnij się, że jest prosta i, jeśli to możliwe, łatwa do przeliterowania.
Dotyczy Twojego konta. Jeśli publikujesz zdjęcia wszystkich swoich ulubionych mięsnych potraw, nie wybieraj nazwy użytkownika, takiej jak @plantsarefriends.

Czysta. Nie wypełniaj swojej nazwy użytkownika przypadkowymi liczbami i podkreśleniami. Im ładniej wygląda w Twojej biografii, tym lepiej.

Oczywiście na Instagramie jest 800 milionów ludzi, więc pochwycono już wiele wspaniałych nazw użytkowników! Ale nie martw się, znajdziesz idealną nazwę użytkownika dla swojego konta. W najgorszym przypadku pomoże ci generator nazw na Instagrama.

Wskazówka: pojedyncze słowa, takie jak „inspirujący”, „podróżujący” lub „hipsterski”, będą już używane. Jednak łączenie dwóch słów, takich jak @hipsterandwild, nie jest jeszcze zajęte. Wybranie dwóch uzupełniających się słów daje większą szansę na znalezienie dostępnej nazwy użytkownika!

Jak uzyskać idealną nazwę użytkownika na Instagramie?

Zanim zdecydujesz się na nazwę użytkownika na Instagramie, musisz wiedzieć, jakie treści będziesz publikować na swoim kanale.

Jeśli jest to konto osobiste, którego będziesz używać do udostępniania treści znajomym i rodzinie, najlepiej po prostu użyć swojego imienia i nazwiska. Dzięki temu Twoi znajomi i rodzina mogą łatwo znaleźć Cię na Instagramie. Dlatego nie pisz źle swojego imienia i jeśli to możliwe, nie dodawaj dodatkowych liter. Jeśli Twoje imię jest już zajęte, spróbuj dodać drugie imię lub inicjał drugiego imienia.

Być może będziesz musiał dodać podkreślenie lub cyfry, ale to ostatnia deska ratunku, ponieważ wygląda tandetnie i niechlujnie.

Na przykład, jeśli masz na imię John Smith, a @JohnSmith jest już zajęte, spróbuj @JohnGSmith lub @JohnGraemeSmith. Baw się nazwami użytkowników, aż znajdziesz taką, która wygląda na przejrzystą i prostą na Twoim koncie osobistym.

Jeśli tworzysz konto na Instagramie w określonym celu, wypróbowanie odpowiedniej nazwy użytkownika to świetna zabawa! Zdecydowanie zrób listę i wymyśl kilka świetnych pomysłów. Podziel się nimi ze znajomymi i zobacz, co myślą!

Na przykład załóżmy, że tworzysz konto, aby publikować informacje o wszystkich swoich podróżach. Chcesz czegoś wyjątkowego. Nie chcesz kopiować tego, co ktoś już zrobił.
Najpierw napisz listę słów odnoszących się do podróży.

Gdy masz już listę powiązanych słów, wybierz ulubione. Lubię Voyage, Nomad i Backpacker, ponieważ są czymś innym, ale wciąż rozpoznawalnym jako związane z podróżowaniem.

Wskazówka: jeśli Twoje imię zaczyna się od litery z tej listy, połącz te dwa słowa, tworząc swoją nazwę użytkownika na Instagramie. Na przykład @Mileyismoving lub @RebekahRoams lub @NomadNicolas. To prawda, że ​​followersi kochają aliterację. To też jest łatwe do zapamiętania. – podpowiada ekspert z Polskielajki.pl

Jeśli nie chcesz lub nie możesz wprowadzić swojego imienia i nazwiska do nazwy użytkownika na Instagramie, wybierz jedno z tych słów i połącz je z przymiotnikiem. Na przykład @ConstantMovement lub @TheWholeWideWorld lub @WalkingMaps. Burza mózgów to podstawa!

Możesz też wziąć podróżnicze słowo i połączyć je z czymś zaskakującym, ale pasującym. Na przykład @mybarefootstory. Boso („bare”) to świetne słowo dla kogoś, kto jest wolny i jest w ruchu. Historia sugeruje, że Twoje konto na Instagramie będzie dokumentować Twoją podróż. Innym pomysłem jest coś w rodzaju @theadventureseason. Oczywiście słowo przygoda oznacza, że ​​jesteś kontem podróżującym. Sezon to niecodzienny wybór, ale tak naprawdę w tym przypadku sprawdza się bardzo dobrze! Każdy sezon to sezon przygodowy.

Czego nie robić przy wyborze nazwy użytkownika na Instagramie

Omówiliśmy, co zrobić, wybierając idealną nazwę użytkownika na Instagramie. Szybko omówimy, czego nie robić.

Nie przeliteruj tego źle! Uważaj na literówki. Z pewnością zrujnuje twoją estetykę. Jednak niektórzy ludzie celowo pisze źle. Zwykle dzieje się tak, ponieważ żądana nazwa użytkownika była już zajęta. Radzimy, aby nadal nie wpisywać błędnej nazwy użytkownika. Na przykład niektórzy ludzie mogą wybrać @theartofdaancing, ponieważ @theartofdancing jest już zajęty. Będzie to mylić ludzi i utrudniać znalezienie Ciebie.

Teraz, kiedy poznałes wskazówki na idealną nazwę użytkownika, zabierz się do dzieła i stwórz coś kreatywnego, podkreślającego w dobitny sposób Twoje konto na Instagramie!

Żywność przez internet – czy warto?

0
Żywność przez internet

Pandemia koronawirusa znacznie zmieniła nawyki potencjalnych konsumentów w zakresie nabywania konkretnych produktów. O ile jeszcze do niedawna za pośrednictwem sieci kupowaliśmy ubrania, kosmetyki czy sprzęt elektroniczny, tak dzisiaj e-sklepy oferują nam również żywność. Okazuje się również, że zupełnie inne stały się nasze potrzeby zakupowe, a sklepy online doskonale przystosowują się do nowych realiów.

Co kupujemy w sieci?

Ciekawostką jest fakt, że tylko w czasie pandemii koronawirusa w Polsce powstało nawet 2000 nowych e-sklepów. Wpływ na to miały oczywiście potrzeby i zmieniające się preferencje Polaków, którzy chętnie korzystają dzisiaj z nowoczesnej technologii. To jednak niejedyna przyczyna tak prężnego rozwoju branży e-commerce. Rządowe obostrzenia sprawiły, że liczne punkty handlowe zostały na wiele miesięcy zamknięte, a zakupy online stały się tak naprawdę jedyną opcją, by móc w ogóle nabywać konkretne produkty. Polskie społeczeństwo zmieniło swoje nawyki, a aż 70% użytkowników sieci potwierdza, że będzie realizować zakupy w sieci nawet po wygaszeniu pandemii. To przecież maksymalny komfort, wygoda, oszczędności cenowe i oczywiście bezpieczeństwo, bo zakupy bez wychodzenia z domu pozwalają zachować całkowity reżim sanitarny i społeczną izolację.

Największą popularnością cieszą się zakupy ubrań, sprzętów elektronicznych, ale też kosmetyków czy akcesoriów dla dzieci. Należy dodać, że jeszcze do niedawna żywność nie cieszyła się tak dużym powodzeniem, patrząc na asortyment e-sklepów. Teraz jest zupełnie inaczej, a zakupy jedzenia z dostawą pod drzwi stały się już standardem. Nabywamy nie tylko produkty spożywcze trudno dostępne w sklepach stacjonarnych czy te zagraniczne, ale także tzw. pierwszej potrzeby. Warto podkreślić, że w sieci rozwija się branża żywności premium, czyli z tzw. wyższej półki. Sklepy oferują wyselekcjonowane, najlepszej jakości produkty, jak eherbata, gdzie dostępne są herbaty z całego świata pod rozmaitą postacią.

Jedzenie przez internet – co z jakością?

Osoby, które jeszcze nie spróbowały zamawiać żywności online, naprawdę mają czego żałować. Czy wiesz, że większość sklepów, które prowadzą punkty stacjonarne, ale oferują też zakupy w sieci, to właśnie użytkownikom internetu proponują najlepsze warunki współpracy? Przede wszystkim zakupy jedzenia drogą internetową można robić w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Co więcej, klient ustala samodzielnie preferowany czas dostawy, najczęściej w następnym dniu roboczym o konkretnej godzinie. Sklep daje gwarancję świeżości wszystkich produktów, nawet jeśli jest to mięso, ryby czy nabiał. Ciekawostką jest przy tym fakt, że coraz bardziej rozwija się w internecie oferta żywności ekologicznej, tej optymalnie zdrowej. Nie da się pominąć kwestii komfortu, bo wygoda robienia zakupów przez internet jest ogromna. Bez wychodzenia z domu udaje się zapełnić lodówkę. W czasach pandemii koronawirusa jest to zresztą najbezpieczniejsze rozwiązanie, które minimalizuje ryzyko zachorowania na COVID-19 – odbiór zamówienia następuje w sposób bezkontaktowy.

Koszulki do celów reklamowych, społecznych i indywidualnych. Skorzystaj z darmowej wyceny

0
Koszulki do celów reklamowych

Większość z nas jest wzrokowcami. Oznacza to, że informacje, które trafiają do naszego mózgu, przechodzą właśnie przez narząd wzroku. Zatem jeśli zależy nam na przekazaniu jakichś informacji innym ludziom, to warto wykorzystać do tego druk oraz grafikę na różnych powierzchniach. Dziś skupimy się na koszulkach oraz innych produktach tekstylnych, które mogą stanowić idealny nośnik treści.

Do kogo skierowana jest oferta firmy?

Firma Robimykoszulki.pl kieruje swoją ofertę do dużych i małych przedsiębiorstw, instytucji publicznych, organizacji społecznych, fundacji, stowarzyszeń, kół naukowych, szkół, przedszkoli oraz osób prywatnych. Wśród klientów producenta, znajdują się zarówno podmioty, których celem jest reklama swojej działalności, jak również chęć wskazania przynależności do jakiejś grupy lub po prostu podkreślenie swojej indywidualności i przekazanie innym swoich poglądów bądź idei.

W sklepie Robimykoszulki.pl można zrealizować duże, jak i pojedyncze projekty. Z powodzeniem zamówimy tutaj odzież potrzebną do celów firmowych oraz egzemplarze nadające się na prezent dla danej osoby. Wśród klientów firmy znajdują się takie znane marki jak, między innymi: Adamed, Carrefour, Costa Coffee, E.Wedel, GM Records, Home&You, Infiniti, Leroy Merlin, Polpharma, Somfy.

Co obejmuje katalog produktów?

Katalog produktów obejmuje następujące pozycje:

 • koszulki T-shirt damskie, z krótkim rękawem lub na ramiączkach,
 • koszulki T-shirt męskie, z krótkim rękawem lub na ramiączkach,
 • koszulki T-shirt dziecięce,
 • koszulki polo damskie,
 • koszulki polo męskie,
 • koszulki polo dziecięce,
 • koszulki sportowe, z krótkim rękawem lub na ramiączkach,
 • koszulki long sleeve, czyli koszulki z długimi rękawami,
 • koszulki odblaskowe,
 • odzież odblaskową, w tym odblaskowe bluzy, polary, czapki, kominy,
 • kurtki softshell,
 • bluzy,
 • polary,
 • czapki,
 • torby,
 • worki,
 • odzież gastronomiczną, w tym: fartuchy kelnerskie i kuchenne dla dorosłych i dzieci, kitle szefa kuchni,
 • gadżety reklamowe,
 • smycze reklamowe,
 • maseczki.

Warto wiedzieć, że na wymienionych tekstyliach można umieścić grafikę lub napis, w tym logo lub hasło reklamowe, cytat, jak i inne wybrane przez zamawiającego treści. Dostępne są następujące opcje nadruku: sitodruk, flex, haft, termotransfer, DTG, sublimacja i metkowanie. 

Producent koszulek dba o to, aby produkty charakteryzowały się najwyższą jakością, były wytrzymałe i dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej. W asortymencie znajdują się zatem tekstylia marek: Fruit Of The Loom, Adler, JHK, Stedman, Result Headwear, JASSZ, Bag Base, Westford Mill, Shugon, które gwarantują wygodę noszenia.

Jakie informacje przydadzą się do wyceny?

Każdy, kto jest zainteresowany ofertą Robimyoszulki.pl może skorzystać z darmowej wyceny. Na stronie internetowej firmy znajduje się formularz, w którym należy określić takie parametry jak:

 • rodzaj wybranego produktu (np. T-shirt lub kamizelka odblaskowa),
 • wielkość zamówienia,
 • kolorystyka,
 • gdzie ma znajdować się nadruk lub nadruki,
 • jak duży będzie nadruk lub  nadruki,
 • z ilu kolorów będzie składać się nadruk lub nadruki,
 • przybliżony termin realizacji.

Jeśli posiada się logotyp, to warto dołączyć go do wysyłanej wiadomości. Przedstawiciele Robimykoszulki.pl przesyłają wycenę zazwyczaj w ciągu 24 godzin.

Praca zdalna, a organizacja czasu – jak ro robić?

0
organizacja czasu
Fot. Pexels.com

Obecna sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że wiele osób zajmuje się pracą zdalną. Praca z domu zyskała swoich zwolenników, którzy chcą pozostać w takim trybie. Jednak są osoby, które już chcą wrócić do biura ponieważ nie mogą się skupić na pracy w domu. Organizacja czasu pracy może rozwiązać ten problem.

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/organizacja-czasu-w-pracy-zdalnej/

Organizacja czasu czyli planowanie

Podstawową rzeczą o jaką należy zadbać jest zaplanowanie swoich obowiązków. Dotyczy to zarówno życia zawodowego jak i domowego. Takie sprawy jak ugotowanie posiłku czy zrobienie prania nie powinny mieć miejsca w godzinach pracy.

To właśnie podział dnia między obowiązki domowe i zawodowe sprawi, że łatwiej będzie Ci się skupić na jednym z tych obszarów. Będąc w domu powinniśmy jasno planować godziny, w których poświęcamy się pracy i nie poświęcać uwagi na inne rzeczy.

Jeśli mamy biuro lub jakiś wydzielony pokój do pracy warto skorzystać z tego rozwiązania. Podział przestrzeni na biurową i domową również może wspomóc w skupieniu się na zadaniach.

Organizacja czasu w pracy online – jak to robić?

Kiedy czeka nas praca online warto wypisać zakres obowiązków, który czeka nas kolejnego dnia w pracy. Lista ta popularnie nazywana jest to do czyli do zrobienia. Taka lista powinna być tworzona na koniec każdego dnia. Kiedy już wypełnimy zadanie warto je wykreślić ponieważ działa to motywująco.

Pożegnaj się z rozpraszaczami czasu podczas pracy online. Jeśli w pracy nie używasz smartfona odłóż go do szuflady bądź drugiego pokoju, tak aby do niego nie zaglądać w trakcie wykonywania zadań. Spróbuj odciąć się od mediów społecznościowych podczas pracy. Jeśli jeszcze jakiś element może Cię rozpraszać to również spróbuj go wyeliminować.

Pamiętaj o balansie. Praca z domu nie sprawia, że masz całą dobę odpowiadać na maile czy telefony służbowe. Wydziel sobie czas dla pracy, rodziny, dla siebie oraz na rozwój osobisty. Rozwój umiejętności jest niezwykle ważny, zwłaszcza w tej sytuacji. Pozwala na zdobywanie celów i wpływa na poczucie zadowolenia.

Organizacja czasu w pracy zdalnej jest niezwykle istotna. Oddzielenie swoich obowiązków zawodowych od życia prywatnego i wyznaczenie granicy również może spowodować większą motywację do pracy. A także dobre wykonywanie obowiązków.

Zobacz też: http://100dia.pl/jaka-moze-byc-praca-w-domu-dla-mam/

Jak kupować nowoczesne torebki z logo?

0
Jak kupować nowoczesne torebki z logo

Zależy Ci na tym, by zdecydować się na dobrej jakości torebki z logo? Od kogo warto kupować takie właśnie elementy? Dlaczego wybór dobrego producenta ma tak spore znaczenie na tej płaszczyźnie?

Okazuje się, że obecnie coraz więcej osób decyduje się na torebki z logo od Ecosac. Czym jednak cechuje się ta właśnie firma? Dlaczego coraz więcej osób rok po roku kalendarzowym decyduje się właśnie na ten konkretny podmiot? Klienci nie tylko indywidualni, ale tak samo biznesowi doceniają aspekt, że ten podmiot nie narzeka na doświadczenie. Wszak ta firma działa już od ponad 12 lat. Już od tego długiego okresu można zatem swobodnie zdecydować się między innymi na bardzo nowoczesne torebki z logo… Gdzie działa Ecosac? Ogólnie przede wszystkim w Polsce. Jak się jednak okazuje, od pewnego czasu ten podmiot prężnie rozwija się również poza granicami naszego kraju. W tej firmie pracują naprawdę bardzo dobrej jakości specjaliści. Co więcej, fachowcy mają do dyspozycji naprawdę bardzo nowocześnie działający park maszynowy. Chyba zatem tak naprawdę zasadniczo nie powinno dziwić, że torebki z logo są coraz częściej wybierane właśnie od tego konkretnego przedsiębiorstwa. Więcej na ten temat znajduje się na stronie internetowej https://ecosac.pl/dlaczego-torby-papierowe-w-katowicach-najlepiej-zamowic-w-ecosac-5-najwazniejszych-powodow/. Zachęcamy, by zapoznać się z tym właśnie artykułem.

Ogólnie torebki z logo są bardzo często kupowane. Między innymi przez Klientów indywidualnych. Coraz więcej osób prowadzących własne firmy też decyduje się na takie zakupy. Wszak są to akcesoria modne, uniwersalne i na dodatek ekologiczne. Fachowcy z Ecosac dbają o ten czynnik. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej znanych marek chce kooperować z tym właśnie podmiotem. Ty zaś bez żadnego kłopotu możesz swobodnie dołączyć do tego zacnego grona. Warto zauważyć, że Ecosac to firma z roku na rok coraz popularniejsza. Spory wybór asortymentu, który jest ekologiczny, na pewno zaś pomaga w budowaniu rozpoznawalności. Co jeszcze warto mieć na uwadze w ramach tego właśnie czynnika? Fachowcy gwarantują jakość wykonania na najwyższym możliwym poziomie. Nie tylko zatem jest to firma wiarygodna poprzez spore doświadczenie. Można bowiem liczyć na to, że zakupy będą rzeczywiście pod wieloma względami bardzo udane. Wszak stosowane są jedynie odpowiednie materiały. Dodatkowo dobrze wyposażony park maszynowy. A wszystko odbywa się pod bardzo czujnym okiem operatorów produkcji….

Dlaczego jeszcze zasadniczo warto zdecydować się właśnie na torebki z logo od tej firmy? W sklepie https://ecosac.pl/sklep/ nie brakuje sporego wyboru. To zaś jest naprawdę bardzo dobra wiadomość. Zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i dla biznesowych. Trzeba zauważyć, że nie brakuje asortymentu biorąc pod uwagę między innymi gabaryty. Dla osób zainteresowanych takimi zakupami ma to zaś spore znaczenie. Bo tak naprawdę z jednej strony można zasadniczo bez żadnego problemu liczyć na jakość wykonania, ale rozmiar ma znaczenie, by dopasować go do profilu działalności danej firmy. Inne zaś torebki z logo stosuje się biorąc pod uwagę firmy obuwnicze, a inne uwzględniając na przykład catering, prawda? Fachowcy jednak doskonale zdają sobie z tego sprawę. Do wyboru jest sporo opcji. I to nie tylko pod względem gabarytów. Bez żadnego problemu można również postawić na porządne torebki z logo pod kątem konkretnego koloru. Jeśli zaś chodzi o same nadruki reklamowe, to są one wykonywane z ekologicznych farb.

Cały czas zastanawiasz się generalnie nad kooperacją z tym właśnie podmiotem? Istotne jest to, że zakupy mogą być robione nie tylko stacjonarnie. Obecnie przecież coraz więcej osób decyduje się właśnie na nowoczesne sklepy internetowe. Ecosac gwarantuje obie te opcje. Chcesz wykonywać zakupy nie tylko bezpiecznie, ale także szybko? Jak najbardziej jest zaś taka właśnie opcja. Dlaczego jeszcze warto rzeczywiście zdecydować się koniec końców na ten właśnie podmiot? Bardzo ważna sprawa jest taka, że swobodnie można postawić między innymi na takie torebki z logo, które będą miały nie tylko jakość, ale także jednocześnie atrakcyjne ceny. Bardzo mocno interesuje Cię ten aspekt? W takim razie będziesz zadowolony. Na zniżki mogą dodatkowo liczyć osoby, które zamawiają ilości hurtowe. Istotne jest, że porządna firma jest w stanie wykonać nawet… 60 000 toreb papierowych w ciągu tylko jednego dnia. Co więcej, szybko realizowane są także wysyłki do Klientów, którzy złożyli zamówienia.

WOW Gift, czyli sposób na programy lojalnościowe i motywacyjne w czasach pandemii

0
wow gift

Pandemia i wynikające z niej obostrzenia stworzyły nowe, bardzo trudne środowisko dla wszystkich polskich przedsiębiorców. Odbiło się to również na wykorzystywanych przez nich programach lojalnościowych oraz motywacyjnych, które z dnia na dzień zaczęły tracić na skuteczności. Szybko jednak nadeszła odpowiedź ze strony specjalistów z Motivation Direct w postaci WOW Gift – systemu nagród i prezentów dostosowanego do nowych realiów.

Jak działa system nagród i prezentów WOW Gift?

Jedną z cech prawdziwej przedsiębiorczości jest umiejętność radzenia sobie w najtrudniejszych nawet warunkach. Z tego też powodu bardzo szybko po tym, jak kolejne obostrzenia zaczęły zmieniać sposób funkcjonowania wszystkich polskim marek i firm, specjaliści z Motication Direct rozpoczęli pracę na systemem nagród i prezentów przyznawanych w ramach programów lojalnościowych oraz motywacyjnych, dostosowanym do nowej rzeczywistości. Tak powstał WOW Gift, czyli rozwiązanie ograniczające do minimum kontakty personalne i pozwalające bezpiecznie kontynuować budowanie lojalności wobec marki, a także motywować jej pracowników.

WOW Gift to prosty system działający w oparciu o następującą procedurę:

 1. Ustalenie przez firmę puli pieniężnej przeznaczonej na nagrody
 2. Wygenerowanie listy indywidualnych kodów
 3. Ustalenie listy odbiorców tychże kodów
 4. Rozesłanie kodów do grupy odbiorców
 5. Weryfikacja kodu posiadanego przez odbiorcę i przyznanie dostępu do listy nagród
 6. Wybór nagrody przez odbiorcę i podanie adresu, pod jaki ma trafić
 7. Przekazanie nagrody odbiorcy.

Wszystko to dzieje się praktycznie bez obciążania firmy lub marki jakimikolwiek zadaniami, większością etapów zajmuje się sam operator systemu.

Dla kogo WOW Gift jest najlepszym rozwiązaniem?

WOW Gift to pomysł powstały z potrzeby chwili, można jednak przypuszczać, ze zostanie z nami na długo po tym, jak wszystko już wróci do normy. Jest rozwiązaniem niezwykle uniwersalnym i pozwalających korzystać z programów lojalnościowych czy motywacyjnych praktycznie każdemu podmiotowi gospodarczemu, bez względu na jego wielkość czy ilość środków przeznaczonych na budowanie lojalności i motywowanie pracowników. Wysoki poziom personalizacji gwarantuje doskonałe dopasowanie do bardzo różnorodnych potrzeb.

Inwestuj bezpiecznie w niepewnych czasach! Fundusze ETF

0
fundusze ETF

Czasy globalnej pandemii mogłyby się wydawać kiepskim momentem na inwestycje. Wiele firm znajduje się w trudnym położeniu, a rynki walutowe są bardziej niestabilne niż zazwyczaj. Z tego powodu warto postawić na bezpieczne inwestycje obarczone mniejszym ryzykiem i pozwalające na szybką dywersyfikację portfela. Takim aktywem są fundusze ETF. Sprawdź, co sprawia, że wielu ekspertów je poleca!

Nieruchomości na sprzedaż w Krakowie

0
Nieruchomości na sprzedaż Kraków

Nieruchomości na sprzedaż Kraków- to hasło, które szczególnie często na pewno wyszukują osoby chcące wejść w posiadanie nieruchomości w tym pięknym, tętniącym życiem mieście.

Zalety szkoleń BHP

0
Zalety szkoleń BHP

Szkolenie BHP musi przejść każdy pracownik zatrudniony na umowę o pracę. Jednak dużo istotniejsze samego zaświadczenia jest zdobyta przy okazji szkolenia wiedza. Bez niej osoby pracujące w naszej firmie nie mogą w pełni bezpiecznie wykonywać powierzonych im zadań. Jakie zalety posiadają szkolenia BHP?

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Osoby szkolone przez profesjonalną firmę, zajmującą się od lat przygotowywaniem pracowników z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, zdobywają przy okazji szkolenia wiele cennych informacji. Szkolenie ma na celu zapoznanie ich z prawidłowym postępowaniem w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia czy nieprawidłowości. Szkolenie z zakresu BHP uświadamia również pracownikom jakie są ich prawa i obowiązki. To dzięki tej wiedzy mogą przystąpić do wykonywania swoich obowiązków bez obaw o uszczerbek na zdrowiu bądź mieniu. Bezpieczne wykonywanie powierzonych zadań to podstawowy obowiązek każdego pracownika. podczas szkolenia z zakresu BHP każdy pracownik zapoznawany jest z różnego rodzaju instrukcjami. Przez lata wypracowano schematy, które pozwalają na uniknięcie wielu trudnych do przewidzenia sytuacji. Pomagają również pracownikom w sprawnym reagowaniu w przypadku wystąpienia zagrożenia.

Wiedza idzie w parze z bezpieczeństwem

Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy to jeden z najważniejszych punktów w momencie rozpoczęcia pracy w nowym miejscu. Część osób podchodzi do nich z pewną rezerwą, jednak tylko sumienne przyswojenie wiadomości z zakresu BHP pozwala na właściwą reakcję w momencie zagrożenia. Jeśli w pracy dojdzie do wypadku bądź usterki może nie być czasu na zastanowienie. Dobrze wyszkolony pracownik wie jak reagować i co powinien zrobić w danej sytuacji. Wiedza przyswojona podczas realizacji szkolenia pozwala na minimalizację uszkodzeń czy strat materialnych.

Szkolenie BHP online

Wiele firm, wychodząc na przeciw potrzeb swoich klientów, w ostatnich latach część szkoleń realizuje za pośrednictwem Internetu. To równie dobra metoda j, jak szkolenia stacjonarne. Takie szkolenie może być zrealizowane w dowolnym miejscu i czasie. Pracownik ma możliwość dokładnego zapoznania się z przesłanymi materiałami i analizy wszystkich punktów szkolenia. Dzięki temu uniknąć można różnego typu niedomówień i pomyłek. Szkolenia prowadzone online zapewniają pełen komfort obu stronom. W razie potrzeby kursanci mogą zadać dodatkowe pytania osobom prowadzącym, a szkoleniowcy mogą sprawdzić przyswojoną wiedzę za pośrednictwem testów i pytań otwartych. Takie szkolenie pozwala na realizację wszystkich zagadnień w ciekawy i przystępny sposób.

Higiena pracy

Każdy pracodawca chciałby, żeby jego podwładni byli maksymalnie wydajni. Pełną wydajność i zaangażowanie można osiągnąć dzięki przestrzeganiu wszystkich zasad związanych z higieną pracy. To obustronna korzyść. Podczas szkolenia z zakresu BHP pracownicy są informowani jak powinno wyglądać ich stanowisko pracy, kiedy mają prawo do przerwy czy jak właściwie funkcjonować w strukturach firmy. Ta wiedza jest odpowiedzią na wiele pytań, które zazwyczaj pojawiają się w nowym miejscu pracy. Szkolenie BHP ma na celu wdrożenie pracownika w nowym miejscu oraz poprawę jego komfortu i bezpieczeństwa. Dzięki temu pracownik chętniej wykona wszystkie powierzone obowiązki oraz będzie w stanie wykonać je rzetelniej bez uszczerbku na zdrowiu. Celem szkolenia BHP jest nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa pracownika podczas wykonywania obowiązków, ale również sprawienie, by w pełnym zdrowiu mógł on wykonywać je przez wiele lat.

Na czym polega technika pomodoro?

0
pomidory

Technika Pomodoro jest to skuteczny i prosty sposób na właściwą organizację pracy lub nauki. Każdy kto chce siedzieć swój czas produktywnie nad danym zagadnieniem powinien spróbować takiej techniki na sobie. Na czym ona polega oraz dlaczego warto ją stosować? Być może okaże się, że będziecie zaskoczeni rezultatami. Sprawdźcie to sami!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/technika-pomodoro-zrob-wiecej-w-krotszym-czasie/ 

Technika Pomodoro – idealny sposób na organizację pracy

Produktywność wymaga od człowieka dużych pokładów skupienia, a także koncentracji. Skakanie z jednego zadania do drugiego zdecydowanie nie jest dobrym rozwiązaniem. Efektem takiej pracy może być tylko bezsensowny stres, zmęczenie oraz niska jakość prezentowanych wyników. W jaki sposób tego uniknąć? 

Doskonałym rozwiązaniem, które poprawi naszą produktywność może być technika, która zwana jest techniką Pomodoro. Przydaje się ona nie tylko w pracy, ale również w szkole. Na czym polega?

Technika Pomodoro – na czym polega taka technika?

Technika Pomodoro polega na tym, maksymalnie koncentrujemy się na danym zadaniu, a czas staramy się wykorzystać najbardziej intensywnie i robimy sobie w ciągu takiego maratonu skupienia krótkie przerwy.  Dla przykładu pracujemy przez około 20 minut ciągiem, a później robimy sobie 5 minut przerwy. Tak wygląda jedna sesja techniki Pomodoro. Liczba sesji w ciągu pracy nie jest ustalona. Po 4-5 sesjach przychodzi czas na dłuższy odpoczynek trwający np. 20 minut.

Czas, który przeznaczony jest na wykonanie zadania powinniśmy traktować jak święty. W tym momencie powinniśmy skupić się maksymalnie na tym co w danej chwili robimy. Przerwa w pracy oznacza odejście od komputera, czy też telefonu i zrobienie czegoś dla siebie (np. krótki spacer, aby się przewietrzyć lub chwila relaksu przy ulubionej muzyce). Może to być również zjedzenie przekąski czy zrobienie sobie kawy.

Technika ta ma to do siebie, że najlepiej zaczynać ją małymi kroczkami. Na początku powinniśmy zaczynać od jednej sesji na dzień, a z czasem wprowadzić sobie większą ilość sesji. W taki sposób zorganizujemy sobie czas pracy oraz zauważamy korzyści, które płyną z takiego rozwiązania. Być może uda nam się wprowadzić technikę pomodoro w swój codzienny rytuał i stanie się ona dla nas nawykiem.

Zobacz też: http://100dia.pl/polska-z-najnizszym-oprocentowaniem-lokat-w-bankach-w-ue/

ZOBACZ TEŻ